Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rómske učiteľky nechcel Smer ani školy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť

 

tak toto už je diskrimináce....
 

 

Je to dost smutné. Tohle přesně vystihuje daný problém:

„Neviem, ako si budem platiť ďalšie vzdelanie z dávky v hmotnej núdzi a kto nám pomôže. Rodičom sa všetci smejú, že nám platili za vzdelanie a teraz sme na tom rovnako ako tí, ktorí školu nemajú,“
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Diskriminácia

to zjavne nie je. Samková uvádza, že uprednostnili iných RÓMOV so stredoškolským vzdelaním pred ňou - s vysokoškolským. Iba ak by si to nazval diskrimináciou na základe vzdelania.
 

 

okrem toho mi Samkova pripada ako osoba zaujimajuca sa viac o svoje prava, ako o povinnosti...
 

 

ako to myslis? vystudovala a 4 roky sa snazi najst si pracu. odmietaju ju preto, ze je romka. ako si ma teda plnit svoje povinnosti? ma sa natriet svetlejsim odtienom?
 

 

poynam ludi aj so svetlejsou pletou, co si hladaju pracu a beyuspesne, pripada mi to z jej strany, ze ona by radsej pozitnu diskriminaciu...
 

 

Zle si to prečítal, je to napísané takto - a nekvalifikovaní Nerómovia to všade tu vykonávajú
 

Tak potom evidentne

klame, pretože na prácu Rómskych asistentov uprednostňujú Rómov.
 

Ako vlastne ?

Píšeš"Samková uvádza,že uprednostnili iných ROMOV so stredoškolským vzdelaním pred ňou-svysokoškolským"
Doporučujem článok prečítať ešte raz a dôkladnejšie.
 

Chýba tam

časová spojitosť, či v jednom čase uprednostnili iného záujemcu s nižším vzdelaním. Pretože prepustiť už prijatého pracovníka len kvôli tomu, že sa objavil niekto s vyšším vzdelaním je neprijateľné. Navyše píše, že sa uchádzala o prácu asistenta učiteľa, kde sa nevyžaduje vysokoškolské vzdelanie. Tam je teda vzdelanie irelevantné a riaditeľka nemusí zohľadniť Samkovej vysokoškolské vzdelanie, lebo nie je potrebné.
 

 

Já jsem přečetl, že upřednostnili středoškolsky vzdělanou PRODAVAČKU před vyskokoškolsky vzdělanou UČITELKOU, která se navíc věnuje oboru...
 

 

Neviem,kde si čítal, že uprednostili iných rómov? Práve naopak, uprednostili stredoškolsky vzdelanú predavačku - neuviedli, či bola rómka, alebo nie. Keby aj bola, je zrejmé, že Samková má vyššie vzdelanie. A na inom mieste píšu, že všade to vykonávajú nerómovia. Si myslím, keďže pochádza z toho prostredia, pozná ich mentalitu, by bolo najvhodnejším riešením, keby mohla vykonávať svoju profesiu.
 

Na prácu asistentov

učiteľov pre prácu s Rómskymi deťmi sú Rómovia uprednostňovaní.

Ak nevravia o národnosti predavačky - o akej diskriminácii hovorí Samková? O diskriminácii podľa vzdelania? Ale taká podľa Ústavy neexistuje!

Pravdou je, že vláde došli peniaze na financovanie asistentov učiteľov pre prácu s Rómami, ale to neznamená, že sa jedná o diskrimináciu. Ak už miesta asistentov majú obsadené a ďalšie nezriaďujú - neznamená to, že majú prepustiť človeka s nižším vzdelaním len preto, že tu prišla nejaká vysokoškoláčka.

Ja netvrdím, že v danom regióne nie je veľká nezamestnanosť a problém zohnať kvalifikovanú prácu podľa úrovne vzdelania, len namietam diskrimináciu.
 

Istotne ?

Pri hlasovaní do SMERu

boli 3 za, 0 proti a 4 sa zdržali. Takže - aká diskriminácia?
 

Nerozumiem

Ja som reagoval na tvoju poznamku "že uprednostnili iných RÓMOV so stredoškolským vzdelaním " a ako reakciu som ti dal link na clanok, kde sa tvrdi ze zobrali namiesto nich nekvalifikovanych bielych. O Smere som nevravel nic :-)
 

 

nauč sa čítať prijali nerómov so stredným vzdelaním a nie romov je to diskriminácia jednoznačne rómov nemá nikto rád ale keď su normalni tak nevidím žiadny problem kolegina je tiež z polky rómka a je to super ženská na rase nezáleží všetci sme ludia podla toho by sa ludia deliť nemali ale podla toho aky ten človek je , verím že človek je dobrý aj zlý ale pôvod natom nič nemení a už len tý čo ju nezamestnali že je rómka to aj dokázali aký su zlý ludia aj bieli ...
 

Možno by

ťa slečna Samková mohla doučovať pravopis...
 
Hodnoť

ale veď aj minulé vedenie žiadalo

riaditeľku tej špeciálnej školy o prehodnotenie, tak ako to že sa ich "zastalo" (mimochodom úplne klišé otrepaným vyhlásením) len nové vedenie? nezavádzajte
 

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME