Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Francúzsko súhlasilo s predajom modernej výsadkovej lode Rusku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

nie len tam

ale aj v americkych kruhoch. nie kvoli bezpecnosti, ale len kvoli tomu ze im vyfukli docela pekny biznis
 

 

To ťažko, reálne okrem Francúzska ju mohli kúpiť možno v Holandsku, v USA by to asi bolo nestráviteľné.
 

 

Dúfam, že im dajú aj príručku na používanie lode a vycvičia posádku, aby sa nestalo to čo vo Vladivostoku pri oslavnej salve ruského námorníctva počas prehliadky.
 

 

No, už je lepšie?
 

 

Nepoznám tvoje duševné rozpoloženie na taký skvelý ruský nákup. Musíš sa zhodnotiť sám. Kuk do zrkadla.
 
Hodnoť

Postsovietské republiky

Čoho sa postsovietské republiky obávajú? Azda súdneho dňa? Predsa pokiaľ sa obávajú toho, že Rusko bude disponovať francúzskymi vojenskými námornými plavidlami, tak si môžu zabezpečiť tieto plavidlá aj oni. Nikto im v tom nebráni.
 
Hodnoť

Francúzsko

Podľa môjho názoru je škoda, že Francúzsko je ako členský štát NATO obmedzovaný vedúcim postavením USA. Ak by Francúzsko z NATO vystúpilo a rozhodlo sa uzatvoriť s Ruskom silnú koalíciu, tak by rozhodne nebolo nikým obmedzované v posilňovaní veľmocenského postavenia na úkor iných štátov. Taktiež aj Slovensko by malo s Francúzskom uzatvoriť pevnejšie spojenectvo a stať sa závislým na Francúzsku. Francúzsko predstavuje garanciu bezpečnosti pre Slovensko.
 

A preto

sa Francuzi bili do posledneho muza ked sme boli ohrozovani nacistickym nemeckom :)
 

Francúzsko

O zrade Československa v roku 1938 rozhodli francúzske politické špičky, predovšetkým minister zahraničných vecí G. Bonnet, nie francúzsky národ.
 

a?

dnes snad rozhoduje francuzsky narod a nie politicke spicky?
 

Francúzsko

Francúzsky národ pretrváva, politické špičky Francúzska sa menia. Situácia vo francúzskej vláde nie je totožná s tou, kedy Francúzsku vládol neschopný zbabelec ministerský predseda Daladier, ktorý bol ovládaný ministrom zahraničných vecí G. Bonnetom.
 

jasné

veď všetci vieme, že v 1938 hrdinský francúzskz ľud povstal a vybral sa nás zachrániť, teda - skôr sa vybral na bouillabaissu spievajúc si marseillaisu - ale to jedno, hlavne, že povstal ...
 

Ja som nedavno kupil

na ebay francuzsku armadnu pusku z obdobia druhej svetovej vojny. Bola opisana ako "nikdy nepouzita, hodena na zem len raz".
 

komisár

Chcel si povedať " Daladier." Žiaľ väčšina Francúzov, vrátane poslancov Národného zhromaždenia Mníchoskú zradu privítali. Tešili sa že zachránili mier.
 

Presne tak

a min.predseda GB bol ešte horší,Daladier aspoň o tom uvažoval postaviť sa na odpor Hitlerovi.
Ináč nemusela byť vojna,nuž aj Beneš bol zabelec....,armáda sa chcela brániť.
 

1938

Brániť republiku chcel aj národ. Avšak z politických špičiek vo fronte za obranu republiky nakoniec zostali už iba komunisti. Takzvané demokratické sily na čele s kolaborantom R. Beranom uprednostnili kolaboráciu s nacistami pred obranou republiky, pretože považovali za menšie zlo podvoliť sa Hitlerovi ako brániť republiku za pomoci Sovietskeho zväzu. Títo politickí predstavitelia uprednostnili svoje osobné záujmy pred záujmami republiky i národa!
 

 

Ako by nás ZSSR chránilo pred Hitlerom sme videli na príklade Poľska, ďakujem netreba takú ochranu. Poľsku sa doteraz nevrátilo územie ukradnuté ZSSR.
 

Rusko

Rusku sa doteraz nevrátilo územie ukradnuté Poľskom.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME