Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Viac náboženstva na školách zatiaľ nebude (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Ako keby natom zalezalo...ako etika tak nabozenstvo prebieha asi tak ze ucitelka si cita noviny a ziaci sa hraju na mobiloch/pocuvaju mp3/vykecavaju sa medzi sebou
 

 

Tak napríklad u nás to prebiehalo ako otvorená diskusia. Proste niekto dal nejakú "vážnu" tému, a všetci k tomu diskutovali. Bol to taký oddychový predmet - dokonca tam chodilo aj pár ateistov čo nemali radi etiku :)
 

Slovom,

bola to celkom sranda...
 
Hodnoť

Náboženstvo a politika

do škôl NEPATRIA!!!!!!!!!!!!!!
 

jednoznačne.

Prečo si napr. Hnutie za správnu hlavu
http://kultura.pravda.sk/hnuti...
nepresadí , že aj oni chcú vyučovať o svojej pravde. Cirkev má tisícky vyučovaní na farách a prečo by sme mali platiť dajakých katechetov.
A ich výkon? Chvíľku som čakal dcérku v škole a vedľa učil katechet. Rev ako v zoologickej, deti vybiehali z triedy a pod. A za toto niekoho platíme. On ich vôbec nezvládal.
A potom nie je čas na potrebné predmety. Radšej ich učme ekológiu alebo čosi užitočné.
Kde je zdravý rozum?
 
Hodnoť

ZATIAĽ?!?

Žiadne náboženstvo nemá čo v štátnych školách čo hľadať, nakoľko Prvá Hlava, Prvý oddiel, Článok 1 platnej Ústavy SR znie, citujem:" Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo." Jasné ako facka. Čiže všetky cirkvi sú okamžite povinné v duchu tejto zákonnej normy požiadať o okamžité ukončenie akejkoľvek "výučby" náboženstva v štátnych školách, v opačnom prípade porušujú Ústavu SR. Ako to, že ich ešte doteraz nezažalovala polícia, prokuratúra alebo ombudsman? Za čo sú platení?!
 

povinne volitelný predmet

velmi správne
 

 

Obcania zial u nas k ustave nemaju uctu (a povedzme si narovinu, je to primerane tomu co z nej robia politici).
 

...

Ono problém je to omnoho hlbší. Sám nesúhlasím s vyučovaním katolicizmu na školách, ale rovnako nesúhlasím ani s vyučovaním jógy, transcendentálnej meditácie, či používania reiki učiteľmi. Sám rodič by si mal zvoliť školu kde bude jeho dieťa chodiť, žiaľ výber je chabý. Súčasne samozrejme je tu stále vážny problém waldorfských náboženských zariadení, to že majú náboženské pozadie antropozofie je nepopierateľné (i keď zďaleka nie na prvý pohľad): viz:
http://sedmokraska.iwaldorf.sk...
http://www.rozmer.sk/sk/articl...
 

 

Prvú Hlavu, Prvý oddiel, Článok 1 platnej Ústavy SR si nedokončil. Pokračuje takto:
Slovenská republika uznáva a dodržiava všeobecné pravidlá medzinárodného práva, medzinárodné zmluvy, ktorými je viazaná, a svoje ďalšie medzinárodné záväzky.
Nebolo by od veci dodržať medzinárodnú zmluvu.
 

 

Okrem toho, neviazať sa na náboženstvo a ideológiu nemusí znamenať že všetko vymetieme, ale aj to, že všetko umožníme.
 

Smiem vedieť akú?!

Existuje snáď platná medzinárodná zmluva, ktorá by prikazovala vyučovať v ŠTÁTNYCH školách v SR akékoľvek náboženstvo ako POVINNE voliteľný predmet?! To fakt?! V tom prípade by som si veľmi rád prečítal jej doslovné znenie. Ďakujem.
 
Hodnoť

 

Náboženstvo je povinne voliteľný predmet , norma stanovuje 12 žiakov prihlásených na výučbu.
Názor katolíckej cirkvi na výučbu:
"13. Na základe týchto predpokladov je možné pochopiť, že vyučovanie katolíckeho náboženstva má svoju vlastnú špecifickosť vzhľadom na ostatné školské predmety. Druhý vatikánsky koncil tu vysvetľuje: „Občianska moc, ktorej vlastným cieľom je starať sa o spoločné časné dobro, musí uznávať a podporovať náboženský život občanov, ale prekračuje svoju kompetenciu, ak si nárokuje riadiť náboženské úkony alebo prekážať v nich“ (DH 3). Z tohto dôvodu náleží Cirkvi, aby stanovila pravý obsah vyučovania katolíckeho náboženstva na školách, ktorý garantuje rodičom i samým žiakom autenticitu vyučovania náboženstva, ktoré sa odovzdáva ako katolícke."
Z dokumentu: KONGREGÁCIA PRE KATOLÍCKU VÝCHOVU,OBEŽNÍK Č. 520/2009
PREDSEDOM BISKUPSKÝCH KONFERENCIÍ O VYUČOVANÍ NÁBOŽENSTVA NA ŠKOLÁCH
http://www.kbs.sk/?cid=1266236...
Neuveriteľné, je to štát v štáte. A ešte je nespokojnosť.
 

vatikanske ciele na slovensku

pridavam patrocnicu planu KBS, z rokov najvacsej klerikalizacie nasho statu roky 2001 -2006, ked KDH nam tu robila zazraky pre vatikan a RKC.
.
http://slovhumanist.nazory.cz/...

tu je vidiet ake su ciele vatikanu v suverennom state.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

tato KBS patrocnica dokument

rychlo zmizol z ich stranky, nie je ani v ich archive, vdaka ceskemu serveru je to zachovane ako dokaz toho co je tato totalitna organizacia schopna urobit v demokratickom state, v totalitnom state nema ina totalita sancu, ale v demokratickom ako vidime je schopna v spojeni s KDHakmi.
.
 
Hodnoť

 

... a co sa učí na takej hodine naboženstva ? vyššie som čital ,že to prebieha tak že si žiaci sms-kuju,alebo debatuju na "važnu temu". ale chcel by som vediet ake vedomosti ma mat žiak po roku vyučby . Dakujem
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

to zavisi

od vyucujuceho, z mojej osobnej skusenosti "volitelneho" nabozenstva, ktore som si "volitelne" zvolil a mal som ho nejakych 10 rokov (?) mozem povedat ze ked je to nejaky blaznivy dedko gestapak, tak vsetci sedia nepohnuto a memoruju to co gestapakovi pride ako vhodne vediet naspamat do zivota :)
Ak to je nejaka sudruzka katechetka (tusim tak sa volaju) spravidla sa tam robia ulohy pre nasledujucu hodinu a ona nikym nepocuvana rozobera rozne temy, ktore ju palia, napriklad masturbacia... to uz ale zavisi od rocnika :)

Inak k tym gestapakom, zazil som takych parkrat este ked som bol maly a na jedneho mam celkom dobre spomienky, museli sme sa pri nom naucit knihy Biblie a tie si dodnes pamatam :)
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME