Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Lesy TANAP-­u možno zmenia pána (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

kdo je sakra v této naší malé zemi

nezávislý? Jak zpívá Kabát " až tu malou zemi rozkradem" mi to celé připomíná Klondike. Zaveďte sakra za to tresty smrti nebo něco takového a bude klid. A nebo plénum o 200 lidech se 100% nutností souhlasu, já už fakt nevím, jaký systém zachrání přírodu pro naše potomky.
 
Hodnoť

príroda,príroda

uvedomte si konečne,že príroda len zavadzia človeku uskutočniť jeho vznešené ciele.V každej hore sa človek potkýňa na konároch,naráža do stromov,vtáky mu tam pištia do uší,medvede hryzú do zadku,srny sa pľantajú popod nohy.....no hrôza.Na lúkach tráva zavadzia,svrčky vreštia,ovce smrdia.Vyrúbať ,vysekať,vybetónovať,postaviť nejaký pólus,evrópu,alebo inú perfektnú oázu,kde sa dá schuti nadýchať klimatizovaného vzduchu a predrbkať ťažko zarobené peniažky.:-)A čo sa týka potomkov..na tých nám už predsa desaťročia prd záleží.Teraz žijeme,teraz si užime!
A potom sa nečudujme.:-(
 

Ako prvu vec,

co spravili sudruhovia pocas zdruzstevnovania bolo, ze sa na holiach nesmeli past ovce a dobytok.To zarastala napr.Fabova hola... Z pastvy nizsie polozenej sa stala orna poda, lebo bola dobre pohnojena od dedinskych stad.Potom sa zacali kravy krmit silazou a senazou. Ked klesali vynosy, tak trosku pridrbali umeleho hnojiva a bolo.V 90-tych rokoch to islo vsetko do- a nastal Klondike s dotaciami. Medzitym ochranari vsade rozvesali tabulky s NAPANT-om a z celej sily chcu nieco chranit pred nami ostatnymi.Lesy nepotrebuju pana, potrebuju skutocneho vlastnika. A do hospodarenia s lesom nema co pindat ochranar, lebo za nic nezodpoveda.
 
Hodnoť

Sumavske lesy nas vzor.

Doteraz som mal dojem ze, sumavske riesenie lykozruta maju nasi envirnmentalisti za vzor. Ze tamojsia bezzasahova taktika vytvorila raj na zemi.
http://komentare.sme.sk/c/5336...
http://www.drevari.sk/clanky62...
http://aktualne.centrum.sk/dom...
A ono figu, podla obervolfa je to tam horsie. To som z toho jelen.
 

Samozrejme, že to tam je horšie,

celkový stav Šumavy je horší ako v TANAPe, pretože to tam lesohospodári, ktorí patrili pod MŽP rúbali o dušu. Že sú sem tam nejaké pokusy nechať kalamitu tak (po politickej výmene vedenia), a úspešne, nič na veci nemení. Ja ako pozitívny príklad uvádzam vždy NP Bavorský les z Nemecka.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Sumava je parada!

Este aj v logu maju suchar...A Nemci museli vyrubat 200 m siroke ochranne pasmo, aby im to korovec nezozral- normalne to vidno na google.maps...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

...

Každý nadáva na pána Lukáča a ja dodnes neviem prečo. Prečo? Pýtam sa to ako lesník.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

...

Riadna argumentácia chýba.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

...

Najväčším problémom je obviňovanie a osočovanie bez serióznej argumentácie. V minulosti boli lesníci čestní a seriózni ľudia, ktorí si vedeli všetko vybaviť ako chlapi, bez detinského správania. Problémom lesov je, že nie sú v rukách lesníkov, ale osôb, čo sa za lesníkov "vydávajú". Preto je stav v tejto sfére taký, aký je.
 

Sumar

krtek, skutočnym problemom lesov je to, že je to balík peňazí, o ktorý sa oplatí porúvať...
SL Tanap, ma vyssí ročný rozpočet ako celá ŠOP, ktorá ma pod svojim palcom všetky CHU.
Takže, či bude TAnap pod jednym, či druhym ministrom, vždy pôjde o peneži a o to dalšie, napr. poľovačky...
Rúbať budú aj tí skutoční lesníci-podľa krteka/ podľa mna budú rúbať ešte viacej, tak ako v CEchach/ a aj tí, ktorí sa za lesníkov teraz vydávajú.
Tie tančeky-pytačky pred svatbou si môžeš ušetriť a deliť na dobrých a zlých, lebo budú iba včerajší nenažratía budúci nenažratí.
Peneži, len čo už s tými inými vlastníkmi lesov, to bude oriešok, to som zvedavý, čo z toho vykvitne, čo za dalšia " tretia cesta" v budovaní "SVETOVEHO mieru"
 

...

"Sumar", skutočných lesníkov na Slovensku už niet. Pre lesníka je prednejší les, ako peniaze a osobný prospech. "Novodobým lesníkom" toto žiaľ nie je dané pochopiť.
 

