Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fico odhalí Cyrila a Metoda na objazde v Komárne (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Zacina predvolebna

kampan 2014.
 

kampaň nezačína iba pokračuje,

SME má totiž kampaň stále! ...súsošie nie je kontroverzné, kontroverzné sú postoje k jeho umiestneniu. A hlavne kontroverzný je dôvod prečo maďarskí politici bránia umiestneniu tohto súsošia v Komárne!! ...vôbec tu nejde o málo, ide totiž o princíp!!!
 

Matica

Matica Slovenksa v Komárně je proti umiestneniu soch
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

zámienky na to, aby sa neodhaľovali sochy pre Slovákov významných osobností, by sa dali nájsť vždy, ak má niekto záujem o to, aby sa neodhaľovali.
 

KSSmerom do Grécka raketovým tempom

Namiesto protipovodňových opatrení postavme ihriská!
Namiesto výchovy ku vlastenectvu poďme útočiť na vyhladovaných Maďarov!
Namiesto prilákania zahraničných investorov vyhlasujme podnikateľov za triednych nepriateľov!
Namiesto šetrenia v čase krízy prežerme celú rezervu predsedu vlády a 2/3 plánovaného deficitu za cca 5 mesiacov!

Takto to myslel súdruh nadomnou? ;-)
 

su to jasne hesla....

ale aj tak ma 39 %. 39 % ludi ktorí toto nechapu, nepochopia.... a predsa urobili chybu, tie katastroficke cisla mali uviest prečd volbami - ved pre SLovavc by boli hrdinovia - kto neokradne stat okrada rodinu!
 

norox

ani pol slova tvojho príspevku nie je v kontexte s mojím
 

Nechápavosť je signifikantná pre Ficoida

Súdruh dobr_člo, prepáč, ak som to napísal pre Teba príliš zložito.
Takým, ako si Ty, evidentne stačia tie "protipovodňové" ihriská... :-D

Choď vysvetliť starostom, ktorí nemajú na výplaty pre zamestnancov, že tie sochy im pomôžu.
Alebo tie sochy v noci povynášajú kal z pivníc zatopených domov?

A keď už stavať sochy, tak nie nejaké zrúdičky od komunistických normalizátorov, ako to červená zlodejská tlupa predviedla na Bratislavskom hrade.
 

nepreháňaj zas, Putorius,

tá socha je hotová už roky, takže starostom môžeš dať nanajvýš výnos z jej predaja do zberných surovín...
 

norox

1. Nie som volič Fica a ten politik mi ani nie je nijako sympatický. Musím už asi tisíci krát písať, že nie som volič Fica, lebo tupí sme-diskutéri sa vždy zmôžu na kádrovanie typu "ficoid, ficovolič, tupovolič..."

2. Znovu opakujem, že ak niekto nechce, aby tie sochy boli odhalené nájde si dôvod, pretože na Slovensku NIKDY nebudú vyriešené všetky problémy natoľko, aby takí protislovenskí SME-tiarenskí nenávistníci nenadávali na odhalenie tých sôch

3. Ak by sa odhaľovala už zaiste X-tá socha obetiam holokaustu, Masarykovi, Benešovi alebo ešte neviem komu, v takom prípade by SME-tiarom nevadilo ani rozkrádanie ani povodne
 

K+100000000000000x

kua, tak rozumny prispevok som uz dlho necital, klobuk dole, bod 3. - trefne ako svina! Bohuzial, radicoidom, miklovolicom a yebovolicom to je tazko vysvetlit, pretoze je to nad pochop, ktoreho limit urcuje medialne prostredie.
A ani admin ta asi nema rad, hlboky minus....
 

 

Kto si prečítaĺ trošku históriu , čo nie je tvoj prípd , tak vie ,že Masaryk urobil pre Slovákov viac , ako Matica , Slopajko , ´Judr. Doktor , Taxus Baccata , a ostatní hejslováci dokopy !
"Dobrý človek zjavne nečíta a nechápe históriu a ani nechápe , že bez Masaryka by Slováci už ako národ neexistovali . Mimochodom , jeho otec bol Slovák a to tzv. dobrý človek určite nevie a nevedia to ani Hejslováci typu Slopaja , Muftiho, Markuša a Frcka !Pardon niektorí nevedia a ostatní nechcú ani bohovi vedieť !Náhodou by stratili zmysel života = Brýzganie !
 

To je fakt

Masaryk poslal viackrát na obnovu matice slovenskej stotisíce. V tej dobe stotisíc korún = dnešných päť miliónov. A to poslal zo svojho. Dodnes existuje originál jeho členského preukazu matice Slovenskej, kde nie je uvedený ako radový člen, ale ako spoluzakladateľ. To síce nemohol byť, ale priznali mu vtedajšie vedenie MS titul spoluzakladateľ, pretože bol najvýraznejší spoluobnoviteľ po rozpade monarchie. Smutné je, že dnes to MS nikde neuvádza a ešte ho aj okydáva. Beneš bol iná káva. Pri zrode (pôvodne len Česka) Československa nás slovákov údajne nahlásil len ako etnikum. A údajne sa to Štefánik dozvedel a veci dával doporiadku na poslednú chvíľu. Nebyť Štefánika, možno ešte dodnes by sme boli česká republika a slovák by bol len etnická menšina. Ale na to nie sú dôkazy. Inak, zaujímavý motív, prečo sa zbaviť Štefánika, nemyslíte? Žeby česká konšpirácia ako odplata? A zamedzenie jeho vplyvu do budúcnosti?
 

 

heheh roškin, mal by si vedieť, že Masarykov otec vôbec nebol Slovák. V skutočnosti bol jeho otcom žid Nathan Redlich, ktorý ho splodil ako nemanželské dieťa so slúžkou Theresiou Kopaczek. Keďže v tej dobe bolo obrovskou hanbou mať nemanželské dieťa, rozhodol sa Redlich vydať slúžku za panského kočiša z Holíča - Masárika.
Masaryk si priezvisko svojho nevlastného, zhodou okolností slovenského otca trochu pozmenil. Tá protislovenská špina, ktorá dokázala ešte aj zaprieť vlastné prísľuby Slovákom v Pittsburskej dohode si nezaslúži ani aby sme na ňeho napľuli. Všetko, čo sa podarilo dosiahnuť pre Slovákov bol výsledok práce Štefánika a neskôr členov HSĽS. Bez nich by sme dnes už "mluvili čechoslováčtinou", rozumej integrovanou češtinou
 

dobrak

1) nielen ficovilici mozu mat nizke IQ - este su tu aj volici lenona - a sloptu...
2) ta socha uz odhalena BOLA - a stala na celkom prijatelnom mieste - ak len namas dojem, ze budova Matice je nedostojne miesto (ak taky nzor mas - nehadam sa :O))) - ale mne kruhovy objazd ako velmi vyznacne miesto nepripada...a prekvapivo - dokonca sa tak nejavi ani maticiarom...

3) z historickeho pohladu by sochy obetiam holokaustu - alebo Masarikovi boli ovela relevantnejsie, ako socha legendarnym vierozvestom - ktorych zvestovanie viery nasi predkovia odmietli - ich ziakov pobili - a krestanstvo prijali radsej od germanskych knazov - ved preto na Slovensku prevazuju katolici - a nie pravoslavni - a pouzivame latinku - a nie cyriliku...:O))) - chvalbohu...mozno by nezaskodilo postavit nejaku sochu aj tym germanskym knazom - ktorych uucenie sa u nas ujalo...:O)))
 

najdobráčisko

Mohol by si zvážiť, že nie volená osoba určuje IQ, ale naopak, najskôr si porušil logickú príčinnosť. Nie Fico či ficovolič sa používa na hodnotenie IQ voliča, ale IQ voliča sa používa na hodnotenie Fica či prípadného iného ficovoliča. V podstate si tým predošlým spochybnil svojprávnosť voliča, aj ústavu.
 

och

ty hlupáčik, nemám náladu reagovať na všetky nezmysly, ale jednu - predsa len najväčšiu zareagujem:
"a krestanstvo prijali radsej od germanskych knazov - ved preto na Slovensku prevazuju katolici - a nie pravoslavni"

Zisti si, kedy bola schizma medzi západnou a východnou katolíckou cirkvou a kedy prišli Cyril a Metod na naše územie a potom tu táraj o pravoslávii. Tvoj príspevok je na úrovni priemerných historických znalostí každého ideálneho občana Československa, akého by si Masaryk vysníval. Troma slovami - vymytý odrodilý tupec.
 

dobrak

...radsej ty len mu nevycitaj nedostatok znalosti - tadsej si co - to prestuduj sam...:O)))
...prosim - citaj:
***
During these seven centuries, the church unified by Emperor Constantine within his empire effectively split first, after the 451 Council of Chalcedon, into Chalcedonian Christianity and Oriental Orthodoxy
***

At the ecumenical Council of Chalcedon in 451, Leo I (through his emissaries) stated that he was "speaking with the voice of Peter". At this same council, the Bishop of Constantinople was given "equal privileges" to those of the Bishop of Rome, because "Constantinople is the New Rome".
***

...tvoje historicke vedomosti su poriadne povrchne - sice (asi) poznas rok definitivneho /oficialneho rozpadu krestanskej cirkvi - ale nic netusis o udalistiach, ktore k tomu viedli...:O) - v case prichodu Cyrila a Metoda prebiehali v plnej sile rtozpory medzi zapadnou a vychodnou vetvou krestanstva - a Byzancia - z ktorej verozvestovi prisli sa vyhlasovala za "novy Rim" - co ten "stary Rim" neakceptoval....:O)
...u nasich predkov to vyhral "stary Rim" - prostrednictvom germanskych knazov...:O)

...alebo snad -ty osobne - si nezaregistroval, ze sa na slovensku pouziva latinka - a vacsina krestanou sa hlasi k zapadnej vetve krestanstva...:?)
 

PS dobrak

...celkom ma tesi - ze mi nadavas - a urazas ma...:O)
...kedze si si dovolil urazat aj pana prezidentsa Masaryka - tak som naozaj v skvelej spolocnosti...:O)
...beriem to OD TEBA ako kompliment...:O)))

...ale mozem ta ubezpecit, ze davat dokopy Stefanika - a HSLS - jasne vypoveda - jednak o tvojej inteligencii - jednak o tvojich vedomostiach...:O)
...a aby nedoslo k omylu - TOTO nebol kompliment...:))
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME