Nedeľa, 9. august, 2020 | Meniny má ĽubomíraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kopnite si do Izraela, prišiel čas (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

V com maju zidia problem?
V com maju zidia problem ze uz 3000 rokov ich medzinarodne spolocenstvo neznasa? Preco ich normalni ludia ani narody nechcu za susedov? Rad by som pocul nazor diskuterov.
metaxa
problémom nie sú Židia, ale
hlúpi Židia. Ako v každej rase, národnosti, či rodine, problémom sú HLUPÁCI, nevidiaci si od nosa ďalej!!!! Keď počujem slovo Žid, nejako to u mňa asociuje so slovom Ježiš. Ale ten mal predsa tiež problém s HLUPÁKMI, s ľ uďmi s nedostatočne rozvinutou mozgovou neuronálnou sieťou , ktorí nevedia rozlíšiť zlo od dobra, nemajú cit, súcit a pod. Na "prope" som sa dočítala, že to sú vlastne ani nie Židia, ale akýsi Chazari. Tatáro-turci, ktorí pod nátla- kom Ríma, prijali náboženstvo Judei, teda židovské , ale geneticky sú to vraj niečo úplne iné, ako Židia. Ako to je vlastne ? Vie o tom niekto OBJEKTÍVNE viac ?
a.s.a
Culture of Critique
Profesor McDonald tvrdí, že jednou z najúčinnejších ciest, vďaka ktorej Židia napredovali a podporovali svoje záujmy je podpora pluralizmu a rozmanitosti - avšak len pre iných. Už od 19. storočia viedli hnutia, ktoré sa pokúšali zdiskreditovať tradičné základy nežidovských spoločností ako vlastenectvo, rasovú lojalitu, kresťanské základy morálky, sociálnu homogenitu a sexuálnu zdržanlivosť. Zároveň vo vlastných komunitách podporovali presne tie pravidlá, na ktoré útočili a ktoré odsudzovali v nežidovských spoločnostiach. Prečo je toto všetko v záujme Židov? Pretože všeobecná skupinová lojalita, ktorá je pre Židov charakteristická vzbudzuje oveľa menej pozornosti v spoločnosti, ktorá nemá kohézne a kultúrne jadro. Židovské odhodlanie neasimilovať sa, ktorému vďačia za svoje prežitie ako národa po tisíce rokov - aj bez vlasti - nevyhnutne pritiahlo a vyprovokovalo nenávistné reakcie v rasovo homogénnych krajinách. Práve preto je v ich záujme oslabiť identitu ktoréhokoľvek národa, v ktorom žijú. Židovská identita môže prekvitať v bezpečí len ak je naša identita oslabovaná. Profesor McDonald cituje pozoruhodné pasáže Charlesa Silbermana: "Americkí Židia sú oddaní kultúrnej tolerancii kvôli svojej viere - pevne zakotvenej v dejinách, že Židia sú bezpeční len v spoločnosti, ktorá akceptuje široké spektrum názorov a správania, ako aj rozmanitosť náboženských, etnických skupín. Je to práve táto viera a nie schvaľovanie homosexuality, ktorá vedie značnú časť Židov k tomu, aby podporili práva homosexuálov a liberálne stanoviská k ostatným tzv. "sociálnym otázkam." Vraví, že ak Židia tvrdia, že "v rozmanitosti je naša sila", deje sa tak v záujme ich vlastných cieľov, v záujme oslabovania homogenity spoločnosti, aby sa mohli cítiť bezpečne. Svoju propagandu pritom podávajú spôsobom o ktorom vedia, že ho nežidovské a kresťanské spoločnosti príjmu. Podobne, ako to ukazuje Silbermanov citát, Židia podporujú niektoré úchylky nie preto, lebo sa domnievajú, že sú pre krajinu dobré, ale preto, lebo vedia že sú dobré pre nich.
Milanese
<< < ... 23 24 25 26 27 28 29 30

Pekné

a zrejme aj pravdivé (minimálne to má logiku) ale momentálny problém nie je židia vs. zvyšok sveta (to sa riešilo pred 70 rokmi) ale židia vs.Palestína a Izrael je jediný, kto je schopný adekvátnej odpovede na militantný islám. Európa sa bezmocne díva ako moslimskí radikáli demolujú ulice a reaguje bezzubými opatreniami a sľubmi. Na necivilizovaný, brutálny útok treba odpovedať minimálne rovnako brutálne - inej odpovedi útočník nerozumie. A prečo by malo byť zvyšku sveta viac ľúto palestínskych žien a detí, keď pre samotných Palestíncov sú to iba collaterals a slúžia iba na citové vydieranie ostatného sveta?
 

nič proti

pudu sebazáchovy Židov, ak je tak inteligentne premyslený a ako vidieť bol aj dlho
úspešný. Vďaka blbosti , naivite a bezcharakternosti Ne-Židov . Lenže.........

Nejako to už tak býva, že "kto druhému jamu kope, sám (raz, niekedy) do nej spadne".

Silne sa obávam, že tá Židmi podporovaná homosexualita, trafila, ako GENETICKÁ úchyľka
hlavne Židov, práve pre ich odhodlanie NEASIMILOVAŤ SA.

Niekde som čítala, že párenie sa len v rámci určitej geneticky rovnorodej skupiny , z biologického hľadiska je podobné incestu.
A incest, ako sa všeobecne vie, spôsobuje genetické úchyľky, v čom môže byť aj pôvod
homosexuality, prevažne sa vyskytujúcej u Židov.

Vraj preto im potom dovolili zakladať si rodiny aj s Ne-židmi, čo mali pred tým zakázané.

V každom prípade, tým hlásaním tolerancie a plurality spoločnosti, ktorá mala oslabiť
homogénnosť a súdržnosť tej ktorej spoločnosti, v záujme Židov, tam sa kopli.

To bol ich vlastný gól, s ktorým budú mať dlho problémy,pretože tým dosiahli pravý opak aký chceli !!!!!
Tak isto s drogami. Chcelo to trafiť inú bránku, a je to VLASTNÝ GÓL !
Áno, svet sa stal liberálnejší, voľnejší, tolerantnejší. Len Židia sa samy spútali neviditeľnými okovami vlastného mentálneho NEVOĽNÍCTVA .

Sami sa zašili do večného STREDOVEKU , kde sa vedú vojny, z odstupom času pripadajúce
SMIEŠNE, ako napríklad z dnešného pohľadu 3O ročná vojna.
Aj keď sú a boli hrozné, sú vlastne len smiešne, PRIMITÍVNE, aj keď sa vedú INTELIGENTNýMI ZBRAňAMI

Pretože, tie INTELIGENTNÉ vojny sa vedú vo VERBÁLNEJ rovine, čo prospieva duchu
a rozvoju INTELEKTU človeka, tým sa líšiaceho od ZVIERAT !!!!
 

ok

v každej spoločnosti je najväčší problém s HLUPÁKMI, a že nevedia rozlíšiť
zlo od dobra ? ty zjavne pozeráš tele novely, lebo svet nie je čierno biely nedelí sa na dobrých a zlých.
 

ok

židov neznášaš ty a tak to neskrývaj za medzinárodné spoločenstvo a ešte typujem že neznášaš Maďarov Američanov Čechov Ukrajincov Cigánov... a prečo ? máš nízke sebavedomie !!!
a teraz som zvedavý do čoho mi vynadáš.
 
Hodnoť

ok

tiež si chcem kopnúť do všetkých teroristov na svete či sú z IRA, ETA, červené brigády, mučeníci aliho agsu, al kajda, Hamas...
 
Hodnoť

Aka ironia

cela tato oblast kde sa uz snad 2000 rokov mastia medzi sebou krestania, zidia a moslimovia je tzv ZEMNE ZASLIBENA a hotovy raj. Neostava mi na to nic ine povedat len HAHA
 
Hodnoť

 

kedze v praci sedim vedla kolegu co pochadza priamo z pasma gazy tak niesom celkom nestranny. No o tom konflikte som nacital uz dost a stale neviem pochopit kde Izrael berie pravo na to uzemie. Kedze v USA maju momentalne problemy s krizou tak je to asi jediny stat ktory vedie vojnu. A preto sa tiez pripajam do kritizovania Izraela kde sa da. Je uplne jedno ci je to zidovsky stat alebo zlty alebo zeleny.... ale je to stat ktory vyvolava vojnu. Urcite nieje kazdy clokek v tom state zlocinec ktoreho treba potrestat no zvolili ste si vladu ktora robi to co robi tak musite niest dosledy.
Preto je spravny cas kopnut si do Izraela, je to to najmenej co moze bezny clovek spravit - vyjadrit nesuhlas.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Izrael to chtiac nechtiac...

...musí stále brať na vedomie. Teda fakt, že príliš veľa "Európanov" má takú malú svinskú škodoradosť, keď má Izrael trable - a to má vzhladom na to, akých má susedov takmer stále. Málokto si uvedomuje, resp. CHCE uvedomiť, čím všetkým už Židia museli prejsť... Príčinou tohto postoja je pravdepodobne ˇ"obyčajná" závisť, z ktorej potom pramení antipatia a nenávisť a s tým súvisiace všetky možné tie najhoršie ľudské vlastnosti. Židia "platia" za svoju vzdelanosť, za poznanie, že múdrosť nás oslobodzuje od malosti. To im mnohí, ktorým sa jednoducho nechce ísť tŕnistou cestou sebapoznávania, sebazdokonaľovania, často odriekania a podobne, ktoré v konečnom dôsledku vedú k "lepšiemu životu" nemôžu odpustiť... Pozrime sa len na to, čo urobili Židia v Izraeli od roku 1948 a čo tam urobili Palestínci, prípadne ostatní Arabi za obdobie nezrovnateľne dlhšie - žijú tam totiž od nepamäti bez prestávky. Izrael je kvitnúca zelená krajina, polia vzorne obrábané, nesúce skvelú úrodu. Priemysel s vysokou pridanou hodnotou práce a umu prekvitá, ľudia žijú na úrovni svojej doby. A Arabi? Prach, špina , odpadky a splašky na ulici, muži napriek tomu vysedávajúci pri káve na ulici, špinavé deti pobehujúce sem tam, hrabúce sa v špine... A do toho všetkého to hlavné - zaznieva hlas muezzína zvolávajúceho k modlitbe... Ale nie s mottom "Modli sa a pracuj" ale "Modli sa, ploď deti, pri práci sa nepretrhni,prípadne nerob vôbec nič - stačí keď budeš nenávidieť Izrael a celý západný svet! A samozrejme - nie že dáš svoje deti do svetskej školy, kde by sa nedajbože mohli naučiť, že žiť sa dá aj inak než len v špine a chudobe!" A ostatný vyspelý "západný" svet to často ešte schvaľuje. Prostredníctvom dotácíi, rôznej "pomoci" a pod. - ktorú aj tak rozkradnú palestínsky predáci... My tu v Európe máme asi ešte príliš zakorenené mindráky z toho, ako sme so Židmi zaobchádzali, a to nielen počas Holocaustu... Tým, že prežili, tým, že dokázali čo dokázali, tým, že sa nemienia vzdať a bojujú o svoje právo na miesto pod slnkom sú nám asi Židia tŕňom v oku. Mali by sme sa hanbiť! Mali by sme sa zamyslieť! A mali by sme s tým niečo veľmi rýchlo robiť! Skôr než bude neskoro. Skôr, než aj u nás v Európe bude všade znieť hlas muezzína zvolávajúceho k modlitbe. A nebude žiadny Izrael, ktorý by aj za nás bojoval...
 

no

Libanon, pred obcianskou vojnou, bol velmi vyspely (libanovska vojna ma korene tiez v izraelsko-arabskom konflikte), potom su tam staty arabskeho polostrova (viem ze maju ropu, ale ropu maju napr aj rusi) + krestania v palestine tiez neboli az taki zaostali pred vznikom izraela.
mudry zid vs spinavy arab je iba primitivne zjednodusovanie situacie.
 

máš v mnohom pravdu, ale

buďme objektívni. Izrael prekvitá na úkor Amerických, Nemeckých, atď. platičov daní, vieš ?
Hoci, pripúšťam, že na to bola potrebná obrovská intelgencia, dostať tam svet, aby to tak bolo.

Lenže, netreba zabudnúť, že aj perfídnosť, klamstvá podvody a iná zločinnosť, a síce od tých,
ktorí majú tej inteligencie pomenej, bola a je v hre.
Že tým strácajú morálny kredit, to im nevadí, lebo ani nechápu, prečo je dôležitý, vieš ?
 

"Izrael prekvitá na úkor Amerických,Nem"

...LOL ..si dobry NAIVKO!
___

Za prve USA dava (s radostou) Israelu nejaych 2 milliardy dollarov,to je prakticky nic... plus Israel za to nakupi americke zbrane - preco USA dava s radostou? pretoze za dve milliardy ma USA NAJSPOLAHLIVEJSIEHO spojenca v celom regione Stredneho a Dalekeho Vychodu ... neviem co davaju Israelu , ale asi nie vela ... ! - ISRAEL je co je, lebo zidia v Israeli su za prve "sikovni" a za druhe vedia v akej situacii ziju a nemaju ziadne illuzie co by s nimi Arabi a Moslimi urobli ak by mali prilezitost! ; tak nekecaj ti nejake hluposti !!- (USA by dali aj SVK nejaku millardu ak by sa SVK pripojilo k USA ako ozajstny spojenec, a nie ako nejaky clen EU, ktory na USA vie len p*cowat ako Nemci a ako FRancia, atd....!
 
Hodnoť

 

Kvalitný článok
 

<< < ... 23 24 25 26 27 28 29 30

Najčítanejšie na SME