Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opitý ruský dôstojník zmlátil dvoch brancov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Tvrda sikana a ozieranie nie je v Rusku nic nezvycajne.
 
Hodnoť

A nezabudnite

Podľa organizácie sú násilné činy v ruských armádnych zložkách veľmi

Neviem co ale je to velmi
 

 

"ojedinele" tam nebude :)
 

 

Aj ja si myslím že je to veľmi
 
Hodnoť

Iba zlomok !

A to sa ešte nepíše o homosexuálnom znásilňovaní. P.S. Čo je na tom pravdy, že po agresii Rusov do Gruzínska prvý krát v histórií vedenia vojen neschovávali muži svoje ženy, ale Gruzínky skrývali svojich mužov?
 

O Gruzii neviem

a v Čečni sa to stalo pravidlom.
Hovorila si mi, že k tej udalosti došlo počas „čistky“ 2. júla 2001 v Sernovodsku, v dedine na západočečenskej nížine blízko Ingušska, v ktorej som v marci 1996 po týždňovom bombardovaní v preoblečení spolu s vami navštívila spustošené domy. Vtedy som vo svojej reportáži napísala, že Sernovodsk zastupuje celé Čečensko, s ktorým ruská armáda zaobchádza, akoby nebolo súčasťou ľudského rodu.
Rozprávala si mi, že zakuklení ruskí vojaci, ale aj takí, čo bez zábran ukazujú svoje tváre, pretože nadobudli takú sebaistotu, že sa neobávajú nijakého potrestania, vyhnali obyvateľov Sernovodska na pole a pred ich očami, v otvorenej budove znásilňovali niekoľko žien zo Sernovodska. Pritom kričali na mužov: No čo, vy hrdí Kaukazania, neochránite svoje ženy? Šesťdesiatosem mužov sa pokúšalo zabrániť tejto forme poníženia, ktorú vaša kultúra považuje za najpríšernejšiu. Protestujúcich pripútali k pancierovým vozom a tiež znásilnili. Niektorí z týchto mužov sa rozhodli siahnuť k samovražedným útokom. Hovorila si, že znásilnení muži už nechcú žiť.

Irena Brežná získala za tento text Cenu nemeckého feministického časopisu EMMA pre novinárky za rok 2002.
 


Najčítanejšie na SME