Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jobbik chce zrušiť Trianon aj Benešove dekréty (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Svata prostoto! Na co je toto cele dobre?!
rameses
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > >>

Tí musia mať pravidelné a dobre utajené

stretnutia s vedením SNS. Tam potichu preberajú stratégiu šírenia paranoje a neznášanlivosti, ktorá im popri akom-takom plnení programu prinesie pozitívne volebné výsledky. Veď tak ako si tieto dve pastrany vzájomne vypomáhajú im nepomáha nik...
 

chudák obmedzený

nerád používam urážlivé slová - ale to už naozaj nedokážete nič iné len takéto slaboduché "oháňanie" sa Slotom. Toto čiernobile hodnotenie - bez súvislostí, analýzy príčin - je práve to čo práve takéto extrémistické sily všade využívajú
 

 

Ak by sme nemali Slotu, tak by sme práve mohli tvrdo pranierovať extrémistické prejavy v Maďarsku v európskom parlamente a náš postoj by bol oveľa dôverychodnejší ako postoj zástupcov Maďarska. Vďaka Slotovým excesom to ale európa berie ako nejaký "miestny folklór" ako slovné prestrelky miestnych extrémistov a neberie to vážne.
 

existuje veľa možností

jednoznačne odsúdiť Slotu aj Jobik
odsúdiť len Slotu a Jobik nie - a naopak
alebo - to čo používate Vy - neodsudzovať Jobik - lebo existuje Slota - a toto je to čo oni využívajú.

Prepáčte to oslovenie - veľmi mi vadí čierno-biele hodnotenie - používal ho Hitler aj Stalin - a znova sa objavuje čoraz častejšie aj v týchto diskusiách. Ak porovnávam dve strany, dve situácie, dva výrobky, dva štáty, hocičo - každé má klady aj zápory, pozitíva aj negatíva - vždy sa snažím toto všetko zohľadniť. Ale v prípade extrémizmu je také mizivé percento pozitív - že si zasluhuje jednoznačné odsúdenie.
 

 

Kto že neodsudzuje Jobik? Každý rozumný Slovák odsudzuje tieto prejavy a je jedno či ide o Jobik, hnutie neviemkoľkých žúp, alebo Orbánove kydy. Nakoniec vďaka nim sa na Slovensku v parlamente držia strany, ktoré nemajú ekonomický program a politiku iba zneužívajú vo svoj prospech. Ale snažím sa to vidieť reálne. A reálne mi škodí Slota a nie Jobik. Jobik len našiel agendu vďaka ktorej sa môže dostať do parlamentu a pekne bezprácne si užívať zo štátneho. Čiže podobný prípad ako SNS, SMK alebo FIDESZ. Avšak zmeniť reálne hranice suverénneho štátu, ktorý je členom EU a NATO jednoducho nie je možné. A to ani v tom prípade, že existuje v hraniciach tohto štátu nejaké etnicky kompaktné územie (čo na Slovensku je sporné) a ak je jednoznačná vôla drvivej väčšiny obyvateľov tohto územia na vytvorenie suverénneho štátu čo je na Slovensku úplne nereálne. V zásade platí, že ak sa Maďari na Slovensku budú mať dobre a Slovensko bude mať zdravú ekonomiku, tak nejaké Jobikovanie im bude ukradnuté. Nakoniec vzhliadať túžobne ku krajine, ktorá sa nedokáže postarať ani sama o seba (Maďarsko) je kravina.
 

Vytočená ondatra.

Čo píšeš, je na zamyslenie.
Slotove reči, a nielen jeho, majú svoju váhu. Lebo SNS je vládnou stranou. V EP bude mať tiež zástupcu. Ináč by skutočne boli len akýmsi úsmevným folklórom. Na reči predstaviteľov koaličnej strany mohla aj teraz môže reagovať diplomacia.
Z medzinárodného hľadiska extrémistické strany v Maďarsku doteraz stáli na perifétii, neúčastniac sa ani vládnej ani zákonodarnej moci. Preto bolo ťažké voči nim postupovať. Odpoveďou mohlo byť, nieje to oficiálnou maďarskou politikou.
Teraz sa to zmenilo, nedá sa uhnúť. Politické strany zastúpené v parlamente musia s farbou von. A zaujať stanovisko, hlavne Fidesz s Orbánom. A nielen v Maďarsku, ale aj strany zastupujúce národnosti v susedných štátoch , vrátane SMK. Lebo tieto vyjadrenia poškodzujú hlavne maďarskú národnosť a nielen na Slovensku.
A konečne môže do toho hovoriť aj diplomacia, europoslanci.
Ale nemôžu reagovať jednostranne, treba odsúdiť extrémizmus an blok. Aj domáci, aj latentný priamo v koalícii. Ináč sa to vráti ako bumerang.
 

 

Keď človek pozorne číta vyjadrenia poslancov európskeho parlamentu o tom ako to tam chodí, tak ak sa tam
preberajú nejaké tie hašterenia medzi susednými krajinami ako napr. Slovensko - Maďarsko, tak tomu ostatní poslanci nevenujú pozorosť. Nezaujíma ich to rovnako ako by našich europoslancov nezaujímal spor medzi čo ja viem Lotyšskom a Estónskom. Ono sa asi musí stať niečo vážne, aby sa to začalo riešiť a skorej by to asi riešila EK. Vlastne treba dúfať, že Jobik urobí niečo neakceptovatelné a Maďarom klepnú po prstoch. Vlastne to už majú nahnuté, kvôli peniazom ktoré EU musela natlačiť do Maďarska aby ekonomicky neskolabovalo. A podľa toho ako sa k politike stavia Orbán, tak tá pôžička nemusí byť posledná.
 

Prepáčte, že nezdieľam

Vašu obavu. Nemyslím si totiž, že Maďari sú blbí a nechajú to zájsť až tak ďaleko. A ak by predsa len boli, sú tu aj iné inštancie. Jobbiku treba dať šancu zdikvalifikovať sa, nacionalisti po celom svete sú v tom predsa dobrí, tak prečo by oni neboli?
-
Ale rád sa nechám poučiť o súvislostiach, ktoré mi ušli, aby som tak mohol urobiť to, čo ste nazvali analýza príčin. Domnievam sa však, že tam máte chybu, čiernobielym myslením totiž disponujú oní reprezentanti dohneda ladených politických zoskupení, nie ľudia, ktorí ich považujú za odpad na samej mentálnej hranici kultúrnosti (príkladmi takých odpadov sú tak Jobbik ako i SNS).
.
Jobbik robí presne to, čo o SNS (Smer a i.). S tým rozdielom, že zatiaľ čo on kecá a kecá a kecá o veľkom Maďarsku, SNS a ostatní kecajú, kecajú, kecajú proti Maďarom. Nestojí to veľa námahy a na voličov to pôsobí. Že činy? Alebo dokonca diplomacia? Hoci by to aj efektívne, civilizovane, bez humbuku vyriešili, naši voliči by z toho vyšli naprázdno...
-
Obavy zo spájania extrémistických síl v europarlamente sú prehnané. Nacionalistická internacionála totiž už zo svojej podstaty nemôže vydržať. Čoho sme napokon boli svedkami už viac krát.
-
Mali ste na mysli oháňanie sa tým Slotom, ktorý sadal do tankov smer Budapešť, toho ktorý by Maďarov najradšej povešal na hákoch, a ktorý neraz jadrne urážal ich kultúru a národnosť? Chcete teda povedať, že ten chlastajúci grobian a chrapúň s jeho mafiánskou družinou sú z iného cesta ako jobbik?
 

