Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chorý strom vyvolal v Košiciach spor (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Ekodebilizmus na kvadrát
budú liečiť strom. Koľko je dnes na Slovensku chudákov, čo sa nikomu nesťažujú z hanby - toto nikoho nezaujíma. Čo nemajú na mlieko pre deti - aj takí sú. Len nie sú Rómovia, tak čo tam po nich. Ale ideme liečiť strom, ktorý môže zabíjať chodcov.
blizny
<< < 1 2 3 4 5 > >>

vidis problem, tak

urob pre to nieco! Nik ti nebrani angazovat sa. Nevidim dovod na podrazdenu reakciu alebo snad ak ten strom vyrubu budu uz mat tie deti na mlieko?
 
Hodnoť

 

Vyvoláva spory? Vyťať a bude pokoj!
 

pokiaľ sa budú handrkovať

a pristúpia k výrubu by som košičanom navrhoval, aby si zistili výšku stromu a obchádzali ho vo vzdialenosti rovnajúcej sa výške stromu + aspoň dva metre. Zároveň im navrhujem, aby kopli tých zelených aktivistov do...
 

 

Pri klasickom kosickom "vanku" by som odhadoval tak trojnasobok vysky.
Bezne lesnicke predpisy hovoria tiez tusim o minimalne dvojnasobku...
 

 

dvojnásobok platí v lese t.j. zapojenom poraste, keď padajúci strom vyvráti ďaľší, videl som aj štyri za sebou, viac ako sto metrov
 

 

Ten platan stoji okolo dalsich stromov, ak si dobre pametam...
A nejake vedenia sa tiez najdu...
 

nakoniec to

este vyvrati vsetky stromy na Slovensku!
 

 

Ked ti spadne na hlavu strhnute elektricke vedenie, tak sa mozes ist stazovat tak akurat sv. Petrovi pred nebesku branu...
 

vidis, vidis

na elektricke vedenia som zabudol ... vsetko popada a co mlade zutekalo ... :) vsak to neber tak osobne :))
 
Hodnoť

 

Tomuto stromu už asi niet pomoci a bude vyrúbaný. Problém vidím skôr v tom, že tento stav spôsobili ľudia nešetrnými zásahmi, napr. narušením koreňového systému. Je to škoda, že historické budovy alebo staré stromy si na Slovensku často nevážime. To nespomínam úrady, tým je to samozrejme fuk.
 

spomente si na rekonstrukciu

celej hlavnej ulice. jasne ze strom daju dole. Nema sancu prezit to co sa dialo pocas prac.
a najma zmeny v pode.
 
Hodnoť

Nie len jeden strom...

"Zlínská radnice chce po tragédii zpřísnit kontrolu a zlepšit péči o městskou zeleň. Do konce března navrhne několik variant nadstandardní péče o městskou zeleň."
 

v rámci tej nadstandardní péče

by som navrhoval kúpiť do motorových píl namiesto klasickej 95-ky benzín super 98 oktánový...
 
Hodnoť

chorý strom?

choré názory.
kto to kedy videl tak plytvať peniazmi- niekoľko tisíc € na ochranu stromu, ale nik nezaručí, že tento pacient po liečbe aj tak uhynie. rez motorovou pílou vyjde na pár € aj s odprataním.
Treba si uvedomiť- každý má svoj čas , aj strom má svoj život a možno už je aj po lehote...
 

 

liečiť takéto stromy je dobrý biznis, tri stromy ročne, to by som bral a mali, by sa ako v bavlnke
 
Hodnoť

Najlepšie na všetkom je

že ekoblázni len protestujú proti výrubu a navrhujú liečenie stromu. Ale ani finančne ani priložením ruky k práci na " liečení " stromu sa poväčšinou nepodieľajú. Len kecajú a obe ruky majú ľavé a vrecká prázdne. A poniektorí aj hlavy...
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

správa mestskej zelene by sa mala

spamäútať. To čo stvárajú so stromami v širšom centre je bieda; to aj ja som lepší odborník. Osekať všetko "na hlavu", alebo nechať z každého stromu po dva kýpte - to je ich recept. Potm samozrejme že 50-60 ročný strom sa nepozviecha, a o rok nato ho vyrúbu s tým odoôvodnením, že "vyschol", či podobné hlúposti.
 

 

V článku píšu, že starostlivosť o strom sa má riešiť odbornými, špecializovanými botanickými/dendrologickými postupmi, treba to skúsiť; je však pravdou, že stromy v "mestských (uličných) parčíkoch" nie sú vysoký stupeň "ochrany" (viď však kosodrevinu vo Furkotskej doline), a podliehajú istému cyklu "životnosti".
Určite by však bez váhania mali rušiť výsadbu tují a ihličňanov, ktoré do miest navliekli šikovnícke ZARES-y, na dedinách aj ľudová svojpomoc i akcia "Z"...
 

Tibor, s tými tujami

stopercentný súhlas! Tu sa to tiež tak robí: lipa sa vyreže a zasadia sa tuje a smreky. Som zvedavá, čo s tými smrekmi v dedine bude robiť ďalšia generácia.
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME