Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mzdy úradníkov by mali závisieť aj od kvality titulu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

pán minister...
neviem, či tento nápad máte z toho, že ste boli 12 - 24 mesiacov na vojne alebo ste konzultovali s ministrom obrany Galkom. Zamestnanci, robotníci....atď sú platení za prácu a za jej výsledky. Len vo vojsku a iných ozbrojených zložkách existujú pojmy ako základný plat, funkčný plat, hodnostné...... Ako chcete posúdiť kvalitu školy? Ak bude na škole pracovník s "kvalitným" titulom prácu flákať, koľko dostane? Ak bude dosahovať pracovník so slabším titulom lepšie výsledky ako ten predchádzajúci...dostane viac alebo menej? Silne mi to pripomína ten plagát SaS ....120 nápadov. (medzi ľuďmi sa hovorí: utri si čelo, potíš v.o.l.o.v.i.n.y)
cumil
na vojne už dávno nieje
základný, funkčný, hodnodstné a to už pekne dávno
v.v.v.
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

ja to viem...

ale možno pán minister má na to spomienky.... - je možné, že zavedie potom aj niečo také ako pre vojakov základnej služby (žold-slúžne).
 

cumil

škoda, že ste bnevyužiliu príležitosť mlčať, alebo si neprečítali zákony
zák.č. 400/2009 Z.z.
§ 83
Funkčný plat
(1) Funkčný plat štátneho zamestnanca tvorí mesačne súčet tarifného platu a
a) príplatku za riadenie,
b) príplatku za zastupovanie,
c) osobného príplatku,
d) príplatku za zmennosť,
e) príplatku za štátnu službu v krízovej oblasti,
f) platovej kompenzácie za sťažené vykonávanie štátnej služby,
g) príplatku za vedenie služobného motorového vozidla a za starostlivosť o služobné motorové vozidlo,
h) rozdielového príplatku podľa § 132 ods. 2,
i) osobitného príplatku podľa § 132 ods. 3,
j) doplatku podľa § 34 ods. 4,
k) vyrovnania podľa § 133.
 

Ach..

aká škoda, že mám funčkný plat len podľa bodu (1) bez príplatkov uvedených pod a) až k),,, kto ich vlastne berie !!!?????? :(..žeby na západe ??
 

škoda, že viete iba čítať a myslenie

zaostáva. Debata bola o odmeňovaní podľa typu školy - titulu. Na základe toho som uviedol príklady, či sa chystajú zaviesť takéto hodnotenie ako v oblasti obrany.... Lebo všetko o tom odmeňovaní podľa titulu z konkrétnej kvalitnej-nekvalitnej školy je nezmysel a je v mnohých oblastiach porušením zákona. To že tu dávate zákon o štátnej službe.... ktorá zohľadňuje VYKONÁVANÚ PRÁCU (a súčasne kvalifikačné predpoklady) je O NIEČOM INOM. Skúste teda prehodnotiť:
- o čom hovoril minister (o príplatkoch, o štátnej službe.... alebo o platení za "kvalitný" diplom)
Mimochodom za diplom a štátnu skúšku je zodpovedný štát.... a teda nemôže ani diskriminovať, že ide o lepšiu alebo horšiu štátnu skúšku.
- či si zaslúžite po takejto nezmyselnej rozhorčenej reakcii odmenu "za dobrý a kvalitný diplom", keď nie ste schopný sledovať o čom je diskusia....
Ďalšou otázkou je aj to, čo ste tu uviedli.... či je to nároková zložka a či si to môže zamestnanec nárokovať. Ukážkou je školstvo - poznám ľudí, ktorí plnia úväzok na 200 %, plnia si publikačnú, vedeckú činnnosť... - a nedostávajú ani osobné ohodnotenie (môžu sa ísť súdiť?). A pritom ani ich plat nedosahuje priemer, ktorý sa vyhlasuje v školstve všeobecne pre úroveň asistent, odborný asistent, doc., prof.
Váš príspevok je dosť nezrelý. S prepáčením rovnako ako to ovocie, ktorému Maďari hovoria birsalma (chlpaté jablko-dula). Príjemný deň a trochu odpočinku na ukľudnenie.
 
Hodnoť

stačí na pracovné miesto napísať

konkrétne vdelanie napríklad: stavebné - pozemné stavby, resp dopravné stavby
a nie robiť komisie
a čo tí čo majú zahraničné školy?
 

No teda ..

trafil si klinec po hlavičke...keď sa tvorili popisy štátozamestneckých miest na to ktoré prac. miesto pred viac ako 10 rokmi, tak som mala možnosť dať návrh, nech je na radcu a odborného radcu na úseku pozemných komunikácii na úradoch napísané nielen požadovaná VŠ, ale aj aká vysoká škola, t.j. min. technického zamerania, stavebná, ak nie priamo odbor DS (ako ja :) )...no skončilo to ako...na smiech...môžu túto prácu robiť vlasnte aj učitelia...tam tkvie kvalita "dobre plateného" výkonu št. správy !!!!!
 

He, he...

...a tiež Ti to odôvodnili tým, že by mohlo prísť k diskriminácii? :=O Výsledkom je, že absolvent pedagogickej fakulty robí vyšetrovateľa, doktorka "veteriny" finančnú kontrolu, vyštudovaný "filozof" vydáva stavebné povolenia, politológ kategorizáciu liekov, vyštudovaný "vojak" ochranu kultúrneho dedičstva a podobné "fajnovôstky" ;-)
 

Presne!!!

sám som bol pred rokmi na jednom výberovom konaní, kde mi až na mieste povedali, že vlastne oni tam potrebujú právnika. Keď som sa ich pýtal, prečo to jasne nepovedali, aby som si nedral nohy, vraj by to bola diskriminácia. To už je mi rozum... Takže ak napríklad potrebujem doktora, nemôžem to napísať.
 

ale nie je vojak ako vojak

:-)
 
Hodnoť

kvalita merania kvality

A kto bude hodnotiť a kontrolovať Akreditačnú komisiu?
To, čo predvádzala za Mikolaja, nemalo obdobu.
Stačí si porovnať obrovské rozdiely v hodnotení s ARRA a hlavne porovnať metodiky. Je katastrofa, čo stačí niektorým produkovať na to, aby boli "univerzitou" a naopak, čo nestačí iným, aby sa ňou stali.
ARRA newsletter 1/2010 - téma čísla: Klasifikácia vysokých škôl 2009 dostupné na:
http://www.arra.sk/index.php?m...
 

A kto hodnotí a kontroluje

ARRA? Valné zhromaždenie ARRA - traja učitelia Univerzity Komenského a dvaja ich bývalí študenti.
Členmi odbornej rady sú o.i. : vedúci Katedry skladby a dirigovania VŠMU a profesor hry na organe Katedry
klávesových nástrojov a cirkevnej hudby VŠMU . V oblasti svetového univerzitného vzdelávania nesporné svetové kapacity.
 

Zrejme...

..."notám", ktoré dostali rozumejú iba títo :=DDD
 
Hodnoť

 

Chodte uz dokelu s vasimi tabulkovymi mzdami na zaklade diplomu. Bud niekto tu pracu vie robit a je sikovny, alebo nech diplom pouzije na toalete. Potom sa cudujeme, ze ked univerzita robi vyberove konanie na IT-ckara, tak tam pozaduju div ze nie polyhistora za smiesny peniaz. Aspon vidime, koho na statom ovladanych poziciach zamestnavame a platime z dani. Fuj, byrokracia!
 
Hodnoť

vysoke uradnice

mnohe skoly by sa mohli premenovat na vysoke uradnicke, lebo inde ako na urade sa s tou skolu nezamestnaju.
Ono to nie je len o tom, castokrat je ten uradnik mimo logickeho rozmyslania, legislativu nema v malicku a este ja mu musim vysvetlovat, ze toto a toto ide tak a tak ... a on ze sa poradi s veducou ... no a nakoniec je to tak ako som mu to hovoril ...kvalitu tej byrokracie navyse znizuju matocne legislativne zmeny, ja to uznam, ze pokial je malo skoleni, malo informacii ... ovsem neuznavam tvrdohlavost, kedy prehlasi, ze sa to neda a nakoniec mu to musi vytmavit kraj
 
Hodnoť

Boze, osviet ich!

To je čo za chobotina? Urady predsa stoja a padaju na ludoch, ktori maju prax, skusenosti a makaju. To su castokrat len stredoskolaci, ktorych riadia drzitelia titulov z priblblych skol. Mnohokrat robia vysokoskolsku robotu, ktorej vysledky a odmeny si privlastni nejaky pan riaditelko, polodementko, co mu ocinko zafinancoval Carnogurskeho Bratislavsku skolu prava.
Ak prihliadat na titul podla skoly, tak pri prijimacom konani, kde sa vsak musia zohladnit vsetky uchadzacove kvality, co je samozrejme na Slovensku nonsens a prihliada sa na znamosti uchadzaci ci kvalitu vaginy uchadzacky. A tak.
Jurzyca je len dalsich z tych, co padnu na hubu pri prechode z akademickeho prostredia do praxe.
 
Hodnoť

docela by som s tým súhlasil

to porovnanie je treba, ja som u hasičov, mám poctivo vydrenú STU strojnícku fakultu a nestíham sa diviť, ako všetky sekretárky, účtovníčky a referentky a čo ja viem kto si tu porobili s prstom v ... popri práci buď policajnú akadémiu alebo teraz frčí sociálna práca. A samozrejme následne okamžite sú vedúce oddelení a podobne. O ich všeobecnom vedomostnom rozhľade samozrejme nemá význam písať. :-(
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Sekretarky, uctovnicky a referentky

Mozno to ani tak nebude tou skolou, ale tym, ze tie devy maju co ponuknut, co zial ty nemozes :-)
 
Hodnoť

ARRARRA

Mne take ARRARY pripadaju ako vypalnicka organizacia. Kto da viac, ten sa umiestni. Kdesi som na nete cital, ze poskodili nejaku univerzitu, pretoze ignorovalli podklady, ktore mali zahrnut do hodnotenia. Po upozorneni hrali mrtveho chrobaka a vysledky odmietli prehodnotit. Cela ta organizacia je jedna velka fraska.
 

nie fraška...

ale premyslene vytvorená "nezávislá" organizácia zostavená "nezávislým" výberom ľudí..... a bez toho, aby niekto urobil rating a ranking týmto samozvancom, stáva sa s podporou "nezávislých" médií veľmi často citovanou ustanovizňou....
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME