Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Fico chce opäť navrhnúť rušenie špecializovaných krajských úradov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Fico uz moze slubovat co chce...
Ja od neho pocujem len klamstva a populizmus.
 
Hodnoť

 

Prvé rozumné vyhlásenie Fica.
 

prve ?! :-)))

takychto prvch "rozumnych" vyhlaseni uz mal Fico viac, ale nakoniec vzdy "skutek utek"...
 

 

Myslel som podstatou problému,ináč súhlas.
 
Hodnoť

Hmm

Takze podla Meciara bolo treba specialny sud zrusit, lebo mame standartne sudy, ale specializovane krajske urady su uz v poriadku. Dobre to chapem?
Ukazkova banda d*bilov
 
Hodnoť

 

1. Zaujíma ma, alko si JUDr. Fico predstavuje výkon štátnej správy "dole", v teréne. Myslí si, že všetko budú riešiť ministerstvá, či nebodaj "samosprávne" "obecné úrady"? Chce, aby sa mu nadobro zrútil štát a jeho systém, založený mimo iného aj ZÁKONMI? Čo chce vláda SR vlastne riadiť potom?
2. Ministerstvo kultúry, odkedy takého v Slovenskej socialistickej republike vzniklo 1. januárom 1969, nikdy nebolo "zlúčené" s iným rezortom, vždy išlo o samsotatný rezort a ministestkú stoličku vo vláde. Zase niekdo vykauje nedostatky v znalostiach slovenského štátneho zriadenia!
 
Hodnoť

 

ja som za zrusenie krajskych skolskych uradova, vsetko sa robi dva krat, raz pre vucku, rez krajsky urad, posleme statitku na KU, potom ju chce VUC a vsetko je tak isto, nech to ma pod palcom jeden, naco dvojite urady
 

 

Predpokladám, že pôsobíte na sterdnej škole, v zriaďobvateľskej pôsobnosti tzv. "VÚC". Teda výkazy spracúvate a predkladáte pre zriaďovateľa, a toho zaujímajú len školy ním zriadené; pre územne príslušný Krajský školský úrad však zasielajú údaje VŠETKY verejné školy v územnom obvode, bez rozlíšenia zriaďovateľa, a to na účely zisťovania globálneho stavu v územnom obvode kraja; sumár za osem krajov je potom podkladom pre MŠ SR na uplatňovanie požiadaviek voči Štátnemu rozpočtu - keďže zriaďovateľ je spravidla - lakomý...
 


Najčítanejšie na SME