Historia neuci, historia neklame

Je to na dlhe lakte, ci zacat od madarska alebo od slotu, v pohlade na historicky kontext je jasne od koho prichadza prvotny impulz a to po dlhe roky! Ako to bolo s uznanim SR v 93? Kazda strana prihadzuje polienko do pece vasne, ale de facto je to v lini ze madarska strana utoci a slovenska sa obhajuje a ***** na to, ze to neni zrovna najslusnejsim sposobom! Co sa tyka benesovkych dekretov, mali by byt radi! V podstate ich to zachranilo, ze sa tu vyskytuju dodnes! A napadanie trianonu?! a obhajovat to recami typu "su to len vyhlasenia", polozme si otazku co by nastalo keby nemecko to co madari teraz? Vsetkym bolo jasne uz za cias tisic rocnej potupy a utlacania ake su hranice slovenskeho naroda, co koniec koncom plus minus podobe povvrdil trianon! zijeme v 21. storoci a madari vykrikuju velke uhorsko! potom vsetkom, po tolkych utrapach, boli a ty nazyvas slotu grobian? ako nazveme jobbik a madarov zvery? dalsia vec je miesas dve veci do jednej co ma s tym ci je slota mafian a podobne? asi mame smolu na patach ked cela politicka europa riesi slotove vyroky, ale kto riesi vyroky orbana? kto riesil to ako sa zachovali madarsky fanusikovia na svetovom sampionate v ladovom hokeji? suma sumarum hranice slovenska su pevne stanovene niekolko rokov, niekolko rokov boli zname aj nasim predkom a sirokemu svetu zial boli utlacani dlhych tisic rokov, konecne by som sa venoval madarskej strane ich aktivitam vyrokom a neriesil slotove vyroky, lebo prave oni napadaju ustnymi vyrokmi a programovymi vyhlasanemia zvrchovanost SR ! posledna otazka ci je spravne ked idem do obchodu a obcan SR mi nerozumie?...hovorim po slovensky...
 

 

Je to ako vzdy na dvoch,a historia sa opakuje.Problem je vtom,ze madarsku mensinu riesia ludia ktory o tom vedia najmenej.Su Slovaci ktory v zivote nevideli Madara,a Madari z HU ktory v zivote nevideli Slovaka.Slovenska aj madarska historia je plna klamstiev a polopravd.Niet cudo ze ludia su zmetany.
Musime pochopit aj tu druhu stranu.Co si moze mysliet Madar o Slovensku ak spravach vidi len Slotu ako nadava na Madarov,mladu zenu s rozbitou hlavou ktorej sa podla slovenskeho premiera nic nestalo atd.Ja mam kamaratov z Mad.,a oni sa ma stale vypituje ze ako je na Slov.A ja im stale hovorim ze to nieje tak ako vyzera
A co sa tyka historiek o madaroch co neviedia slovensky,tak je to blbost.Ja zijem na juznom Slov.,a viem ako to ide.
A na druhej strane ani Slovenska nemsina v Uhorsku neovladala statny jazyk
 

SLOVENSKY NAROD

Je to tak, ja len apelujem na to kto utoci na koho a kto ako sa sprava kym my mame jedneho slotu tak madarska strana ma viac vid jobbik, co sa tyka toho jazyka viem len to, ze studenti unverizity ktory maju slovenske obcianstvo maju problem hovorit slovensky, maju predmet slovensky jazyk a maju same FX :D, plus x dalsych aj vlastnych skusenosti co sa tyka ze mne niekto nerozumie, o tom ma nepresvedcis mam rodinu na juhu jasne ze niekto z kysuc nemoze vediet o juzanskej otazke tolko a nemoze chapat otazku spolunazivania s etnickymi skupinami a narodnost. mensinami ale fakty a situacia hovoria jasne ze utocia madari na zvrchoanost SR, mam znamych z madarska , samemu mi koluje aj madarsak krva v zilach ale je potrebne oznacit vinnika a obet! v tomto pripade madarsko slovensko v poradi akom ide..co sa tyka Slovenska mensina v Uhorsku???? dufam ze to bol nemiestny vtip studuj studuj a dohanaj mensina narod narodnost etnick skupina nastuduj si pojmy historcike fakty!!!!Slovensky narod!!!!!!!!!!!
 

Re

No to je jasne ze Madar nikdy nebude vediet slovensky ako Slovak.A aj to mensinove skolstvo ma svoje chyby.A dost velke.Mali by mat ovela viac slovencstiny.Ak by ho ovladali ovela lepsie,tak by sa dokazali uplatnit na SK.Otazkou je ze ci by neaky Madar z juhu SK chcel robit niekde v Ziline.Ja osobne nie.Ja som tam bol na vojne,ale aj stacilo.
Co sa tyka Uhorska tak som to myslel vazne.Nieje tam 100% zhoda,ale ma to podobne crty.To bolo pred 150 rokmi,a "riesilo" sa to sposobom 19.storocia.To co si vladnuca vrstva mohla dovolit vtedy,nemoze teraz.Nastastie.
Inak o historiu sa celkom zaujimam a viem co sa dialo na Felvideku v 19.st.,ale my uz stym nic nespravime.
 

RE

Jasne, ze Madarska mensina nebude ovladat tak jazyk ako niekto na severe to mi je jasne, ale pokym chcu studovat slovenske skoly a nerozumiet jazyku alebo ho neovladat je to dost citliva tema, zober si ine narodnosti cudzincov co prisli na slovensko a potom sa prenes do situacie ked prides na juh do obchodu spytat sa ako sa dostanes do nejakej dediny a predavac povie ze nerozumie a na OP ma st. prislusnost slovensku a co horsie je narodeny na slovensku proste nie co neni v poriadku, ked spaniel zijuci na slovensku 8 rokov ovlada slovensky jazyk lepsie ako niekto kto je slovak, je mi jasne ze niekto by na mna vyrukoval s multikulturnou spolocnostou a ako v USA nerozumiet niekde inde ako spanielsky, lenze treba si uvedomit ze to je dosledok globalizacie a pokroku a migracnej politiky USA pricom SLOVENSKO je 5 miilonvy stat v strede europy a jeho mensinova otazka sa tyka ludi ktory su narodeny na slovensku nesu sloenske statne obcianstvo , a hovoria recou niekoho kto nas utlacal 1000rokov, a tu chcem podotknut ze Slovensky narod nikdy nebol mensina!!!!!!!!treba si to zobrat od slovanov az po to ***** uhorsko zo slovanov sa postupne filtrovali rozne narody od juhoslavie cez nas az po rusko jazyk sa vyvyjal mali vlastne uzemie/dokaz toho je jazykova podobnost slovanov/ v tom pridu madari sta by kocovny cigani ktory su maximalne zaostaly doslova vydavju len dake pazvuky obsadia uzemie a podrobai si NAROD!!!!!!a na zaklade toho nemozes hovorit o mensine!!!!!!!preboha NAROD!!kulturny,jazykovy, historicky odkaz!!! a dost jasny!!!!!mame to v preambule nasej ustavy a myslim ze kulturna funkcia nasej ustavy vravi za vsetko je uplne nespravne potom pouzivat mensina!!!!!!my sme boli vzdy narod!!!!!!a to ze R-U bolo trvale neudrzatelne a ze madari si uvedomovali celistvost Slovenskeho naroda su akesi ustupky a autonomie cim nas chceli nakrmit ale to bolo maximalne nepriatlne a potupne preto sme to aj nepriali to jasne hovori!!co sa tyka juhu moj nazor je ze to uz nie su madari! ale je to tak zdegenerovane ze su to slovaci co nevedia po slovensky uz nemaju ani nejaku pokrvnu liniu, predkov v madarsku, ale len uz sa narodia na juhu a nik tam nevie po slovensky a s tym treba nieco robit! a vseobcne znamym faktom je ze madari ako narod nie su moc mudri a nie nahodou sa nachadzaju v takej situacii akej su ci poltickej, medzninardnej, ekonomickej...summa sumarum SLOVENSKY NAROD bol skor nez sem priplachtili madari- prosto -hisotria magsitra vitae!!!
 

Re

Takze hovoris,ze v uhorsku bolo viac Slovanov (co je aj mozne,aj ked si myslim ze v R-U bola dost velka rumunska komunita,a oni niesu slovania)ako Madarov a Slovania boli na tom aj kulturne ovela lepsie.Tak preco to Uhorsko nebolo Slovanske.Ved silnejsia kultura vzdy zvitazi nad ostatnymi.A ja si myslim,ze keby Madari boli taky neschopny,tak by Uhorsko bolo o niecom uplnom inom.
V Uhorsku sa hovorilo 13. jazykmi.Bolo to multikulturalne,a aj preto sa to rozpadlo.Ale co sa tyka 1000 rocneho utlaku,je to pekne prehnane.Keby Madari fakt 1000 rokov utlacali tak dnes by asi nebolo Slovensko.Na hornej zemi boli slovenske skoly,urady aj omse boli v slovenscine.Az v tom 19.st.sa zacalo utlacat.Chceli 1 stat,1 narod.Na obraz Francuzov.A ked im to neslo po dobrom tak zacala madarizacia.Kulturna genocida.
Co sa tyka Madarov na juhu SK,tak oni su sucastou madarskeho NARODA.Aj ked neziju v jednej krajine.Pozri sa len na okolite krajiny.Ukr.,Rumunsko,Chorv.,Srbsko.Ved tam ziju cca.3 MILIONY etnickych Madarov.Aspon tolko sa este hlasi k Madarom,lebo v niektorich tych krajinach je lepsie sa stym nechvalit.A tieto mensiny si chcu nechat svoju identitu.Tak ako slov narod si chcela nechat svoju.Aj ked ty s tym asi nesuhlasis.
 

znie to veľmi logicky, ale

znie to veľmi logicky, ale ak by platilo to čo hovoríte - tak by všetci museli dodržiavať dohody, medzinárodné právo, zmluvy. Aj napriek tejto Vašej logike existuje Kosovo ako nezávislý štát, ktorý vznikol v rozpore s medzinárodným právom. Toto je politika - dôkazom toho čo všetko sa môže zvrátiť v úplne negatívny vývoj - je vývoj v Nemecku pred druhou svetovou vojnou. Tam si určite väčšina Nemcov doma a ani prevážna väčšina ľudí v Európe prvý krát keď počuli o Hitlerovi nedokázala predstaviť - čo všetko môže dokázať.
Rád by som veril - ale Kosovo bolo pre mňa doslova ranou medzi oči - prebuď sa a hodnoť situáciu so všetkými ekonomickými, politickými, sociálnymi .... dôsledkami a vzťahmi - a nerob závery také aké by si rád videl - ale aké môžu nastať.
Súhlasím - teraz sú na začiatku a pre mnohých sú len smiešni - podľa mňa však ich hlavná črta je drzosť, neústupčivosť, arogancia, dosahovanie cieľov za každú cenu - aj za cenu ľudských tragédií. Maďarskí rómovia to už zakúsili.
 

Kosovo

ked hrozilo osamostatnenie Kosova, jeden mudry doktor. co ma ucil nam povedal, ze ak sa Kosovo odtrhne potom uvidime co budu madari robit! a je to tu!
 

Ale Jobbik JE OK!

Jedine coho sa chytaju vsetci je slota a SNS a podbne, ale akosi mi unika suvis!!...alebo je Slota mozno len jediny co otvorene vracia to co prichadza z Madarska!!! a do toho ci si staviame na uzemi vlastneho statu dvojkrize kazdeho velke ***** ..aj keby sme si tam postavili sochu Madony
 

Re

Lenze pre koho sa stavaju tie dvojkrize.Ved na madarskej zastave je tiez
http://www.wpl.hu/users/online...
 

To vyzera nielen na definitivny

koniec Velkeho Uhorska, ale aj na definitivny koniec maleho Madarska. Nacionalizmus ani vojna im z hospodarskych ***** nepomoze. Cim viac sa budu radikalizovat, tym tazsie sa k akymkolvek zdrojom dostanu. Madari si dali svojimi volbami vlastny gol.
 

DURAN

JOBBIK MA PRAVDU.VSETKY PENIAZE IDU NA SEVER.DIALNICE,ZAVODIY atd.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > >>

Najčítanejšie na SME