Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mzdy úradníkov by mali závisieť aj od kvality titulu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť

jurzyca povedal:

Študenti nevedia o kvalite školy, (...), preto sa im môže stať, že skončia školu a po štyroch rokoch sú iba o štyri roky starší a nevedia nič viac,
.....................

hm, odkedy je na slovensku 4 rocne VS studium? to ti je teda kvalitny minedu, ked toto vypusti z huby .... ibaze by pocital, ze bc titul automaticky - kvoli narocnosti studenti dostavaju az po 4rovh rokoch :DDDDDDD
 

 

este je moznost, ze zdvoraznoval tych genialnych - co titul dostanu a vystuduju za 4ri roky.
 
Hodnoť

Drahí veriaci

Na kvalitu slovenských univerzít sa už podpísalo dosť "ministrov školstva" - ALE, čo vymýšľa ten nový - je totálny vrchol obmedzenosti a debility !!!!!
 
Hodnoť

Jurzyca, Jurzyca už si ako Sulík - bulo

Veď to neobstojí. V práci často absolvent priemyslovky urobí viac, ako inžinier. To myslím vážne. Problém by vyriešilo, ak by absolventi bohosloveckej fakulty nerobili vyšetrovateľov, obsolventi sociálnej práce znalcov na energetiku, absoventi ekonómie nefušovali do práva, právnici do konštrukcie áut atď. A popritom pracovať na skvalitnení štúdia. Lenže: deti v ZŠ nemajú knihy ani žiacke knižky (načo? :-)), do škôl vodia mačky, jašterice a inú háväď (vraj odpozerané z USA - potom sú aj tak inteligentné...), na stredných školách by som namiesto marihuany a facebooku tiež radšej zatlačil na vedomosti... No a na VŠ by sa na skúšku skutočne bolo dobre učiť aj viac ako 2 hod. - ako je to na niektorých VŠ bežné, niekedy človek žasne čo stačí na známku do indexu. Zlepenec- zatiaľ zle, všetko zle...
 

 

neutoc na vzdelavanie deti. Zato, ze si deti mozu vodit do skoly zvierata este neznamena, ze sa neucia. Daj im pokoj - decka sa tolko ucia na ZS (zbytocnych) vedomosti, ze castokrat vedia viac, ako absolvent SOS... A facebook sa na SS neprebera, tak co trepes. Chod ucit ty a uvidime, co zavedies... Decka su teoreticky namakane - druha vec je ich nenaucena schopnost pouzivat vedomosti prakticky. Takze zase vsetko az tak zle nie je. Treba rozlisovat.
 
Hodnoť

To vymyslel nový minister peknú blbosť

Nechápem, ako môže vymyslieť minister takú hlúposť. Na každej fakulte sú aj vynikajúci študenti, aj takí, ktorí preliezajú s odretými ušami. Naviac, ako bude hodnotiť absolventa spred desiatich rokov s dnešným. A hodnotenia Akreditačnej komisie - táto "nezávislá" inštitúcia je už dávno ovplyvňovaná politickými tlakmi. Inak by sme sa nestretli s takými rozhodnutiami, aké robí. Celá akreditácia je fraška, je vopred jasné, kto to musí dostať.
 
Hodnoť

zasa

ďalší úradníci a "hodnotiace komisie", ktorí len zožerú ďalšie prachy a vytvoria, ak vôbec niečo, tak len ďalší priestor pre korupciu a lobbing. Naše školy sa nedajú porovnať ani s tými slabšími, nie to ešte lepšími, alebo hoci aj priemernými v zahraničí, a to ani náhodou. Na takom Caltechu učilo asi 70 držiteľov Nobelových cien, (na MIT myslím ešte viac) u nás nehrozí že by ani len zavadili o naše univerzity. Celé tieto snahy sú smiešne. Treba si povedať pravdu: Krajina ako Slovensko môže mať max tak 2-3 ako tak kvalitné univerzity a aj to sa treba na niečo špecializovať. Nakoniec tí šikovnejší študujú v zahraničí, tí čo študujú tu, študujú preto aby mali titul a formálne splnili práve tieto úradnícke "kvalifikačné predpoklady".
 
Hodnoť

Dôležitá by mala byť nielen škola

ale aj schopnosti a vedomosti, kvalita práce, konkrétneho absolventa. Darmo bude mať niekto výborne ohodnotenú školu, keď sa neuplatní v praxi. Nezdá sa mi toto kritérium ako optimálne. Ak chcú skvalitniť školy, tak toto nie je tá pravá cesta alebo ak ano tak kvalita školy by mala byť jedno z kritérii nie iba jedno.
 
Hodnoť

Pindy a len pindy

Treba najskôr dobre čítať a až potom pindať...

Platy ÚRADNÍKOV budú závisieť od vyštudovanej školy. Kto z vás chce platiť pseudomagistrom a pseudobakalárom, ktorí vyštudovali najbližšiu školu pri prvej vŕbe, len aby naplnili podmienky zamestnania vo verejnej správe??? Iba titul, bez ohľadu na jeho využitie v práci. Čo je na tom zlé, aby ich plat závisel od toho, či napĺňajú požiadavky pozície???

A meranie kvality školy je bežná vec. Akurát za predpokladu, že ide o objektívne kritériá, aby sa nestalo, že akreditačný spis jednej fakulty mám päťsto strán a škola nerobí nič iné, len vykazuje hlúposti. Čím skôr sa vytriedia "prestížne" okresné školy a súkromné liahne externistov, tým lepšie...
 

 

"Kto z vás chce platiť pseudomagistrom a pseudobakalárom, ktorí vyštudovali najbližšiu školu pri prvej vŕbe, len aby naplnili podmienky zamestnania vo verejnej správe???"
Ak mi ten úradník poradí, resp to čo od neho požadujem vybaví dobre, tak aj ja by som ho platil. Mne je totiž jedno kto má akú školu - dôležité je to AKO ROBÍ. Predstav si, že mám ako kolegu s VŠ typu, ktorá presne napĺňa požiadavky jeho pozície. H ... pardón, exkrement robí, má vyšší plat ako ja, čo mám len Gymnázium - ale všetku agendu robím ja.
Takže nekecaj kraviny - plat úradníka má závisieť od toho či kvalitne odvádza svoju prácu a hotovo.
 

 

Ja súhlasím... ale kvalita práce úradníka je nemerateľná veličina. Všetky problémy sa tým nevyriešia, to určite nie. Ale aspoň človek, čo vyštudoval filozofiu, nebude brať ťažké peniaze len preto, že má nejakú VŠ.
 

Kiixxela

rozmýšľate nad tým, čo píšete?
ak budeme vedieť, že VŠ x,y, z nie sú kvalitné, tak ich absolventov nepríjmeme do štátnej služby, od ktorej očakávame vysokú kvalitu,
inak to znamená, že kalkulujeme s prácou v štátnaj správe, ktorú vlastne nemusíme zveriť absolventovi kvalitnej VŠ, postačí aj taký polokvalitný i nekvalitný VŠ personál,
bude tomu prispôsobená aj daňová politika a správne poplatky?
 

 

Viď môj komentár vyššie... Kvalita nie je absolútne merateľná veličina, to isté platí o meraní kvality školy, nielen úradníkov. Ak aj o kvalite školy vypovedá počet riešených projektov, neznamená to, že jej absolventi budú kvalitný.
Môj komentár smeroval k tomu, aby aspoň čo do odbornosti boli pracovné pozície pokryté ľuďmi, ktorí danú problematiku študovali.
 

vidím, že vám to ide...

NEMYSLIEŤ rovnako dobre ako Jurzycovi. Ak poslucháč vykoná štátnu skúšku, za úroveň štátnej skúšky je zodpovedný štát a nemôže robiť medzi absolventmi diskrimináciu. Predpokladám, že ste končili na tej kvalitnej škole.... a vo vašom zaradení nahradíte 2 absolventov nekvalitnej školy.
 

Súhlas ...

Na úroveň štátnej skúšky má dozerať štát ..aj tam pracujú štátni uradníci ... :-)) To akože budú štátne skúšky oficialne lepšej a horšej úrovne? Ako súkromný zamestnávatel si vyberiem pracovníka podľa schopností, viem ich relatívne rýchlo odhaliť. Neviem, prečo je to problém v štátnej sfére. Vlastne viem ...:-)
 
Hodnoť

A toto vymyslel akože ten nový

minister? To vážne? Bože, bože, čoho sme sa to dožili!
 
Hodnoť

je to smiešne

na všetkých školác sa učí to isté, nie všetci si môžu dovoliť cestovať, či bývať v BA zo sociaálnych dôvodov.

často krát je človek z horšej školy šikovnejší ako ten z lepšie, lebo musí viac makať a nespoliehať sa na meno školy.
je to hlúposť a to poriadna, prečo by sme mali trestať niekto to je lepší, ale má horšiu školu ako toho čo je lajdák s lešpou školou.

toto je diskriminácia a môžeme očakávať žaloby na súdoch za diskrimináciu
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

pán minister...

neviem, či tento nápad máte z toho, že ste boli 12 - 24 mesiacov na vojne alebo ste konzultovali s ministrom obrany Galkom. Zamestnanci, robotníci....atď sú platení za prácu a za jej výsledky. Len vo vojsku a iných ozbrojených zložkách existujú pojmy ako základný plat, funkčný plat, hodnostné...... Ako chcete posúdiť kvalitu školy? Ak bude na škole pracovník s "kvalitným" titulom prácu flákať, koľko dostane? Ak bude dosahovať pracovník so slabším titulom lepšie výsledky ako ten predchádzajúci...dostane viac alebo menej?
Silne mi to pripomína ten plagát SaS ....120 nápadov. (medzi ľuďmi sa hovorí: utri si čelo, potíš v.o.l.o.v.i.n.y)
 

na vojne už dávno nieje

základný, funkčný, hodnodstné a to už pekne dávno
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME