Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Németh Vollebaekovi: Jazykový zákon protirečí medzinárodnému právu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

prvý!!!

nehanebné sme. inak kto súhlasí, že sme až príliš nadržiava maďarskej strane a slovenskej vôbec???
odpovedajte prosím áno, nie?.
 

 

To by ta nemalo prekvapovat ved SZME je hlasna truba Strany madarskych klamarov.
 

Keď

z ich peňazí žijú, musia tancovať ako Maďari pískajú.
 

branme si nase slovensko, nase skoly

ano, nedovolme aby si tu madari, rusi, poliaci urobili svoje skoly, aby sa jednoduchsie ako u nich dostali k diplomom. Potom budu tak isto mudry ako slovaci, a budu sa mat tak dobre ako slovaci, a to nedopustime. podpisany ing.Rafaj + Ing.Pucik (bojujeme za vas, len nam dajte vela hlasov, aby sme dostali rezort dopravy)
 

Z Biblie špeciálne pre teba ;-D

Matúš 19:30: "A mnohí prví budú poslednými a poslední prvými."
 

keby

si sa tej biblie drzal. prajem ti to.
 

Ďakujem.

Ale poradovník sa ti nehce, čo? ;-D
 
Hodnoť

 

And here we go again...
 
Hodnoť

 

pan EU povedz te nam v com presne! je tento zakon diskriminacny lebo inak su to len take keci...
 
Hodnoť

 

.. ekonomicka kriza v Madarsku trva .., dajte im nejake prachy
 
Hodnoť

 

.. kolko slovenskych vysokych skol je v Madarsku?
 

 

Este dobre ze tam ziadna taka nie je, lebo by sa mohlo stat, ze by
medzinarodne najuznavanejsia slovenska vysoka skola bola na Madarskom uzemi.
to by bola hanba.

Madari maju 14 drzitelov Nobelovych cien za vedu. My ani jedneho.
 

Klames alebo zavadzas...!

Daniel Carleton Gajdušek, syn slovenských rodičov. Jeho otec bol mäsiar. Jeho rodičia sa presťahovali do Ameriky. D. C. Gajdušek sa stal v Amerike detským lekárom a virológom. V roku 1976 dostal Nobelovu cenu za medicínu. Nositeľom Nobelovej ceny za fyziku v roku 1905 bol aj bratislavský rodák Filip Eduard von Lenard (1862 – 1947). Maďari si ho prisvojujú preto, že Bratislava v tom čase ležala v Uhorsku a všetko uhorské je predsa maďarské. Michal Ignác Lenhošek sa narodil v roku 1773 v Bratislave. Štúdium medicíny absolvoval vo Viedni. Hlavným lekárom bol v Ostrihome. Neskôr bol profesorom fyziológie na univerzite vo Viedni. Po návrate do Budapešti sa stal protomedikom a radcom kráľovského miestodržiteľstva. Lenhošekove práce vychádzali po latinsky, nemecky, maďarsky a aj po slovensky. Lenhošek bol slovenského pôvodu. Maďari ho uvádzajú s maďarským pravopisom ako Lenhossék. Tu som uviedla len mená niektorých známych Slovákov. Musíme si však uvedomiť, že mnohí talentovaní a schopní slovenskí ľudia robili dobré meno Uhorsku a šírili slávu Uhorska, teda Maďarska, pretože okrem zopár slovanských jazykov pojmy Uhorsko a uhorský v žiadnom inom jazyku neexistujú. Je na nás, aby sme týmto Slovákom prinavrátili adekvátne miesto a začlenili ich tam kam patria, do histórie Slovenska. Vieme, že o mimoriadne osobnosti sa často zvádza medzinárodný boj. Preto ani neprekvapuje, že tie naše si privlastňujú naši susedia.
 

Este zopar "madarskych" osobnosti...

V tejto súvislosti uvediem ešte mená nositeľov Nobelovej ceny, ktorých si Maďari privlastňujú a ktorých vyhlasujú za Maďarov. Väčšina týchto nositeľov Nobelovej ceny aj keď pochádzala z Maďarska, najvýznamnejšie vedecké výsledky dosiahli v cudzine na cudzích univerzitách (Rakúsko, USA, Nemecko, Kanada, Veľká Británia, Švédsko). Philip Eduard von Lenard (1862 – 1947) sa narodil v Bratislave, Nobelovu cenu dostal za fyziku v roku 1905. Robert Barany (1876 – 1936) sa narodil vo Viedni, mal rakúske štátne občianstvo. Nobelovu cenu dostal za medicínu v roku 1914. Richard Adolf Zsigmondy (1865 – 1929) sa narodil vo Viedni, mal nemecké štátne občianstvo. Nobelovu cenu dostal za chémiu v roku 1924. George de Hevesy (1885 – 1966) sa narodil v Budapešti. Z Maďarska emigroval, bol štátnym občanom Švédska. Nobelovu cenu dostal za chémiu v roku 1943. Georg von Bekesy (1899 – 1972). Narodil sa v Maďarsku, odkiaľ v roku 1944 emigroval do USA. Nobelovu cenu dostal za medicínu a fyziológiu v roku 1961. Eugene P. Wigner (1902 – 1995)). Bol občanom USA. Nobelovu cenu dostal v roku 1963 za fyziku. Dennis Gábor (1900 – 1979), bol štátnym príslušníkom Veľkej Británie. Nobelovu cenu dostal za fyziku v roku 1971. John C. Polanyi sa narodil v roku 1929 v Berlíne. Študoval v Manchestri. V čase udelenia Nobelovej ceny bol občanom Kanady. Cenu dostal za chémiu v roku 1986. Elie Wiesel sa narodil v roku 1928. Pochádza zo Sedmohradska. Ako Žid prežil koncentračný tábor v Buchenwalde. Od roku 1963 je občanom USA. Nobelovu cenu mieru dostal v roku 1986. Georg H. Olah sa narodil v roku 1927. Do roku 1956 pôsobil v Budapešti, odkiaľ emigroval do Kanady. Žije v USA. Nobelovu cenu dostal za chémiu v roku 1994. John C. Harsanyi (1920 – 2000), študoval v Budapešti, v roku 1950 emigroval do Rakúska a od roku 1964 žije v USA. Nobelovu cenu dostal za ekonómiu v roku 1994. Imre Kertész sa narodil v roku 1929 v Budapešti, je národnosti židovskej. Nobelovu cenu dostal za literatúru v roku 2002. Keď sa známy maďarský šovinista Csurka István dozvedel, že Nobelovu cenu dostal Imre Kertész podráždene sa v médiách vyjadri takto: „Kedy konečne dostane Nobelovu cenu Maďar?“ K tomu treba povedať, že väčšina tu uvedených mien má aj židovské korene, veď maďarskí Židia boli zo všetkých Židov v Európe najviac asimilovaní Maďarmi.
 

Poznamka

Dovolim si este jednu malu poznamku na zaver. Ak sa niekto narodil v Madarsku je Madar, ak sa narodil v USA je American, ale ak sa narodil na Slovensku, je vsetko ine, len nie Slovak... Kedze uz zopar rokov mame opat svoju vlastnu statnost, nemali by sme sa spravat inak ako Francuzi, Nemci, alebo dajme tomu Poliaci a nazyvajme kazdeho, kto sa narodil na Slovensku ako Slovaka. To by mozno pomohlo vyhybat sa zbytocnym sporom, rozbrojom a ziveniu sovinistickych vasni na Slovensku.
 

Dokonca aj známy "maďarskí" básnici

majú slovenské korene, poprípade poli pomaďarčení.
Chvália sa s cudzím perím.
 

...

cerpal som z tohto textu:
http://www.tyzden.sk/casopis/2...

kazdopadne sme z okolitych krajin na tom najhorsie a mali by sme s tym nieco robit.
http://en.wikipedia.org/wiki/L...
 
Hodnoť

A maďarské

menšinové a jazykové zákony už duplom odporujú medzinárodné právne normy. Ako to bude Maďarsko riešiť?
 
Hodnoť

Zsolt Németh,

je jeden z najväčších nacionalistických radikálov v Maďarsku, lenže naše médiá nedajú možnosť ho bližšie spoznať !!! Má ju iba ten, kto ovláda maďarčinu a sleduje aj maďarské médiá !
Okrem toho je to typ narcistu, rád sa predvádzjúceho pred médiami, ale žiaľ, vo Fidesze hrá veľmi významnú úlohu, čo nie je pre budúcnosť vôbec ružová vyhliadka na vývoj susedských vzťahov !!!
 
Hodnoť

 

zrejme si ten pán myslí že Madarsko je pupkom europy ale nie je čím skvôr to pochopí tak to bude lepšíe pre Madarsko aj europu určite by sa to lepšie riešilo keby sme si to mohli vydiskutovať bez účasti politikov tochto rangu.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME