Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sochu Lenina v Petrohrade, zničenú bombovým útokom, opäť osadia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

tlieskam vsetkym, ktori poskodzuju tento symbol utlaku.
 

V. I. Lenin

V. I. Lenin v žiadnom prípade nepredstavuje akýsi symbol útlaku. Útlak bol v Rusku pred uchopením moci v štáte boľševikmi na čele s V. I. Leninom. Po októbri 1917 bola nastolená sloboda a sovietska moc napríklad zaručovala národom Ruska právo na vlastné sebaurčenie, pričom mohlo ísť až o vytvorenie samostatného štátu. Moc v krajine bola sústredená v rukách ľudových más, ktoré boli zastupované sovietmi prostredníctvom volených zástupcov. Soviety boli demokratické organizácie robotníkov, roľníkov a všetkého pracujúceho ľudu.
 

 

Tvoje ironické príspevky sú báječné. Aspoň všetci pochopia, čo za kraviny sme museli denno denne počúvať za vlády komunistov. Prispievaj, viacej sa mladým sa otvoria oči na vládu komančov.
 

 

oslavovat syfilitickeho magora s krvou milionov okradnutych a zmasakrovanych - to chce ozaj kvalitnu hrosiu kozu.
Ale spodina, tuziaca po zivotoch a majetku inych bude tlieskat. Tak, ako kedysi po Leninovi tlieskala Stalinovi a potom Hitlerovi.
 

Rusko

Milióny obyvateľov Ruska bolo masakrovaných zlými životnými podmienkami v cárskom Rusku a ešte vojnou proti Nemecku, do ktorej Rusko zatiahol zhnitý a rozkladajúci sa cársky režim.
 

1.apríl, predpokladám...

...rozsudky smrti za cára totiž vôbec nepršali (tak, ako sa nám snažil dokázať predchádzajúci systém), apropos, VOSR bola financovaná generálnym štábom Nemeckej armády... čiže Lenin = vlastizradca (aj keď teória o odstránení útlaku a rovnostárstve a spoločnom vlastníctve, atď. bola celkom pekná; potom sa to brutálne zvrhlo), a o zavraždení cáovej rodiny úplne pomlčím, to bolo riadne svinstvo
 

V. I. Lenin

V. I. Lenin nemôže byť zodpovedavý za to, čo sa udialo po roku 1923. Zavraždenie cárskej rodiny je veľmi chúlostivé, ale odohralo sa vo veľmi zvláštnych okolnostiach, pretože v tom čase čelilo Rusko intervenčnej vojne 18 zahraničných štátov a bielych, v čase popravy cárskej rodiny červení vojnu prehrávali a cárska rodina predstavovala istý symbol.
Ak sa však pozrieme čo spôsobil cár svojím rozhodnutím vyhlásiť vojnu Nemecku, tak v tom prípade bol vinný. Cár poslal na smrť milióny ľudí, milióny ľudí kvôli cárovi a jeho vláde v Rusku počas vojny hladovali a práve títo ľudia okolo cára a cár samotný uvrhli celé Rusko do obrovskej biedy, do devastácie krajiny dovtedy nevídaných rozmerov.
 

dobre, super,

ale uz je po schodzi, uz mozes ukoncit prejav..:-):-)
 

sorry, Alexej

toto mala byt reakcia na tvoj prispevok z 10:02 h. Tento novsi (z 11:00) je trochu menej prvoaprilovy, k tomu len tolko, ze aj ked malo Rusko vo vojne velke straty, ale to, co nasledovalo po nastupe bolsevikov - moznoze mnohi s laskou spominali aj na tu vojnu...
 

 

oproti tomu desiatky milionov z dalsej vojny s Nemeckom, do ktorej ich zatiahli bolsevici a desiatky milionov zmasakrovane zlymi zivotnymi podmienkami za bolsevika a dalsie v lagroch.

