Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vodca Talibanu odobril mierové rokovania (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Koniec priateľstva Talibanu s Usamom?

Mulla Umar, ako hostiteľ, mal možnosť vydať bin Ladina USA, k čomu ho opakovane vyzvali. Priateľstvo sa postaralo o vojnu v jeho krajine. Dnes Taliban zastupuje Abdullah Anás, bývalý priateľ Usamu. Usudzujem, že v prípade pretrvávajúceho „vrelého“ priateľstva medzi Umarom a bin Ladinom, by Taliban nezastupoval dnes už len bývalý priateľ Usamu. Inou skutočnosťou, ktorá podporuje predpoklad zmeny prístupu k Al Kaide zo strany Talibanu, je i skutočnosť usporiadania rozhovorov v SA pod jej kuratelou.
"Mulla Umar dal týmto rozhovorom zelenú, povedal jeden z vyjednávačov Abdulláh Anás, bývalý priateľ Usámu bin Ládina“, citát z článku sa zdá byť presvedčivý.
Čo to spôsobilo, že: „Lídri Talibanu si podľa Anásu uvedomujú, že bez krviprelievania sa nemôžu dostať znova k moci. "Taliban má v súčasnosti silnú pozíciu, ale to neznamená, že môže kontrolovať krajinu. Dobre si uvedomujú, že situácia sa zmenila oproti roku 1996, keď sa dostali k moci, lebo ich Afganci brali ako ľudí, ktorí prinášajú mier," povedal Anás“ ?
Toto všetko vtedy nevedeli, čo vedia dnes? Rokovania sa uskutočňujú SA a pokiaľ tvoria vedenie Talibanu veriaci moslimi, možno vyvodili dôsledky z vyhlásenia Saudskoarabského muftiho, ktorý : „vyzval moslimov na celej planéte, aby bojovali proti "ideológii zla", ktorú šíri teroristická sieť al-Káida. Boj proti tejto ideológii, ktorá prispela k rozšíreniu "chaosu a korupcie" v islamskom svete, predstavuje skutočný "boj proti teroru," konštatoval v rozhovore pre dnešné vydanie arabských novín aš-Šark al-Awsat šejk Abdulazíz Al-Alšejk“. Dúfajme, že je tomu tak.
http://www.sme.sk/c/4098763/sa...
 
Hodnoť

 

Kiez by sa Talibanci skrotili a konecne tam bol pokoj. Vsetkym by to prospelo.
 


Najčítanejšie na SME