Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Maďarské deti budú mať v škôlkach aj slovenčinu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ciele Slovenska nie sú v jazykovej oblasti totožné s cieľmi, ktoré boli naplnené v MR t.j. totálna jazyková asimilácia a minimalizácia akejkoľvek národnostnej menšiny. . to by mala byt madarcina na juhu rovnopravny uradny jazyk.
expres
kolko je na slovensku stredných škôl s vyučovacím jazykom polskym alebo ukrajinskám, kolko maju poliaci a ukrajinci univerzit a fakult ? kolko je poslancov ukrajinskej a polskej narodnosti ? kolko podpredsedov vlad bolo za poslednych 50 rokov ukrajinskej a polskej narodnosti. . PS. ano, presne ten za ktory slovensky zandari vrazdili madarov v presporku v 1919.
expres
to nie je tema, madarsko je 2 taka velka krajina a madarska mensina tvori 10% obyvatelov slovenska. slovenska mensina v madarsku nikdy nedosahovala taketo cisla. slovenska mensina je nieco ako polska alebo ukrajinska mensina.
expres
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

 

dosahovala by takéto čísla, keby sa neasimilovala. a hadaj prečo sa asimilovala?
 

 

"dosahovala by takéto čísla"
.
no o tom mozes tak snivat.
 

to kay1...

preto lebo ste ich vy vysťahovali späť z MR, aby ste mohli vyšajsnúť zopár magyarov na ich miesto...
tak,tak!!!!!
:))))))
 

 

Keď odpočítame 200.000 cigáňov, tak ani 6% :o))
 

expres

Sorry, ale Poliaci u nás nemôžu mať školy, univerzity a poslancov, keďže poľská menšina u nás prakticky neexistuje. Poliakov je na Slovensku len niečo vyše 2000 a navyše sú roztrúsení po celom Slovensku a nikde nežijú kompaktne. Na Slovensku nie je ani jediná obec, kde by mali Poliaci čo len jedno percento v zastúpení obyvateľstva. A na Slovensku Poliaci ani nikdy nežili, aspoň nie dlhodobo. Ak sa aj v minulosti usadili nejakí Poliaci na severe Slovenska, napr. poľskí Gorali z Podhaľania v rámci kolonizácie na valašskom práve, tak sa v priebehu pár generácií úplne poslovenčili a jediné, čo po nich zostalo sú prvky poľštiny v nárečiach slovenských Goralov na severe na Slovenska. Skrátka poľská menšina na Slovensku prakticky nie je a ani nikdy nebola, takže asi ťažko môže mať školy, univerzity a poslancov v parlamente.
 

Rusini

Rusinska mensina na Slovensku vzdy bola, ale uspesne sa ju sustredenym tlakom podarilo asimilovat, preto uz tiez prakticky neexistuje.
 

Haha

Chod na sever vychodneho slovenska. Uzemie od starej lubovne az po medilaborce, ulic, ublu. Potom nieco taraj o tom, ze rusini na slovensku prakticky neexistuju, lolo...
 

khronos...

ako sú zastúpení rusinci v NR SR?
 

RE:

Chlapce, je zastupena podla toho, ako volia rusinci. Skus si vytiahnut statistiku vysledkov volieb v okresoch so zastupenim rusinskej mensiny a zistis to.
 

 

to iste sa da nastudovat v pripade slovakov v madarsku a je po probleme.
 

Ja tam zijem

synku
 

RE:

A vies ake radio pocuvaju v kuse moji rodicia na vychode? Rusinske. My to poriadne lezie na nervy, ked obcas prikvitnem na navstevu.
 

 

to je normalne, ....ved ty si rusin a hras sa tu na velkeho slovaka....
 

RE:

Nie som rusin a nehram sa tu na velkeho slovaka. Si ma s niekym pleties...
 

oprava

mi*
 

Netrep

rusnacke vysielanie SRo bo zrušené v ramci opatreni na podporu mensin, jedine že by si to tvoji imaginarni rodiacia pustali z kazety.
 

 

aj slovenska mensina je v madarsku pomerne roztrusena, takze mimo par miest v bekesi a hlavneho mesta sa siet skol asi tazko da vytvorit. ani na slovensku nie je tolko penazi aby sa zakladali hoci aj slovenske skoly kde nie je dost deti....
 

Len ako príklad.

Jeden s prezidentov bol karpatský Nemec. Tento je etnický Chorvát. Ešte predtým tam bol Rusín. Predseda parlamentu sa volal Migaš.
.
P.S. V Prešporku zasahovali nie žandári, ale námorníci. A nie za jazyk, ale za to, že miestne ožraté bandy sa vybrali rabovať. Ostatne, to bol aj dôvod, prečo museli Budapešť obsadiť v tom istom roku Rumuni.
 

Ano...

a v tej ochrane pre rabovačmi išli tak ďaleko, že odmontovali všetky stroje z tovární, ukradli všetok surovín, prístroje, rušne, celé vlakové súpravy, všetok techniky...to bola ako prevencia aby to neukradol nejaký magyar v MR...
Ano presne tak to bolo...a preto magyari do dnes vyjadrujú vďaku rumunským zlodejom...
.
:)))))
 

re:expres

neviem prečo by mala byť maďarčina druhým úradným jazykom, neprospelo by to hlavne občanom maďarskej národnosti. Ak má akýkoľvek občan maďarskej národnosti aj špičkové vedomosti, zručnosti, schopnosti a nápady, ale nevie ich kôli jazykovej bariere úplatniť na trhu práce sú mu úplne nanič a osobná námaha, ktorú vynaložil je zbytočná.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Najčítanejšie na SME