Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hríbova Lampa so Spišiakom vypadla (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Takže ak sú
napr.dvaja, ktorí ma ohovoria a prokurátor bude s tým uzrozumený, môžem sa ocitnúť v cele predb.zadržania? A môže to byť aj tak, že ja nahnevám prokurátora, on si zoženie dvoch, ktorí ma z niečoho obvinia a ja skončím v cele? Alebo nahnevám nejakého bohatého, ktorí má dvoch, ktorí ma obvinia a zaplatí prokurátorovi a ja budem v cele? Tomuto hovoríte právny štát? Ak by mi niekto chcel odporovať, dnes v diskusii to tak vyznelo od Spišiaka na priamu otázku Hríba. Vyznelo aj to, že tak to bolo u Valka s Rehákom a preto išli do basy. A vyznelo aj to, že Spišiak tomu verí, že Valko bol vinný a že odôvodnene išiel do cely. Preto aj nechal prípad vraždy všetrovať vyšetrovateľom, ktorý ho zatkol. Tak tomuto hovorím právny štát. Cigáň, keď niekoho zabije, je vyšetrovaný na slobode, aj tomu sa hovorí prívny štát? Tak nás Boh ochraňuj v tomto právnom štáte.
cyrana
Prokurátor má byť morálny človek, ak ním nie je treba zmeniť prokuratúru aby v nej pracovali čestný ľudia. To, že je niekto zadržaný neznamená, že je aj vinný. Policajti konajú aj na základe indícií, nikto nie je neomylný. Dôležité je, že sa zlepší polícia. Navyše Spišiak s prípadom Vaľka nemal nič spoločné.
necron00
Reahák a spol. boli dôvodne podozriví z vydierania účtovníčky, od ktorej pod hrozbou žiadali peniaze. Vtedajší zákrok polície bol ojedinelý, dovolila si zadržať vplyvných ľudí nakoľko bolo reálne možné, že sa pokúsia ovplyvniť vyšetrovanie. Normálny postup. Spišiak iba skonštatoval, že polícia konala zákonne svoju povinnosť. Moderátora nechápal, že polícia mala iný právny názor ako on:) vždy je to o uhle pohľadu. Spišiaka obdivujem za jeho trpezlivosť a za to, že sa nedal zatlačiť do odpovedí ktoré by pri pive medzi kamošmi možno inou terminológiou opisoval. Iba raz sa pošmykol, keď hovoril, že zlých polišov vyhodia. Začal boj proti komunistickému systému fungovaniu polície, neostáva iba držať palce. Toto je jediná cesta k normálnej krajine. Individuálna zodpovednosť. Kolaktívna zodpovednosť je žiadna zodpovednosť. Proste má gule:)
chyba_lavky
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > >>

Pre - chyba_lavky

"Začal boj proti komunistickému systému fungovaniu polície" : Tliapeš a nevieš o čom, políciu riadia novodobí demokrati, myslím politici, v jej radoch je cca 80-90 % nových policajtov, nevšimol si si, že je už 21 rokov po
býv. režime ? Dívaj sa na svet rozhľadene, ináč sa budú tvoji vnuci niekedy z teba smiať.
 

Tak

1/ každý je podplatiteľný
2/zadržaný,mediali zovaný,atd..., to je OK?
3/že sa zlepší to dúfam
4/Spišiak nie ale Valo áno.
 

v amerike staci jeden

a je z toho dozivotie...
prave preto sa tam chodia inspirovat...
 

 

Ak ta niekto obvini s vydierania, a policia bude mat operativne informacie ze mas cosi spolocne s mafiou, tak by policia mala postupovat presne tak, ako postupovala v pripade Valka. Valko si objednaval sluzby SBS o ktorej bolo vseobecne zname ze je to mafia (nejaka SBS pitovcov) a neslo o vydieranie pitovcami, Valko bol prichyteni pri uzivani auta patriacemu pitovcom (alebo nieco take, presne si nespominam o co slo). Ak by taketo operativne informacia policia nemala, pravdepodobne pri tvrdeni proti tvrdeniu zacne vysetrovanie s doverou 50:50 voci obidvom spornym strankam. A s nejakym obmedzovanim prav zacne az po ziskani dokazov v neprospech obvinovaneho s vydierania. Ale ak budu na obvineneho s vydierania zname informacie o jeho kontaktoch s mafiou, tak je spravne ze vysetrovanie sa zacne pekne z ostra voci nemu, tak ako v pripade Valka. Poucenie z toho pripadu: Kto chce, aby policia pristupovala k nemu s prezumpciou neviny, nech neudrziava ziadne kontakty s mafianmi.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

spytaj sa Lipsica, ten to vie najlepsie...
 

 

Kto aspon trosku sleduje spolocenske dianie vo svojom meste a nie je vrecom udrety po hlave tak vie, ze kto je v tom meste mafian.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

tiez sa snazim najst rozdiel medzi Packom a Spisiakom..
 

tak je to dnes

a neviem si predstavit system, ktory by aspon trocha chranil normalnych slusnych ludi a zaroven by nedal do ruky zbran vhodne umiestnenym darebakom, aby ten system zneuzili pre seba.
-
proste to nejde... bud bude system taky makky, ze nikto ho nedokaze zneuzit a teda ho nikto nedokaze pouzit na spravne veci, alebo je system dostatocne akcny a tym aj je mozne ho pouzit.
-
proste to su dve spojene veci (aj ked samozrejme, su to sice spojene nadoby, kde "ucinost proti darebakom" a "moznost zneuzitia" su vysky stlpcov vody, ale zaroven mozes trosku ten prepojeny vztah ovlyvnovat zmenou polomeru valcov.... ale len trosku)
 

 

Tak to bohužiaľ teraz funguje. A preto toto nie je právny štát, ale štát právnikov (medzi nich patria aj prokurátori) :-(
 

To sa, samozrejme,

všetko môže stať, ale tak ako to sám popisuješ, popisujež zlyhania prokurátora. Chceš dať polícii právo nerešpektovať rozhodnutia prokurátora? Nech koná každý podľa zákona a nech sa v prípade chyby vždy dá dohľadať, kto konal nezákonne. A najhlavnejšie - nech za to ten konkrétny zodpovedá.
 

cyrana

Keby si mal ako policajt podnet že občan XY vydieral. O občanovi by si vedel, že má kontakty s mafiou, že v jeho aute na hranici chytili mafiána, že ho ochraňuje mafinska SBS. Navrhol by si vyšetrovaciu väzbu? Myslím že áno.
Takže aj u svätého Ernesta by si to musel urobiť.
 

S tým

súhlasím.
Len nesúhlasím s tým, tak ako to vyznelo včera v diskusii.
Okrem toho, Valkove advokátske spisy boli na počítačoch,ktoré boli odobraté políciou. Myslíš, že nehľadali niečo iné, než spis Rehák? Nehľadala m..,niečo iné?
Vyšetruje to ten istý, ktorý ho zatkol. Bude objektívny?
 

alebo keď dvaja "policajti"

ťa klamlivo udajú, že si ich ohrozoval a pôjdeš do basy...!!!
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

To už je iná rovina

ak myslíš na grupák, závisí od veku, zdravia, krásy, chute atd. A ešte nie je trestný.
Tu sa jednalo o tom, že ak Ťa dvaja udajú, že robíš nejakú trestnú činnosť a prokurátor je s tým uzrozumený
/aj inak než pravdivo/, pôjdeš do basy.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > >>

Najčítanejšie na SME