Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obesením popravili v Iráne osem ľudí - za obchod s drogami a vraždy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

V Iráne považujú

podľa satanského práva za znásilnenie aj to, čo znásilnenie v skutočnosti nie je. Teda ak súloží chlapec s dievčaťom dobrovolne a niekto ich ohlási, tak je ten chlapec odsúdený na smrť za znásilnenie.
Napríklad: ve čtyři hodiny popravili mladého chlapce kurdského původu jménem Mosle Zamání, jenom za to, že měl oboustranně dobrovolný sexuální vztah se svou přítelkyní. Bylo mu 23 let, strávil 6 let ve vězení a v době "spáchání" tohoto činu mu bylo 17... podle íránských zákonů sexuální styk mimo manželství je "znásilnění"... podle tohoto "zákona" by asi hodně hodně lidí z nás mělo být popraveno.
Odporné!
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

ešte mi tam chýba korupcia

inak ok a za krádež by som bol miernejší - aspoň do určitej hranice na prvýkrát stačí odťať ruku - ale jasne že taký slota by už za tie miliardy dávno visel - :))
 

Korupcia ti

tam chýba preto, lebo v Iráne prekvitá. Najviac skorumpovaný sú vládnucí mulláhovia, potom vláda a ich prisluhovači. Keby to mali tak trestať, museli by všetkých povešať na žeriav!
 
Hodnoť

Dostál

Kde je Dostál? V Iráne sú porušované ľudské práva slušných ľudí!
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

toto sa mi

paci, malo by to posluzit ako vzor slovenskej justicii
 

A ty vieš ako, že boli skutočne

vinný. Veď v Iráne nepotrebujú dôkazy aby podľa nich niekomu vinu dokázali. Stačí nájsť obetných baránkov, ak je skutočný vinník bohatý, tak sa vykúpi, no a z týchto baránkov vytlčú priznanie a obesia aby ľud videl, aký sú spravodlivý a na výstrahu ostatným. Najväčšími obchodníkmi s drogami a vrahmi sú vládnúci mulláhovia. Kedy ich iránské súdy odsúdia?
 

 

ale ja som pisal uplne o niecom inom....
 
Hodnoť

parada

len tak dalej
 
Hodnoť

 

podľa mňa by sa trest smrti nemal udeľovať pokiaľ nie je naša justícia stopercentne presná (čo asi nikdy nebude). Mňa by zaujímalo koľko nevinných ľudí bolo odsúdených na smrť kvôli zlým dôkazom alebo zastaralým technológiám. Napríklad predtým ako mali DNA testy bolo veľa nevinných zatvorených do väzenia. Dobré príklady sú teraz keď v USA púšťajú nevinných ľuďí z väzenia na základu DNA testov. A určite sa vyskytli prípady keď nevinný človek bol odsúdený k smrti.

P.S.: ešte zabudli dodať že aj za homoseuxalitu (homosexuálny styk) je v Iráne trest smrti.
 

Máš pravdu,

a pedofília v Iráne prekvitá a je beztrestná.V Iráne nepotrebujú niekomu dokázať vinu na základe jasných, usvedčujúcich dôkazov. Ak je skutočný vinník bohatý, tak sa vykúpi, popodpláca sudcu a prokurátora, no a potom nájdu nejakého viníka, z ktorého priznanie vytlčú a pre výstrahu obesia. Týchto šialencov vôbec netrápi že spáchajú justičný omyl. Ľudský život je u nich nula.Koľko už nevinných ľudí povraždili aj neplnoleté deti. Darmo do Teheránu smerujú protesty z celého sveta a OSN, týmto teroristom, čo tam vládnu je to úplne jedno.
 


Najčítanejšie na SME