Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Od roku 2011 dostanú centrá voľného času len tretinu peňazí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ZMOS

Celú túto novelu nariadenia vlády presadilo ZMOS.Rozdajú sa peniaze dvom tisíckam starostom obcí, ale nie deťom!!!Rodičia, ktorí platia podielové dane , budú mať detí na ulici.
Následky tejto novely sú katastrofické !!!
Dobre sa budú mať tie obce, kde sa s deťmi nič nerobí, lebo naďalej sa nič robiť nebude, ale dostanú peniaze.V mestách a obciach, kde sa doteraz robilo s deťmi - budú na tom zle, lebo peňazí budú mať malo - čo povedie k likvidácií existujúcich centier voľného času. V TEJTO REPUBLIKE VÍŤAZÍ TEN, KTO NEROBÍ A PODVÁDZA.
 
Hodnoť

Prijatá novela

nariadenia vlády významne narušuje celý systém práce s deťmi a mládežou. Profesionálne pripravené pracoviská akými sú centrá voľného času budú v podstate finančne likvidované. Vôbec nie je napr. doriešené ako sa bude zabezpečovať napr. práca s mládežou, keď centrá zo zákona majú poskytovať činnosť všetkým záujemcom do 30 rokov, ale do úvahy sa budú brať na obciach len deti od 5 do 14 rokov, pričom vôbec nie je isté, či sa aj tie maximálne minimalizované financie do centier dostanú. Deti a mladí ľudia sa tak možno budú viac zdržiavať na ulici ako pri nejakej zmysluplnej činnosti. Je veľkou chybou, že sa do úvahy zobral len názor ZMOS-u a úplne sa odignorovali relevatné pripomienky od tých, ktorí s deťmi a mládežou roky pracujú a radi by kvalitne pracovali aj naďalej.
 
Hodnoť

Danuta

aký pán, taký krám. Akí poslanci, také zákony.
 


Najčítanejšie na SME