Pondelok, 1. jún, 2020 | Meniny má ŽanetaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Izraelská vláda zasadala v kibuci. Má sto rokov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

smutne Janka...

...ze by si sa tam odstahovala s rodinou z toho hlucneho Tel Avivu ta este nenapadlo...?
 
Hodnoť

 

Taba, ked nemas co pisat, nevypisuj tu hluposti. Clanok je celkom zaujimavy a zaujimavo opisuje tento fenomen.
 
Hodnoť

 

tu atmosferu asi najlepsie vystihuje altermanova piesen shir haemek - http://www.youtube.com/watch?v...

nebyt kibucov, nebol by ani moderny izrael - kibucnici vysusili mociare, oni liecili malariu, choleru, tyfus, oni sadili eukalyptovniky, oni obrabali zem, oni zalozili haganu, oni podporovali mapai a neskor avodu, boli to ich mladeznicke hnutia noar haoved a shomer hatzair ktore stali na preplnenom namesti na podporu oslo v tel avive ked zavrazdili rabina.

boli to ludia, co sa vzdali vzdelania a svojich povodnych povolani a obetovali zivot svojej generacie na pripravu krajiny tvrdou a umornou manualnou pracou. z jedineho jedneho dovodu - chceli konecne zit, tvorit a pracovat slobobodne, vo vlastnej krajine.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Čo majú kibucnici spoločné s náboženstvom?
 

jozef krupka

presne tak, kibucníci sú kozmopolitní liberáli, podporujúci miešanie rás, svadby rovnakých pohlaví, multikulturalizmus, neuznávajúci náboženstvá a nacionalizmus, sú to prosto moderní liberálni demokrati ako vyšití. Na rozdiel od palestíncov, ktorí im tam zavadzajú. Kibucníci s náboženstvom nemajú nič spoločné, sú to ateisti. Všetci a bez rozdieli. Ľudská blbosťb nemá medze, ale že až takto...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

"Kibucníci s náboženstvom nemajú nič spoločné, sú to ateisti. Všetci a bez rozdieli. " - vies toho o kibucoch skutocne "velmi vela". Este si nepocul o poboznych kibucoch?
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Ktorému písmenku v mojej otázke si neporozumelo?
Pokiaľ si porozumelo celej otázke, čo ti bráni odpovedať?
:)
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Zrejme si nepochopilo, preto otázku zopakujem - sústreď sa a skús ju prečítať pomalšie, zvýšiš tak pravdepodobnosť, že namiesto tliachania nezmyslov napíšeš odpoveď správnu z hľadiska formálnej logiky, čo sa ti zatiaľ nepodarilo: Čo majú kibucnici spoločné s náboženstvom?
 

 

Socializmus možno pokladať za istý druh náboženskej viery.
 

 

... jedine tak :)
 

odhliadnuc od toho,

že sú to všetko židia a nie ateisti ani nie vyznavači nejakého iného náboženstva, tak to naozaj nemá s náboženstvom nič spoločné...
 

 

... samozrejme obyvatelia kibucov sú spravidla príslušníkmi socialistického hnutia, teda tvrdými ateistami. V tom slove "židia" si oprav prvé písmeno na veľké, vyjadruje totiž etnicitu, nie príslušnosť k judaizmu. Pre trošku bližšie pochopenie, skús si prečítať Heaven on Earth: The Rise and Fall of Socialism od Joshuu Muravchika, kapitolu o kibucoch. Predstava o nábožensky homogénnom izraelskom národe, ktorú prezentuješ, je totiž neuveriteľne naivná a ignorujúca jestvujúcu spoločenskú stratifikáciu.
 

Netrep...

Židovska etnicita a židovske naboženstvo (judaizmus ak chceš) su dve spojene nadoby, nikdy nie oddelene.. Už sam si hned v zaklade odporujes: Prislusnici Kibucov prisli na uzemie palestiny a zalozili tam kibuc z akeho dovodu?? Pretoze verili vo vyvolenost svojho naroda a v to, ze boh im palestinu pridelil...tj. viera...
 

 

založili Kibuc, lebo verili vo vyvolenosť svojho národa ???? hehe, no ty máš dosť.
 

Misko, daj este nieco...

...aby sme sa zasmiali...a kolko ze mas ruockov...???
 

 

... niečo by si si mal k téme naštudovať skôr, než k nej niečo povieš, nemyslíš? Kibucnici sa na tebou popisované motívy môžu zvysoka vykašľať - ich motívom je totiž ekonomická rovnosť v jej najčistejšej forme, svojim spôsobom je to jediná funkčná aplikácia komunizmu, aká kedy na tejto Zemi bola. Tvoje dojmy, prameniace z hlbokej nevedomosti, na tom ťažko niečo môžu zmeniť - kibuc a náboženská viera nemajú spolu nič spoločného - ak za náboženstvo nepokladáš už samotný socializmus, ako to vyššie naznačil Sosimple :)
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME