Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mamojka navrhuje, aby vysokoškolskí profesori učili do sedemdesiatky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

nie je to náhodou tak, že profesor nad 65 rokov učiť môže (dokedy chce/vládze/má čo povedať), ale s týmto vekom iba nesmie byť garantom št. odboru?
 

 

Áno je to tak, tento dosiahnutý vek mu neumožňuje garantovať daný odbor, ale vyučovať môže naďalej. I keď môj postreh je taký, že tí z vekovej skupiny nad 65 r sú žiaľ často dosť mimo realitu ...
 
Hodnoť

 

Pokym udrzi moč.
 

 

pokym sa hlasia na prednasky studentky :-)
 

 

Student musi vediet vsetko.
Asistent musi vediet, v ktorej je to knihe.
Docent musi vediet, kde je ta kniha.
Profesor musi vediet, kde je ten docent.
 
Hodnoť

Alzheimer nie je prekážkou...

Svieži, bodrí šesdesiatnici, vrhajúci sa s vervou do štúdia najnovších poznatkov.... Alebo fajn fleky pre "profesorov" a "akademikov".
Svojho času skvelý reprezentant tohoto "akademického sveta" bol Augustín Marián Húska, Boh žehnaj jeho pamiatke, a jeho neuveriteľné výroky:

Citát

'Nesmieme prepadnúť zotrvačnosti pseudoliberálov, ktorí omieľajú postuláty osemnásteho storočia o svete, oslobodenom spod etických i etnických obručí. Neobnovujeme nejaký neidentifikovaný výsek svetového trhu v nadetnickom svete záhrobia, ale obnovujeme živý geografický určitý trhový priestor etnicky sebavedomej slovenskej spoločnosti. (...) Nositelia nadnárodného a inonárodného centralizmu cez odvar svetoobčianstva a europeizmu ohlupuje národné etnikum, aby sa vzdalo svojej ekonomickej subjektivity, svojej suverenity, a aby prijalo čeľadnícku ideológiu poslušných nesvojprávnych objektov.....

Veď nech učia dokedy chcú, no iba doma ako súkromnú aktivitu ...
 

 

ach sladka moja nevedomost o com to ten pan chcel povedat. Som rad, ze som tak hlupy a vystacim si s jenoduchsimi vyrazmi hodnymi dlazdica. Nie je mi preto luto, ze nie som ani len kuskom dymu z velkosti autora tohto "Galaktickeho vyroku, pravdy". "Skopojny ten, co ***** vie".

Ale i tak prosim tych graduovanych, ktorym bol boh milosrdnejsi ako ku mne, o jednoduche vysvetlenie toho excelentneho vyroku (iny urcite nemoze byt).
 
Hodnoť

 

A pre členov SMER-u neobmedzene. ;-)
 
Hodnoť

Pokrok vyžaduje mladších.

Podla mňa učiť by mnohí ešte mohli ale garantmi by nemali byť v žiadnom prípade.
 
Hodnoť

 

Vysoka škola v Sládkovičove? Preboha sa divia ze nemaju garantov ked uz pomaly kazde okresne mesto chce mat VS?
 
Hodnoť

 

tento Mamojka ešte ked bol v tričku HZDS a dekanom na práve navrhol, že deti sudcov by mali byť prijímané na právo prednostne, lebo majú istý predpoklad v rodine na toto povolanie
 

No a ?

Vie čo hovorí ....Chcel iba kodifikovať jestvujúci stav. Deti sudcov na právo, deti lekárov na medicínu. V Indii sa tomu hovorí kastový systém, funguje bezchybne stáročia. Gándhi vraj usiloval o jeho potlačenie a jeho deti opakovane nastupovali do vedenia štátu... a bolo by to tak, no zlý Sikhovia len dýky a iné zbrane, stále niečo s nimi.. . Je to vraj ich duchovné poslanie.
 

 

No v tom Sládkovičove je aj jeho syn a zrejme synova manželka, ktorá je s titulom "PaedDr." na katedre Trestného práva ... To už o niečom hovorí, ale zrejme čoskoro "vyštuduje" aj právo ...
 
Hodnoť

Z VŠ geriatria.

Uz teraz sa mnohe VS podobaju na geriatricke ustavy. A bude horsie. Paprdov nebude mozne vykazat na dochodok. Ide o cisto ucelovu vec pre odkladisko dochodcov - profesorov - tzv. meciarovske univerzity, ktore si musia "kupovat" profesorov. Hoci aj senilnych.
 
Hodnoť

 

A co takto uvolnit priestor mladsim. Samozrejme, ze starsi pedagogovia maju mat priestor byt napomocni, ale hlavne do nasich prestarnutych univerzit presadzovat novu a mladu krv, ktorej maju byt vytvorene podmienky, ktore ju na skolach udrzi. A nie mumifikovat to co bolo v minulosti vyborne, ale vo vyssom veku zial sa proti prirode bojovat neda a senilita je tak castym javom v "profesorskom zbore".
 
Hodnoť

nemáme dosť kvalifikovaných

pedagógov na vysokých školách,respektíve z prípravy elity spred 30 rokov sme urobili
zriedenú brečku,ved sa na VŠ dostávajú už pomaly aj imbecily,nehovoriac o tom
že každý už môže zalkožiť školu,zriedila sa úroveň a hlboko klesla oproti minulosti.
Z VŠ vychádzajú polovzdelanci a"poloodborníci" a bolonský systém to ešte "prilepšil",tolko bakalárov tu už
pobehuje.

RM59
 


Najčítanejšie na SME