Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Turecké občianske preukazy podľa únie porušujú ľudské práva (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Hlúposť autora,

nech je ním ktokoľvek vyráža dych.

Z tak krátkeho článku vidieť, že autor nemá ani len potuchu o čom píše. Jednoducho dostal zopár faktov a ostatné si vymyslel, lebo je hlúpy. Nemám záujem urážať. Ale čakal by som od redakcie Sme, že bude zamestnávať ľudí, ktorí sa vyznajú do tém o ktorých píšu (resp. im dovolí písať o témach, do kt. sa rozumejú) čo zjavne nie je tento prípad. Tento autor o téme, o kt. napísal článoček nemá ani len potuchu. Titulok úplne zavádza a klame "Turecké OP podľa ÚNIE porušujú ľudské práva". A z článku vyplýva, že tak rozhodol Európsky súd pre ľudské práva. Teda súd, ktorý s EU nemá ani len dočinenia. Súdny dvor EU totiž sídli v Luxemburgu a rozhoduje IBA o otázkach týkajúcich sa EU. Turecko členom EU nie je a tak logicky o Turecku nikdy nerozhodoval a ani rozhodovať nebude môcť, kým sa Turecko nestane čelom EU. Súd v Štrasburgu je súdna inštitúcia Rady Európy (NIE EU !!!). Do Rady Európy patrí cca 47 štátov vrátane Turecka, Kanady a iných krajín, ktoré o členstve v EU ani nechyrovali. A iba tento rozhoduje o ľudských právách.

Kreativita a fantázia je niekedy správna vec, ale nie vždy. Jednoducho pri niektorých článkoch sa nedá zaprieť, akí "odborníci" (irónia) ich písali :(
 

 

Sme nie je BBC.
 

 

a SITA nie je SME...
 

a ešte by sme mohli dodať,

že Rada Európy a Európska rada nie je to isté
 

 

A dokonca aj Europska rada a Rada Europskej unie su dve rozne veci. Ale to uz by sme chceli od chudakov novinarov privela.
 

 

A Petit Press nie je Sita ;-)
 

AKA HLUPOST ?

to je pravda ze ESLP v Strassburgu nie sudom EU . , ale patrí do Europskych spolocenstiev , zakladne zmluvy EU tvoria aj zmluvy Europskych spolocenstiev ES , EU/ES zmluvy :)
Takze vacsina statov je v EU , aj v Rade Europy - ESLP. Toto ako podstatnu chybu nevidim , lebo unia sa dá poňať ako EU alebo Europa. Cize odporucam si nastudovat komplet zmluvy EU/ES a potom mudrovat :)
 

čože?

Európske spoločenstvo bolo "predchodcom" EU a existovalo istý čas spolu s EU od roku 1993, kedže vtedy EU oficiálne vznikla (prosto trochu zložité ako celá EU). Európske spoločenstvo prijatím Lisabonskej zmluvy úplne zaniklo a bolo nahradené Európskou úniou. Európske spoločenstvo teda už neexistuje.
Naproti tomu ESLP s sídlom v Štrasburgu je súdnym orgánom Rady Európy, Rada Európy nebola, nie je a ani nikdy nebude inštitúciou EU, nie je a ani nebola inštitúciou ES. ESLP nie je súdom EU ani nebol súdom ES. EU má vlastný súdny orgán, Súdny dvor EU so sídlom v Luxemburgu, ktorý sa vnútorne delí. Eu má jeden orgán, ktorý sa názvom podobá Rade Európy, lebo sa volá Európska rada a ďalší, ktorý sa volá Rada (predtým Rada EU). Ale oba orgány nemajú s Radou Európy absolútne nič spoločné, okrem toho, že sa nachádzajú v Európe a vyznávajú spoloné hodnoty.

A k tomu mudrovaniu, odporúčam naštudovať si Zmluvu o fungovaní EU a Zmluvu o EU v Úradnom vestníku EU C 115, odkaz: http://eur-lex.europa.eu/JOHtm...

Zmluva o ES už totiž neplatí a aj v dobách, ked platila, Rada Európy bola vždy samostatnou medzinárodnou organizáciou do ktorej patrí 47 štátov sveta. Ak hovoríš, že Eu = Rada Európy hovoríš rovnakú hlúposť, akoby is tvrdil, že SR = OSN.
Hovoriť že EU = Rada Európy je len "hranie sa, na múdrosť", lebo v EU je 27 štátov. A už len čisto z matematického hľadiska 47 sa nerovná 27, alebo áno? Môžeme to prejsť niekedy spolu na prstoch. Zaujímavé je i to, že podľa teba sa Európa dá poňať ako EU. Tak to je pre mňa nový pohľad, že Rusko, Turecko, Bosna a Hercegovina, Gruzínsko, Ukrajina, Albánsko, Švajčiarsko, Nórsko.. to všetko je preteba EU. Veľmi zaujímavé zistenie.
Ja zasa odporúčam tebe najprv si preštudovať aspoň wikipédiu, ked už nič iné a potom vymýšľať nezmysli.
 

 

Načo sa trápiš? Stavím sa že 99,5% Slovákov tomu nerozumie, že 99,8% obyvateľov Eur´pskej únie tomu nerozumie, a 100% poslancov 100% parlamentov tomu nerozumie.
A priznám sa, že ani ja na 100% nerozumiem všetkým vzájomným vzťahom.
Napr. nerozumiem, ako môžu USA a napr. aj Kazachstan uzavrieť bilaterálnu zmluvu o nestíhaní vojnových zločincov z radov vojakov USA na území Srbska, a pritom byť akceptovaní ako demokradické subjekty medzinárodného práva väčšinou štátov EU, ktorá má záujem o získanie Srbska ako svojho ďalšieho člena.
 

 

Rada Europy nikdy nepatrila k Europskym spolocenstvam....ale pitr ti to vysvetlil podrobne....ako detail ti ponukam info ze clenom Rady Europy je aj Albansko ci Rusko.....aby si mal jasnejsie
http://en.wikipedia.org/wiki/C...
 

 

No ved ja viem, že sú členmi Rady Európy i Rusko a Albánsko i iné krajiny, je ich mnoho, ktoré nie sú v EU. Kde som napísal, že Rusko či Albánsko nie sú členmi Rady Európy?
 

:)

:)))))))))) ešte dobre že provokujem :)))) aby som Vám dal priestor na sebarealizovanie :))))))))))
 

 

ja som to nepisal tebe ale kolegovi z roku 1939.....
 

hehehe

ja som rada europy , ku mne si chodia poradit politici ako Sarkozy,Merkelova,Klaus :) Fico :))) ziadne staty , ale ja som rada europy to je cele kamuflaz a reklama ze sa daco deje a ze rokuju ale to iba u mna sedia na kavicke :D
 
Hodnoť

 

SLOBODU KURDISTANU
 

 

Slobodu aj Kúcanom! :-)
 

 

ale cosi...tym teroristom? ti mohli mat predsa slobodu a boli obetami len ked slo o Saddama....teraz su to hnusni teroristi....ved po ich civiloch strielaju vrtulniky NATO......
 
Hodnoť

Povinne voliteľné náboženstvo

v školách na Slovensku podľa mňa tiež porušuje ľudské práva, pretože núti rodičov priznať svoju vieru a taktiež nerešpektuje náboženstvá, ktoré nie sú v SR registrované.
Ale zatiaľ sa zrejme nenašiel ten odvážlivec, ktorý by to dal na súd.
 

 

Lenže s tým rozdielom, že rodič si môže vybrať pre svoje dieťa medzi náboženskou východou a etickou výchovou. Rodič nemusí dať svoje dieťa na žiadne náboženstvo. Je však pravdou, že výber by mal byť širší a nie obmedzený iba na 2 možnosti, pretože nepriamo výberom etickej výchovy alebo náboženstva rodič ukazuje svoje politické, náboženské, kultúrne a iné názory. Výber by mal byť aspoň medzi 4 nekombinovateľnými predmetmi, aby bolo z čoho vyberať.
 

Keď to porovnám

s tým rozhodnutím súdu v tom tureckom prípade, tak etika by hrala rolu tej nevyplnenej kolonky. Ale aj to bolo hodnotené ako porušenie ľudských práv.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME