Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Gahér hrozí žalobou Fišerovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Gaher je jedno velke sklamanie
Z celkom perspektivneho jedinca je zrazu cisty politik a nie veduca osobnost. Bez napadu, bez nejakej vizie. Nic, ani s pravdou sa nevie popasovat, fakt ho asi nejak tie stare struktury spracovali a teraz len uhyba na kazdu stranu, ako sa hodi. Fakt ako zly politik. Smutne. A hanba. A pokial ide o kvality UK, ktorych ma plnu pusu, staci sa pozriet na rebricek univerzit. Pripadne sa naozaj spytat nejakeho studenta (nie v studentskom parlamente, tam nikdy nikto normalny asi nesiel). Ale to uz miesto priznania, ze to az take svetoborne nie je nastupuju placku na temu "ako malo penazi mame, co cakate?". Pritom osobne viem, ze organizacia je tam horisa ako na statnych uradoch, co uz je teda dost na "najlepsiu univerzitu". Gaher, ak by mal este torchu odvahy a sebakritickosti, zlozi funkciu a vrati sa k logike. Strapnovat sa by sa na tom mieste vedel aj niekto iny. Pripadne by mozno konence prisiel niekto, kto vecami vie aj pohnut a nie len sa vyhovarat, preco sa nic neda. Howgh!
xorxee
<< < 1 2 3

Gahér sklamal, škodí vlastnej škole

Aj mňa Gahér sklamal. Predtým som ho považoval za slušného človeka.

Nič neuškodí povesti jeho školy tak, ako vyhrážanie sa žalobou. Tam sú neodškiepiteľné fakty a zastrašovaním sa realita nepokriví. Tie fakty treba overiť a vyvodiť z nich dôsledky. Na ťahu je Gahér a rektorát.

Asi by bolo fakt najlepšie, keby ten ročník celý zrušili.
 
Hodnoť

Oda na volbu rektora UK

Predvolebny sa boj zacina,
udrela moja hodina.
Superov svojich poobsieram,
inej moznosti veru nemam.
Pustime sprostosti do eteru,
novinari nech sa o ne deru.
Naivny lud nam na to skoci,
bude to ako na kolotoci.
Nikomu nic sa nedokaze,
Rektorom budem - siroke mam paze.
 
Hodnoť

Pre tých menej chápavých...

Tohto roku končí Gahérovi druhé volebné obdobie, no a o taký "lukratívny" post je obrovský záujem.
Tieto útoky na dekana právnickej fakulty musíme chápať v tomto kontexte.
Vytiahnuté sú v "pravý čas", málokdo si už vie dnes predstaviť, že by dekan právnickej kandidoval na rektora.
Prečo sa s tým 2 roky mlčalo? To asi chcel Gahér povedať na začiatku svojej tlačovky.
Som presvedčený, že sa nič z toho nedokáže, však to nikto z našich pánov právnikov ani nechce.
Je mi len ľúto mladého žurnalistu, že sa nechal do tejto špinavej hry zavliecť.
 

 

nebude ho skoda
 

Nebola tu pred štyrmi rokmi

taka ista aféra pred voľbou rektora (či dekana) na UK? Tiež bol jeden dekan obvinený médiami z prijímania študentov mimo poradia - nič sa nedokázalo. Ale účelovo poslúžilo.
Na takéto kauzičky môžu skočiť len začínajúci novinári, starší si pamätajú, že toto tu už bolo. Ddekan právnickej fakulty určite nie je odkázaný na tringelt za prijatie študenta - študentov. A už vôbec neprichádza do úvahy, aby to urobil rektor - čo by z toho mal?
Treba sa pozrieť na to, komu táto kauza prospela, terajší rektor končí svoje funkčné obdobie, preboha, len nech sa tým novým nestane ten, kto toto všetko vymyslell, fuj.
 
Hodnoť

Do tretice

som si pozrel záznam z tlačovky, tiež si to pozrite, to tam dlho nebude, novinár z Nového času má snáď originálne listingy s poradím prijatých študentov, bodmi a menami, a aj nejakými poznámkami - no krása. To je myslím neverejný podklad, takto to zverejnené nesmie byť.
Inak, je s tým školstvom treba niečo robiť. Však je na hanbu, akí absolventi dostávajú dnes diplomy. Napríklad Technická univerzita, aby si trochu finančne prilepšila, hromadne "predáva" diplomy zahraničným študentom, ktorých by inde vo svete ani sa strednú školu neprijali, ktorí navyše ani anglicky nevedia. Tiež je to "externé platené štúdium", študenti sú braní "hromadne", majú osobitný študijný plán, ale diplom má takýto študent taký istý, ako študent denného štúdia. Dnes sa už, bohužiaľ, dá diplom kúpiť.
 

<< < 1 2 3

Najčítanejšie na SME