Zaujímavé tvrdenie,

Na jednej strane tu mame "vykladnu" skrinu biodiverzity, druhovej rôznorodosti, to tvrdia všetci tí , čo tlieskaju výmere cez 33% Plochy Slovenska v rezime NAtura 2000, EU favorit, či líder, a na druhej strane je to zásluha hlavne lesnikov, ktorí to tu dopestovali aktívnym menežmentom, Nie je za to zodpovedny ani jeden elektronik, ci ucitll alebo chemik, a ani tí "novodobí moderní lesníci- osvietení poznaním". Takže , kde je pravda krtek, dohodnite sa konečne. Tvoja práca je iba obyčajna propaganda, a nezabudní, PROPAGANDA, a opakovať. Účinné, ale nič nové neprínášajúce ...
Krtek, tvoji staarí dedovia by sa v hroboch obracali, keby čo len tušili, že za ich éry sa smrek už rubal v 70-80 rokoch na obnovu porastov a nie ako je to tomu 100-110 rokov a že ponechanie smrečín na samovývoj je do neba volajúca katastrofa , o ktorej sa sníva všetkým generáciam lesníkov, ale nie , zrazu od roku 2002 sa to cele otočilo a experimentátori-lobisti-kamarati s politikmi- hrajúci sa na modernych lesníkov to vedia lepšie?!
BLUD, zatial Vam to vychádza, ale do kedy, to som zvedavý. Celá lesnícka Europa sa nam smeje, co to vlastne robíme so smrekmi, že si tu vedomé pestujeme zhnité a inák poškodené stromy, Fínsko, ked má strom 28-30 cm, sa rube, u nás toto dosiahne smrek pri prriemernom hrúbkovom prírastku 3 mm/ čo je drevárske optimum / ročne 6 mm- lebo je to 3 plus 3 na priemere stromu. 30 cm/ 0,6 = 50 rokov?! Co tých dalších 50 rokov stromy robia? Pravda je taká, že hnijú a kazia sa. A takto hospodári dobrý lesník, krtek. Este 50-tich rokoch minuleho storočia poznali lesníci, RD, 80 rokov mäkké dreviny a 100 rokov tvrdé dreviny z hlavných naších piatich drevin, SM, JD, BO, BK, DB. ?!
Čo z toho poznania ostalo dnes? SABOTAz na majetku vlastníkov lesov...
A znova, na Slovensku rocne prirastie viacej dreva ako sa ho vyrube a preto nám neustále narastajú drevné zásoby a aj výmery lesov už od 2. svetovej vojny. A ani tak kritický rok 2005 - po jesennej vetrovej kalamite v 2004-5 mil
nebol porušený tento ZAKLADNy princíp trvaloudržatelného využívania obnovitelných zdrojov.
Všetky ostatne argumenty proti lesníkom sú len štvavá propaganda.
 

...

"Sumar" nečítal som toto celé, ale mali by ste si zopakovať všetky lesnícke disciplíny, hlavne HÚL. "Sumar", všetci bývalí zamestnanci, ktorí pracovali v lesníctve (dôchodcovia, atď.), sa HANBIA za týchto súčasných tzv. LESNÍKOV. Títo nedopestovali NIČ, len rúbu to, čo dopestovali ich predchodcovia.
Doteraz nám celá Európa závidela, aké lesy sme si zachovali a teraz sa nám smeje, že ich nerúbeme v mladšom veku? Použijem slová jedného dnes už nebohého lesníka na adresu diania v štátnych lesoch: "Tí ľudia úplne stratili rozum". Pre peniaze sa potratil rozum. TU JE PROBLÉM!!! Tu HÚL si fakt zopakujte.
 

Krtek,

obdivujem tvoj entuziasmus, nech ti to vydrží , čo najdlhšie...
Peniaze, vieš prečo su na svete peniaze? Zakladatelia rovnostárskej spoločnosti Marx a Engels, predpokladali vo svojich základnych filozofických dielach, že komunistická revolúcia vypukne vo svete naraz a zmení sa naraz celý svet. A tak prepokladali, že zaniknu peneži ako ekvivalent hodnoty tovaru, či služby, a nastane to vytúžene, každému podla jeho schopností a potrieb. Spomínaš, toto vás učili na VUML, či iných odnoží politického školenia. Lenin, kedže vycítil príležitost v Rusku zmietanom socialnymi nepokojami, si upravil túto tézu, že revolúcia stačí najskôr v jednej krajine a ostatne sa postupne pridajú/ Aj my sme sa pridali/, a problem s peniazmi nevyriešil, nedokazal to vyriešť, lebo neexistuje riešenie/ kibuc-ale to male spoločenstva/. A tak nastala súťaž medzi jednym prístupom k budovaniu spoločenského blaha a druhym. Krtek, v roku 1989 sme ten pretek prehrali, aj ked už o tom vedeli, že prehrávame už od Pražskej Jari?!Les je taký istý výrobny prostriedok ako iné druhy pozemkov- uvedom su to už konečne. Ustava SR to jednoducho zakotvila. A na princípe primeranej exploatácie pôdy fičia úspešne velké demokracie, typu, NEmecko, FRancúzsko, V.Británia , Svedsko a pod. A k tomu smerujem pomaly aj my, zabudní na to , čo sa deje v štátnych lesov, lebo podlľa slov môjho svokra, štát, ako organizované násilie, je najväčším nepriatelom slobodného podnikania.Situacia v štatnych lesoch je zbytočna debata- štát v štáte!
A my máme naše lesníctvo VELMI preregulované, a až tak, že tomu nerozumie ani divá sviňa/ možno desať ľudí tomu rozumie ako sa spravila časová úprava na lesné oblasti/.
K HUL-ke, diplomovka z HUL, štátnica z HUL, a 23 rokov praxe v HUL. Co si mam prosím Ta z nej zopakovať, poraď mi Modely hospodárenia, vsak som ich vyrábal, buchol som sa po bruchu, a vyliezlo číslo, žiadne ekonomické nápočty. A neustále si hovoriť , že prof.Halajové dielko na určenie RD z roku 1986 je ten zásadný dokument, podla ktoréhon si určíme rubanie? Však je to k smiechu. Zoštuduj si Finsku HUL a aj jej princípy, a ich lesy sú chceš povedať zdrancované na mraky alebo to robia podstatne lepšie ako my?
My asi skutočne nežije v rovnakom čase a na rovnakom mieste, ale to som ti už písal, že?
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME