Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hrušovský: Politika rezignovala na svoje poslanie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Pán Hrušovský má pravdu....,

ale mal to riešiť, keď vládol...teraz to už nevyznieva presvedčivo...hoci také niečo, ako návrat strateného syna pozná aj biblia....nuž čo.. nech začne KDH bojovať...nikdy nie je neskoro....ale bez imunity.
 

Honor je niekedy prekážkou

vôle (pre slabšie nátury). Podobne vie fungovať aj koaličná loajálnosť (kedykoľvek). Takže výsledkom je (dlhodobé) amorfné pôsobenie v oblasti verejnej politiky.(Nehovorím však o kuloárnom pragmatizme niektorých lídrov KDH). To je vonkajšia stránka príbehu KDH. Ale nie úplne nepodobný bol aj príbeh SDĽ, možno isté podobenstvá boli aj v SOP, - aby sme nekrivdili. Naopak ANO pod vplyvom P. Ruska to prepálilo na celej čiare (so svojím živočíšnym utilitarizmom).
Ľudia robia politiku a ľudia sa chovajú dobobne. Málokedy je niekto lepší než ten druhý /o politikoch to platí dvojnásob/. Veď politik je ináč celkom obyčajný človek len hnaný ambíciami. No a ambície v kombináciou s egoizmom a hereckým výkonom určujú, kto sa do čoho prevtelí. Ale vodcami (lídrami) sa stávajú len niektorí. Treba k tomu aspoň kúsok originality. Kde jej však niet, manévre prázdnych slov to nezachránia. Bohužiaľ, resp. aj ChválaBohu. Aspoň Svet má ďalej šancu ...
 
Hodnoť

Tentoraz má pravdu, SR, s.r.o.

či nie?
 
Hodnoť

ma pravdu

som presvedceny, ze hovoril o sebe a o KDH.
 
Hodnoť

je to temná strana demokracie

Hrušovský má pravdu, vulgarizácia politiky v demokratickom režime je prirodzená, lebo "človek milión" je vulgárny.
Lenže kritika, akokoľvek oprávnená, nepomôže.
Treba hľadať a presadzovať riešenia, hoci čiastkové - zmena volebného systému, obsadzovanie a štruktúra súdov atď.
A KDH by mohlo začať hoci od seba - vnútri vlastnej strany. Veď práve Hrušovský predstavuje to krídlo, ktoré aj za cenu polotického kupčenia sa chcelo podieľať na Ficovej vláde.
 

No najsamprv

preukazovanie pôvodu majetku... Tam sa to začína. Neprijatím zákonov pred privatizáciou.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Ano,to le

pravda.Prvú možnosť malo KDH po revolúcii potrestať,alebo aspoň minimálne vytlačiť komunistov na perifériu spoločnosti.Ale podozrivými heslami "nie sme ako oni" nám "disident"Čarnogurský a spol.naznačil,že to nebudú mať tí komouši až tak ťažké,hlavne ked ide o spoločné kšefty.No a druhá možnosť bola v roku 1998,ked sa vydávali "čierne knihy" a bolo jasné,že si to pohlavári "Mečiarizmu"odskáču.Ale zas to nejak išlo do stratena.A zas bol pri tom "disident" Čarnogurský,ktorí vopred avizoval,že nie je možné zavrieť zakladateľa štátu....Takže Paľko,tie reči o pravde a spravodlivosti už len pre niekoho iného.......
 

Ono "nebolo možné zavrieť"

ani Washingtona... A bolo za čo. Aj Lincolna, atď.
 

dead...

Nepomýli si sa? Skôr by som povedal disnejland Čarnogurský !!!
 
Hodnoť

Neviem prečo

Hrušovský hovorí o morálke a kultúre v politike...Mal možnosť sa podľa týchto kritérií správať. Iba sa chodiť otŕčať po kostoloch je strašne málo. Od prevratu to robia naši politici s veľkou vervou. Predpokladám, že si aj chodia kupovať odpustky. Majú za čo...
 
Hodnoť

...

Dobre hovori, len riesenie neponuka. Trepat moralizmy aby som sa dostal ku korytu viem aj ja...
 
Hodnoť

 

Ja som pocul ze Hrusovsky pije.Tento clanok svedci o tom ake temy ma sucasna opozicia.Hrusovsky tara,Csakymu chodi po rozume madarsky biskup,potom bude nasledovat madarsky prezident na slovensku a madarsky kozmonaut v Rusku a USA.Dzurinda aspon mlci,nic tak nepokazi,mozno pracuje na vyhadzove dalsich clenov SDKU co si dovolia mat nazor.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Mozno si tam zvolia noveho primara,lebo dzurinda je uz o nicom.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

a keby rezignovali niektorí politici???

už by bolo načase- Však:
p. Hrušovský- položili ste úspešnú vládu MD na kolená nezmyselnou Vatikánskou zmluvou
p. Dzurinda- je načase odísť, lebo na toho hranatého komsomolca zjavne nepostačujete
p. Čáky- aj vy sa practe , vaše provokovanie nie je na mieste
atď....
nasledujú- Gašparovič, Fico, a aj nové strany sú dosť kompromitované či už svojími postojmi alebo ľudmi v nich pôsobiacich- Líška, Martináková, NemČič, Sulíkovci
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Vari prekvapenie z pravej "politiky"?

neučili všetkých v škole, že politika je odrazom a koncetrátom ekonomických záujmov?!?
Nie je vari všeobecná ľudská história o prevádaní konkurencie ľudí, jednotlivcov, skupín, celých národov a štátov? Nekonkurujú si ekonomicky aj dnes firmy, trhy, celé národy a štáty? Prečo údiv keď je holým (programovým) faktom obchodná globalizácia sveta? Slovensko sa len adaptovalo (transformovalo a inregrovalo na dané pomery.
Žeby JUDr. Hrušovský, humanitárne vzdelaný človek sa divil, že nefunguje "čistá politika"? Nie je čistá polilka len prelud idealizmu alebo implantovanie fabulácie (idealistickej vizie) a povrchnej vzorovej manipulácie verejnej mienky? Predsa o pragmatizme politiky vie aj KDH od r. 1990 svoje. Alebo vari nie?
Morálnosť , hodnoty a etiketa na Slovensku? Jej reálna vizitka je šírená v denndennej bulvarnej tlači pretkanej obrázkami, ktoré inak patria do rubriky "silne zlacnený PLAY BOY " (undergrund) verejnej propagácii lacných nerestí, ktoré v kultivovanej krajine namjú čo byť masovo šírené, ak chce spoločnosť vychovávať ako tak zdravú a normálnu mládež? Predsa šírenie úchylnosti ako možných vzorov nijako neprespeje k zdraviu národa. Kto iný je na to vhodnejší než KDH?
Načo KDH čaká (keď už si zrejme strastiplne a zložito hľadá aktuálny politický program) ? Udivovať sa ... to robia nezrelé deti. Chce to viac, to chce politické činy. VULGARIZMUS ako všeobecný fenomén tu už implantovaný je, lebo mu tak bolo bezbreho dovoľované od r. 1990. Asi sa už treba aj nad tým vážne pozastaviť. Ale žeby to mali riešiť politici všeobecne? Ktorý politický tábor? Všetci naráz a svorne? Politika tak predsa nefunguje. LIBERÁLI (SDKÚ)? To od nich asi nikto nemôže očakávať. Prečo strážcovia klasicistickej morálky (KDH) to nerobia sami ale akoby vyzývali k boji z vugarizmom a ďalšími neduhmi iných? Možno od nich (KDH) by to bolo najprirodzenejšie (ak už teda materializmu = ekonomizácii politiky súčasné KDH "nerozumie" a je z neho veľmi, veľmi prekavapené).
To je len nezáväzný typ (pre KDH) na čosi aktuálne a reálne užitočné (bez zaujatosti).
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME