Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Maďarské deti budú mať v škôlkach aj slovenčinu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Hodnoť

Kto toto písal, redaktorko?

"...Škôlky zrejme budú musieť nakúpiť i slovenské detské knižky..." Detská knižka pre deti, čo ešte nevedia čítať a písať, je rovnako slovenská, ako americká, bangladéšdka, tahitská, čínska či maďarská. Či ?
 

 

Tebe mamicka necitala rozpravky, ked si bol dieta? Chudatko....
 

 

nie..on sa narodil dospelý...
 

 

A vlastnorucne postavil svoj rodny dom...
 

Či ?

No tak ma ukameňujte...
 

Este to tak!

Neblazni, co sme nejaki primitivi?
 

Ja len že...

Tety v materských škôlkach si miesto čítania rozprávok pred popoludňajším "odpočinkom" chodia zapáliť a na kávičku... A tá jedna, čo prehrala losovanie, je asi kynológ. Stále používa slovo Ľahni! Či ?
 

Pekne si to napisal...

Ale to je problem asi vsetkych skolok....
 

 

tipujem, ze pojde o presny zoznam knih, schvalenych mikolajenym ministerstvom a vydanych cez jeho skamaratene firmy.
 

 

skor pojde o presny zoznam knih, schvalenych mikolajenym ministerstvom a vydanych cez jeho skamaratene firmy.
 
Hodnoť

ja som za,

zaklady musia mat. Potom im to sposobuje nezelane problemy v mladosti (pri studiu ci zamestnavani). Rozhodne to nikomu neuskodi. Len prosim nerobte z toho paniku.
 
Hodnoť

re:občania SR maďarskej národnosti

. Bugár, Čáky, Duraj, Bereny atd. sú pre voličov SMK svetlými vzormi. SMK by mala dlhodobo šíriť heslo:" Nauč sa po slovensky tak ako tvoj poslane", keď to SMK dosiahne prestane jestvovať tkz. maďarský problém, ktorý spočíva jedine v jazykovej agresivete jednotlivých maďarských rodín, kde slovenčina - úradný jazyk je chápaný a príjimaný ako niečo čo vôbec netreba k úspešnému spoločensko- ekonomickému životu. Ciele Slovenska nie sú v jazykovej oblasti totožné s cieľmi, ktoré boli naplnené v MR t.j. totálna jazyková asimilácia a minimalizácia akejkoľvek národnostnej menšiny. O tejto skutočnosti svedčí dlhodobá historická tolerancia maďarského jazyka. Maďarčinu možno používať kdekoľvek kde neprekáža spoločensko-ekonomickému rozvoju, ale realita južných území svedčí o ekonomickom a spoločenskom zaostávaní a to by mali politici, ktorí sú svetlým príkladom, ako treba zvládnuť úradný jazyk povzbudzovať svoji voličov a nie minister za SNS aby zachraňoval budúce generácie občanov SR maďarskej národnosti aby neboli jazykovo hendikepovaný.
 

 

Ciele Slovenska nie sú v jazykovej oblasti totožné s cieľmi, ktoré boli naplnené v MR t.j. totálna jazyková asimilácia a minimalizácia akejkoľvek národnostnej menšiny.
.
to by mala byt madarcina na juhu rovnopravny uradny jazyk.
 

Opýtam sa:

Koľko je v Maďarsku stredných škôl s vyučovacím jazykom slovenským? Koľko majú slovenských univerzít a fakúlt? Koľko je poslancov slovenskej národnosti? Koľko podpredsedov vlády bolo za posledných 50 rokov slovenskej národnosti?
.
P.S. Rovnoprávny úradný jazyk? Myslíš, rovnoprávny s tým jazykom, za ktorý maďarskí žandári v Šuranoch vraždili ľudí?
 

 

kolko je na slovensku stredných škôl s vyučovacím jazykom polskym alebo ukrajinskám, kolko maju poliaci a ukrajinci univerzit a fakult ? kolko je poslancov ukrajinskej a polskej narodnosti ? kolko podpredsedov vlad bolo za poslednych 50 rokov ukrajinskej a polskej narodnosti.
.
PS. ano, presne ten za ktory slovensky zandari vrazdili madarov v presporku v 1919.
 

Ty trulko jeden :-))

Co sem pleties ukrajincov a poliakov? Tema je madarska mensina na slovensku vs. slovenska mensina v madarsku.
 

 

to nie je tema, madarsko je 2 taka velka krajina a madarska mensina tvori 10% obyvatelov slovenska. slovenska mensina v madarsku nikdy nedosahovala taketo cisla. slovenska mensina je nieco ako polska alebo ukrajinska mensina.
 

 

expres hehehe ale no tak
 

Ale snaží sa chlapec

Budú odmeny a možno mu aj Pál potrasie rukou.:))
 

 

dosli argumenty ? nevadi hlavne ze ti chuti jest...
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Najčítanejšie na SME