Keby clovek nevedel, co si zac ... No, nic
 

Sovietsky zväz

Sovietsky zväz bol 22. júna 1941 zákerne prepadnutý. Do vojny proti Nemecku vstúpil nedobrovoľne. To je však oproti roku 1914 odlišné, pretože v roku 1914 cár vyhlásil Nemecku ako prvý. V 1. svetovej vojne bolo agresorom Rusko. Cár nechcel chrániť Rusko a ruský ľud pred prípadným nebezpečenstvom, ale cár mal záujem prostredníctvom vojenskej agresie rozšíriť impérium o teritória krajín západne rozprestierajúcich sa od ruských hraníc, a to Nemecka a Rakúsko - Uhorska. 1. svetová vojna bola z pohľadu Ruska imperialistickou vojnou. Útočníkom bolo Rusko a obrancom bolo Nemecko. Porážka cárizmu priamo v Rusku bola nevyhnutná k záchrane Ruska a ruského ľudu. Rusko bolo na pokraji kolapsu, od ktorého ho zachránilo iba víťazstvo boľševikov, pretože vláda spred októbra 1917 kolaborovala so starým režimom a bola odhodlaná i naďalej viesť vojnu proti Nemecku a Rakúsko - Uhorsku. Vláda spred októbra 1917 bola odhodlaná i naďalej posielať ľudí z celého Ruska bez vojenského výcviku a bez dostatočnej vojenskej výzbroje proti nemeckému delostrelectvu a proti nemeckým guľometom. 1. svetová vojna nebola vojnou Ruska a ruského ľudu. V 1. svetovej vojne bojovali ľudia z celého Ruska za falošné presvedčenie. Za záujmy iných.
 

 

for i=1 do
rofl
i=i+1
repeat until i=1000000

ZSSR zakerne prepadnuty v Polsku. rofl
 

Poľsko

Sovietsky zväz pôvodne nechcel vojnsky zasiahnuť v Poľsku a v prípade, že by Poliaci dokázali odraziť prvý útok Nemecka a jeho spojencov a dokázali by výraznejšie odolávať nemeckému vojenskému náporu, tak by Sovietsky zväz ponúkol Poľsku vojenskú pomoc k tomu, aby Poliaci vytlačili nemeckých agresorov späť za svoje hranice až do Ríše. Avšak vojna sa z pohľadu Poliakov vyvíjala zle a v polovici septembra už bolo jasné, že Poľsko vojnu proti Nemecku prehrá. Preto bolo povinnosťou Sovietskeho zväzu v Poľsku zasiahnuť a uchrániť polovicu krajiny pred nemeckou okupáciou. Krok Sovietskeho zväzu bol správny aj z toho dôvodu, že vo východnej časti Poľska žilo viac ako 70% nepoľskej komunity.
 

Tak skazal

tavarisc Stalin na dogovore s Ribentropom...:-):-)
 

Mám otázku

Ako by ste postupovali vy, ak by vám niekto zlikvidoval vášho najbližšieho spojenca a proti vášmu nepriateľovi by ste ešte neboli až natoľko silní, aby ste ho sám rozdrvili na prach?
 

pomohol by som mu

zlikvidovat toho mojho najblizsieho spojenca.
Tak som to mak spravne napisat?
 

 

for i=1 do
ROFL
i=i+0.001
repeat until i=1000000

normalne zacinam pochybovat, ze si troll a zacinam sa priklanat k nazoru, ze si obycajny ...
 

miliony obyvatelov ZSSR masakrovanych.."

.. v gulagoch, pri hladomore na Ukrajine...

Viac nepisem, predpokladam, ze len zartujes, ked uz je 1.4. :-)
 

 

Aj pri modernizácii, resp. spriemyslovaní USA zomierali milióny ľudí. Každý pokrok prináša ľudské obete.
 

 

jezisi to bolo dobre. Ha ha ha, esteze je april
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME