Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

EÚ prispeje Gaze sumou 436 miliónov eur (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

som pobureny že moje dane maju ist

na teroristov
 

RE

A kolko si myslis ze sa pouzije naozaj na obnovu daco sa uz uleje v eu a ostatok schatne hamas a je tam tych 436 mil
 
Hodnoť

Treba im dať veľké guľové...

pokiaľ nepodpíšu mier a nebudú ho aj dodržiavať. Zároveň Humusákov právne zaviazať, že pokiaľ vystrelia čo len jednu raketu z Gazy na Izrael, a je jedno ktorý handrár z ktorej teroristickej skupiny to spraví, budú nasledovať kobercové nálety na Gazu.
 

 

ktoré vyriešia čo?
 

To, že po doteraz 10 000

vystrelených raketách, by nemal kto z Gazy odpáliť ďalšiu.
 

 

No čiastočne na tom niečo bude, to beriem, akurát mi povedz prečo ti potom vadí, keď podobnou "matematikou" riešili Rusi Čečensko.
 

Nik nevie o tom, že by

Čečenci 5x napadli Rusko a vystrelili na neho 10 000 rakiet. Čečenci sú na svojom území a nemajú kde ísť, títo arabskí cigáni majú na výber, ale nikde ich nechcú pre ich hnusnú povahu a neznášanlivosť.
 

 

A to čo vystrájali na "svojom" území bolo akože ok(stále pritom území RF)? Nehovoriac o tom že ešte na začiatku 90-tych rokov žilo cca 25% Rusov, plus viacero iných národov, ktorých príslušníci boli buď vyhnané alebo zabití, a to "bojovníkmi za slobodu".
Nechcem sa hádať, ale napr. postup Ruska voči Gruzínsku bol značne miernejší ako postup Izraela voči Gaze(aj keď netvrdím, že sa Izrael nemal právo brániť).
 

Na čečenskom území žili

Rusi, ktorí tam boli umelo dosadení počas ZSSR ako vládnuca trieda, nie div že ich čečen. mohamedáni nemali radi, no stále mali a majú kam ísť, Rusko je veľké a keď ich tam nechceli, mali sa pobrať preč. S islamistami sa ťažko dohodnú , najmä ak cítia krivdu.
 

 

A prečo by sa mali pobrať preč, keď žili na ruskom území? Podľa teba sda teda mali Rusi len prizerať, ako na Kaukaze vznika emirát talibanského typu(lebo to bol cieľ povstalcov)?
Ale najväčšia sranda na tom celom je, že čo sa týka Čečenska máš podobnú rétoriku ako zvedavec a podobné stránky ohľadne konfliktu v Palestíne.
 

Ako by vznikal emirát

keď sú okolo všade Rusi a môžu kontrolovať dodávky zbraní do Čečni. To čo neriešili ruskí komanči /odzbrojenie kaukazanov/ , Rusi vyriešili genocídou Čečencov a aj tak je jasné, že kľud tam nebude.
 

 

No, za ZSSR tam určite ozbrojenosť obyvateľstva nedosahovala taký stupeň ako v 90-tych rokoch. Zamedzenie dodávok zbraní a obnovenie kontroly hraníc bol tiež jeden z cieľov ruských operácií(ako to mali dosiahnuť pri "nezávislom" Čečensku?). Ale genocída? To by potom dnes netvorili Čečenci viac ako 90% obyvateľstva Čečenska.
 

A kde sú tí Rusi

v počte 25% ? Že by dostali rozum a odišli?
 

 

No to je zaujímavé, ja by som si napr. nedovolil tvrdiť, že by Gruzínci z Abcházska či Južného Osetska mali dostať rozum...
V každom prípade je celkový výsledok čečenských vojen nie ideálom, ale umením možného.
 

Myslíš túto správu?

Gruzínske ministerstvo vnútra uviedlo, že približne 50 gruzínskych rodín prinútili abcházske jednotky opustiť dedinu, kým pátrali po jednom z obyvateľov. "Chodili od domu k domu a povedali im, aby odišli a nevrátili sa, kým ho nevydajú," povedal hovorca ministerstva Šota Utiašvili. Ako dodal, muž, po ktorom pátrali, bol hospitalizovaný v nemocnici v Gruzínsku po tom, čo ho postrelili abcházski vojaci.
 

 

a) je to správa potvrdená z jednej strany
b)aj tá tvrdí že to spravili abcházske, nie ruské jednotky
c) podľa tvojej logiky len dostali rozum
 

Prekrúcaš fakty

a/ Rusi nikdy nepotvrdia svoje klamstvá
b/čítaj môj príspevok, sú tam niekde Rusi?
c/ Rusi nikdy nežili na čečen. území ako domáci obyvatelia, iba ako dosadení privandrovalci.
 

 

a) aha zabudol som, ešte doplním že pijú krv panien a malé deti hádžu do ohňa
b) veď práve
c)áno, a my (Slováci) na keltskom, Američania na indiánskom, Austálčania na aborigénskom, Taliani na etruskom... čo nič nemení na fakte, že dnes tieto územia patria tomu ktorému štátu, konkrétne napr. Čečensko je časťou Ruskej Federácie.
 

Ak máš o tom znalosti

daj to vedieť Puťovi, možno ich vyvraždí ako čečencov.
 

 

Tí vyvraždení čečenci tvoria väčšinu obyvateľstva Čečenska.
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME