Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poslanec Miššík: Zákon proti nelegálnemu majetku je navrhnutý neúčinne a zle (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

To je to, co som uz pisal.
Zakon pre zakon - aby mal sudruh Fico "ciarku".
Podla sucasnej legislativy bol odsudeny Fruni a bol zabaveny aj jeho majetok.


Cele je to postavene na hlavu, a bolsevici v koalicii to velmi dobre vedia.
NAOPAK.
Mal by sa v prvom rade prijat zakon, ktory by postihoval POLITIKOV. (tak, aby nebolo mozne hovorit o diskriminacii)

Pretoze kym sa tu bude zilinsky zlodej vyskierat do kamier ako "brani slovensky narod" a nebude sediet, tak akekolvek postihy ostatnych zlodejov su vysmechom pre slusnych ludi.
 

 

Žilinský zlodej údajne nikdy nebol v KSČ ale je považovaný za našu kresťanskú a národnú ikonu. To len na okraj. Ako je to s boľševikmi som ti vysvetlil minule, takže s týmto termínom opatrne. Ale inak čo sa článku týka, konečne sa niekto prebudil.
 

ee-mail

Takých zlodejov pobehuje po Slovensku toľko, že by sa nevošli ani do všetkých vazníc, ktoré sú k dispozícii na Slovensku. Za komunistov sme boli viacmenej všetci na rovnakej úrovni-keď si odmyslím zelovocinárov, krčmárov a masiarov a pumpárov- a po ŠTB prevrate sa v priebehu niekoľkých rokov objavilo toľko miliónárov a mialiardárov na km 2, že by sa nemuseli hanbiť ani na Sicílii. Zákon nevyrieši ni´č. Navrhujem, preventívne zobrať majetky nad 2 milióny všetkým obyvateľom, ustanoviť komisiu v zložení Slota, Mečiar, Dzurinda, Miklóš, Kaliňák, Gabura,Palacka,Fico , ktorá bude rozhodovať, že čo je nakradnuté, čo je získané praním, žehlením ,devalváciou, revalváciou, pred revolúciou , po revolúcii a pod. Podľa rozhodnutia komisie sa časť majetku vráti vlastníkom a nezdokumentovaná časť použije na výstavbu vazníc, dialníc a PPP projektov.
 

 

Doplnil by som snáď, len že po všetkých procesných úkonoch by som členom komisie konečne založil želiezka.
 
Hodnoť

 

Je jasne, ze zakon musi byt formulovany tak, aby bol v sulade s judikaturou ustavneho sudu a europskeho sudu pre ludkse prava. Europsky sud pre ludske prava sa podobnymi pripadmi zaoberal, co vyplyva z legislativneho zameru, v ktorom je jeho postoj podrobne rozanalyzovany. Z neho je zrejme, ze na to, aby sa dal neprimerany majetok postihovat, musi tam existovat aj vztah k organizovanemu zlocinu, lebo len tak bude naplneny verejny zaujem, na ktory sa legislativny zamer odvolava. Inymi slovami, nie je mozne postihovat majetok verejnych cinitelov (alebo kohokolvek ineho) len len pre to, ze sa nam zda neprimerany. To by sa priečilo jednak ustave a jednak strasburskej judikature. Potreba prepojenia na organizovany zlocin poukazuje na existenciu verejneho zaujmu, ktory odôvodňuje potrebu postihovat majetok a posobit tak preventivne proti organizovanemu zlocinu.
 
Hodnoť

zaujímavé, ale po funuse

R. Mistrík, člen SaS, 14.5.2009 blog:
"Za vlády M.Dzurindu sa predávali bez akejkoľvek verejnej súťaže aj meštianske domy, kaštiele ba dokonca i majestátny hrad.
V Bratislave, tradične ovládanej KDH a SDKÚ prebehla dejinne najväčšia rabovačka lukratívnych budov a pozemkov v jej moderných dejinách".
 

 

na doplnenie: uverejnené E-TREND, Internetové hriechy SDKÚ
 


Najčítanejšie na SME