Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Minister vnútra predloží vláde návrh rozpočtu na obecné voľby (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

rr

Kauza emisie má mafiánske pozadie
44108810
Konečne je to potvrdené. Interblue je podozrivá, že cez sieť firiem v zahraničí prala špinavé peniaze. Slovenská polícia začala ďalšie stíhanie: vo veci legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Gašparov Úrad boja proti korupcii si však nijakú pochvalu nezaslúži. Rozhýbal sa až pod tlakom. Dvojnásobným. Po prvé, rozhodnutie začať stíhanie v tejto veci urobila prokuratúra, nie polícia (tá to len vykonala). Po druhé, pôvodný tlak vyvolali švajčiarske bezpečnostné služby. Koncom decembra zablokovali podozrivú transakciu medzi Interblue a firmou Crataegus z daňového raja v Belize. Švajčiari zistili, že slovenská prokuratúra vedie vyšetrovanie predaja štátnych emisií. A správne usúdili, že peniaze pre Interblue z daňového raja v Belize pochádzajú z trestnej činnosti. Z trestnej činnosti na slovenskom ministerstve... Vec prevzal švajčiarsky Úrad pre ohlasovanie prania špinavých peňazí. A pritlačil na slovenskú prokuratúru. Tá sa potom spolu s políciou musela rozhýbať. Aspoň formálne.

Smutné je, že trestné stíhanie na Slovensku je naozaj čisto formálne. Vraj chýbajú dôkazy... Všetko pôjde do stratena.
Škoda.

Dnes už vieme, že emisný škandál má mafiánsky rukopis. Stíhanie by sa mohlo rozšíriť: o založenie organizovanej zločineckej skupiny, prepojenej na SNS a jej ministra. Táto skupina zneužila obchodné informácie proti štátu, kúpila emisné kvóty po 5 eur za tonu. Obratom ich predala Japoncom po 8 eur. A zisk 50 miliónov prehnala cez daňové raje - aby ich nakoniec legalizovala vo švajčiarskych bankách. Áno, je to mafiánska skupina. Akurát jej bossovia nemajú na svojich krkoch zlaté reťaze, ale biele goliere.

Vyšlo im to takmer bezbolestne. To jediné, s čím Slotovi kamaráti nerátali, bolo to, že okrem
kk

http://hnonline.sk/c3-44108810...
 


Najčítanejšie na SME