Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vláda chce znížiť administratívne zaťaženie ľudí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

a to ich napadlo len teraz? prečo mám niekedy pocit, že keby sme my na slovensku nemali žiadny štát, tak by sme to nijako nepocítili? dúfam, že to aspoň dotiahnu do konca...nech aspoň máme trochu pocit, že ten štát tu neni len na srandu a okrádanie daňových platcov...
 

Tiež mám dojem, že im to napadlo až dnes

Ale to možno súvisí s tým, že predošlý podpredseda vlády pre informatizáciu, p. Čaplovič, toho veľa nespravil... :(
 
Hodnoť

A čo to bude stáť?

Predepokladám, že na to bude treba veeeeeľa peňazí z vrecák daňových poplatníkov. Určite nový softvér do všetkých zainteresovaných zložiek a niekde i železo. To sa zasa niekto nabalí.
Temer určite príde za čas iná garnitúra a spustí veci ponovom. Pán Boh zaplať. Či vlastne občan zaplať.
 
Hodnoť

Dobrá správa

že si to niekto všimol a ešte lepšie by bolo ak by štát vedel povedať, najlepšie na jednom mieste hneď na začiatku podnikania čo všetko potrebuje mať papierovo ošetrené. Predstavoval by som si to tak, že stačí vedieť podnikateľský zámer a štát ochotne poradí za kým všetkým ísť a tam zase všetko čo je treba a hlavne čo je platné na území celého Slovenska. Nie ako teraz, že má svoje pravidlá hygiena v každom okrese a aj keď človek podniká v tom istom tak aby spĺňal iné požiadavky na to isté v každom okrese. A to isté aj čo sa týka colníkov. Predsa nie je normálne, že tie isté papiere na jednej colnici platia a na druhej nie. Že keď sa človek ide spýtať pred dovozom je odpoveď, že oni nie sú informačná kancelária. No ja naozaj neviem, za čo ich potom platím cez dane a clo. A vrchol je, že aj keď poradia, tak keď je tovar tu, zrazu chcú ešte niečo , ešte niečo a podobne. A mohol by som pokračovať. Štát by si mal uvedomiť a hlavne jeho úradníci, že kto a za čo ich platí a komu svoju službu a prečo poskytujú. Nie je výnimočné, že ak sa človek niečo štátneho úradníka opýta, trpezlivo si počká na niekedy raritné stránkové hodiny, tak odpoveď je, že je to v zákone, vyhláške, nariadení atď...atď. že nech si to naštudujem. Niekedy mám pocit, že je to preto, že to nevedia. Ale kontrolovať to potom zrazu vedia.
A absolútnym vrcholom by bolo dosiahnutie zrušenia daňových priznaní ako to je v niektorom s Európskych štátov, kde daňové priznanie príde poštou a občan sa akurát vyjadrí, či s ním súhlasí, alebo podá námietku a doloží dôvody námietky.
 

To by si chcel veľa

Ale máš úplnú pravdu.Človek má niekedy pocit, že tie úrady sú zriadené len za účelom vyberania poplatkov a pokút. A najlepšie sú kontrolné orgány. Už by im mohol konečne niekto vysvetliť, že sú tu za účelom kontroly dodržiavanie zákona a nie na šikanovanie. Pretože nielen v každom okrese, ale aj v rámci jednej inštitúcie v tom istom meste si každý úradník vykladá zákon po svojom. Mnohokrát je to tak, že čo si on myslí, že by malo byť, to je zákon. Stretol som sa s tým viackrát. Najnovšie mi hovorila známa, že teraz kvoli prúserom obchodných reťazcov nariadil Simon veľké kontroly podnikateľov. Samozrejme tí sa rozbehli po živnostníkoch. To by bolo v poriadku, konkrétne táto osoba je na pravidelné kontroly zvyknutá. Ale vraj teraz našli formálnu chybu v jej povoleniach a nariadili vybaviť nové. Vtip je v tom, že o žiadnu formálnu chybu nejde, tie povolenia vydal štátny orgán skoro pred 20-timi rokmi,celých 20 rokov jej ich niekto kontroloval, na jej podnikaní sa nezmenilo ani mekké f a ktosi sa rozhodol, že celý schvaľovací proces musí absolvovať znovu. Čistá šikana jedného úradníka. Samozrejme toto odmieta a chystá sa aj za Simonom, ak bude treba. Títo úradníci by si mali na vlastnej koži skúsiť, čo je to robota, možno by ich potom prešli tie komplexy nadradenosti.
Minule som kdesi čítal ponosy jednej pani, ktorá sa vrátila aj s mužom na rodnú hrudu gazdovať. Chcela pre turistov v rámci agroturistiky pripravovať moravské koláče a keď jej kompetentní povedali čo všetko musí spľňať a koľko by musela kvoli tomu investovať, vykašľala sa na koláče. Pretože na takú investíciu jednoducho nemá. Pritom podľa jej slov stačí zájsť za kopec do Poľska a turista dostane koláče úplne v pohode a gasta nemusí mať pritom celú chalupu z nerezu. Pritom sme v jednej EU.
 

Kde ste prišli k tým podnikateľom?

Je to len zbožné prianie. Zlodej kričí chytte zlodeja=živnostníka a malého podnikateľa. Tí čo kradnú vo veľkom sú mimo. Suhlasím s názorom, že sa minie veľ a peňazí, poprekladá sa veľa úplatkov, a nič sa nezmení.
To bol tiež dôvod na zastavenie diaľníc, aby sa "presmerovali " toky benefitov. Je iba jediná možnosť znížiť administratívnu náročnosť podnikania a to znížiť počet úradníkov na 30% max. 40%. Každému podnikateľovi je jasné, že štát na taký počet úradníkov proste nemá. Ostatné sú Štrougalove reformy. Nahrabať čo najviac za štyri roky, aby už konečne ten byt charite mohol ísť.
 
Hodnoť

Rozumný...

...a odvážny úmysel vlády Iv.Radičovej,ktorý verím,dotiahne k spokojnosti občanov.
 
Hodnoť

 

Dežím palce pri snahe zrušiť úradnícku mafiu jedeń z pozostatkov socializmu a SSSR!
 
Hodnoť

 

to bude hora papiera, na ktorom budeme vypisovať, ako znizujeme byrokraciu
 


Najčítanejšie na SME