Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jurzyca chce na školách viac asistentov učiteľov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

nasa riaditelka vravela

ze normativne peniaze asistentku pokryju na 2 mesiace a to vraj maju 30 socialnych ziakov - asi treba zvysit normativ - ak budu mat 100 ziakov a polovica normativu ma ist na mzdy a odvody, tak budu mat peniaze na 4 mesiace... co s asistentom zvysnych 8 mesiacov?
 

Prepáčte!

Ja neverím svojim očiam, kto toto schválil a kto bol na škole, kde je 220 žiakov - nie cigáňov, ale sociálne slabých...tak toto je zavádzanie ...ale krachne to, ako aj tie učebice a iné dristy, mám 42 ročnú prax a prežil som 3 režimy, ale Vy to zhovadíte najviac, prisahám !
 

Presne!

Vaša pani riaditeľka vie viac ako minister školstva, terajší, ak to zistí tak bude zle, tešte sa učitelia a učiteľky idú Vám znižovať vysoké platy ! A budete mlčať aj odbory ako doteraz ! HNUS !
 
Hodnoť

prečo

majú byť učitelia extra? z tých, ktorých osobne poznám (aj ich pracovné výkony) podstatná časť nespĺňa nárok na základný plat.
neviem, kto vypíše učiteľa s diagnózou "scvokol sa v škole", neviem prečo práve im (rovnako ako vojclom a podobným) sa majú platiť rekreácie.
a neviem, prečo v texte v hornej časti sa píše o cigánoch a v dolnej časti o zdravotne postihnutých a extrémne múdrych - samozrejme vždy v súvislosti s asistentmi!
 

aha....

ďaľší starosta, ktorý má základnú školu, alebo zvláštnu, lebo rozumie, ako , ale nenávidí učiteľky, smiech a radosť, tento štát má funckcionárov ako má mať, sa teším na penziu, huráááááááááááááááá
 

prečo?

nie som starosta, písal som v mužskom rode, a za svojimi vyjadreniami si stojím.
namiesto výkrikov by som chcel odpoveď na otázku o diagnózach a rekreáciách. ak máme mať aspoň trochu poriadok vo výdajoch, prečo niekomu dávať vyššie platy a ešte mu niečo extra platiť? vymenovaní majú dovolenky a peniaze naviac ako bežní zamestnanci, o živnostníkoch nevraviac!
 

Srdečne Vám blahoželám !

Vaša pani učiteľka Vás naučila písať, čítať aj počítať, tak ste macher...a ak tvrdíte, že ste to sa naučili sám, tak ste ***** !
 

o mojich učiteľoch píšem

inde a pochvalne. ale sú už na pravde božej. tých, o ktorých som sa zmienil by som hnal zasr/nou metlou. aj cez turiec.
 

na koniec textu

z toho s cim som vyrozumeny zo skoly, kam chodia moje deti: su dva druhy asistentov a aj dva sposoby ich financovania - preto hore socialni a dole zdravotne postihnuti... a v susednej skole - mimochodom, "dobrovolne" odisli dve ucitelky, lebo im siblo z deti (bielych zo slusnych nadrapenych rodin)- vyrasta nam tu pekna cvarga...
 

uhm,

ale aj ak odišlil dobrovoľne ... totiž, "maródoval" som s astmou, ale jediné čo mohli urobiť je že napísali papier o tom, že v tej chemickej prevádzke pracovať sa mi nehodí, nie nedá, nie že mi to škodí.
a k deťom a rodičom - manželka mávala v triede aj ťažko zvládnuteľných a poslúchali, ... a aj nebuhý čongrády ako dospelý mal k nej rešpekt.
 
Hodnoť

asistenti v školách môžu

byť veľmi užitoční - tade vedie cesta aj pre handicapovaných - a to aj sociálne. a k romom treba na to angažovať a zaučiť aj schopných spomedzi nich
 


Najčítanejšie na SME