Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Stĺpček Ivana Štulajtera: Kolená (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Len l.diot, Meciar alebo Fico moze chciet diktovat bankam...co potom budu musiet danovi poplatnici sanovat zo svojich penazeniek..

Uz sme to tu raz mali, mistr Fajko...
 

 

vidis, a v USA je to presne naopak, banky mali volnu roku robit si co sa im zachcelo, a tiez to sanuju danovi poplatnici zo svojich penazeniek.
 

 

Vidis, a keby si isiel na zaciatok, tak by si tam nasiel jedneho pana menom Clinton...

atd...
 

re:

a napr. aj Alan Greenspan...
 

Môj názor

A pijasvice z Vol strit
 

tvoj nazor

nikoho nezaujima
 

 

a tvój názor zaujíma koho?
 

pijavice z Twilight Street

s radostou vyuziju aj tento vladny zasah. Vsak, Mr Cherokee :-))
 

 

sa trocha informuj, kámo
 

 

Čo majú banky s touto krízou??? Všetko to odštartovala hypotekárna kríza a tú nezačali/nespôsobili banky, nie?...
 

 

nie, nespôsobili. predsa každý dobre vie, že banky nemajú nič s hypotékami
 

 

Vieš čo je to Fannie Mae a Freddie Mac? Ako vznikli a aký mali dopad na trh a procesy v realitách?
 

 

len tvoja modrosť ospravedňuje tvoju hlúposť
 

 

Nepochopil som pointu tvojho príspevku.
 
Hodnoť

HRANOL JE NAJNOVSIE ODBORNIK NA BANKY

Staci si spomenut ako to tu vyzeralo ked banky ovladali ludia v podruci HZDS a SNS. Pred IRB stali kilometrove rady ludi, Polnobanka podobne, a dalo by sa spominat este dlho.... Ale ten dementny hranol bude furt presviedcat ze to ze dnes su slovenske banky v pozicii dcer je strasne zle. Pre neho je to zle, lebo by im chcel diktovat co maju robit, a takto moze maximalne zurit a nadavat na zlych kapitalistov.
 
Hodnoť

Môj názor

Pravičiarsky ideológ Ivana Štulajter a kolegovia z redakcie SME majú naformatované mozgy tak, že každý návrhu na zmenu, ktorý nezapadá do ich buržoázno-malomeštiackej schémy, máju za návrh, na návrat k tomu, čo tu bolo pred 20 rokmi, či za návrh na zavedenie komunizmu, čo je hodne poľutovania, ako pravičiari majú zníženú flexibilitu a schopnosť analytického myslenia a správajú sa ako patologickí zúrivci, keď počujú návrh z ktorým nesúhlasia.
Teraz im hodím troška perál: Banky zneužívajú používateľov osobných bankových účtov na svoje obohatenie tak, že zvyšujú poplatky za bankové služby, aby si pohodlne nahradili výpadky ziskov, ktoré zaznamenali z dôvodu, že sa dobrovoľne vzdali ziskov z poskytovania úverov tým, že toto podnikanie obmedzili.
Osobné bankové účty majú založené ľudia, aj ktorí nemajú ani čas ani schopnosti sofistikované múdrosti bánk, ktoré rafinovane pôsobia na najneskúsenejšie skupiny. Veľa ľudí má založený osobný bankový účet iba z dôvodu, že im zamestnávateľ oznámil, že im bude výplatu posielať na účet a nie vyplácať v hotovosti. Veľa z týchto ľudí prvý deň výplaty utekajú k bankomatu, aby si vybrali finančnú hotovosť a potom pri nákupoch platia v hotovosti. Týždeň pred výplatou obyčajne títo ľudia majú na konte nulu. Skôr než sa redaktori pustia do popierania týchto faktov, tak nech sa idú pozrieť do supermarketu aká prax je pri platení nákupov. Veľa z týchto ľudí postupne menia svoje návyky, ale mnohí nikdy neprestanú platiť v hotovosti. A to bez ohľadu nato z akým pohŕdaním ich budú pravičiarski zúrivci nazývať.
V situácii, keď sa banky preukázateľne správajú kartelovo a zavádzajú neprijateľné obchodné podmienky v oblasti poplatkov za bankové služby, ktoré sú namierené proti neskúseným používateľom bankových služieb, štátu sa naskytá príležitosť, dať možnosť voľby tým, že vytvorí bankový dom na správu a vedenie účtov a súčasne štát tým získa krátkodobé peniaze na financovanie verejných projektov a zároveň naruší kartelový monopol bánk, ktoré sa neprimerane obohacujú a brzdia toky peňazí.
A išiel by som ešte ďalej štát by mal emitovať dlhopisy z nízkou nominálnou hodnotou, ktoré by si zakúpili občania a tým by si občania zabezpečili garantovaný výnos z úspor a nemuseli by vkladať úspory do penzijných fondov a fondov s neistým výnosom.
 

 

Mas dobry nazor.


Len si si pomylil statne zriadenie a dobu...
 

Môj názor

Veď ty si presne ten s naformatovaným mozgom, čo sa odkláňa od tvojej predstavy je z inej doby. Ale keď to príde spoza veľkej mláky ty to budeš prvý propagovať.

Otázka, vidíš niečo z inej doby na tom, keď štát získa zdroje
1. z úložiek na účtoch, ktoré budú pod jeho správou ?
2. emisiou dlhopisov so zaručeným výnosom, do ktorých investujú občania ?
Výhody: Občania dostanú zaručený výnos, či už z vkladov, alebo z dlhopisov.
Zisky zo správy fondov neodčerpajú správcovské spoločnosti. Štát získa noví zdroj prímu za cenu blízku diskontnej sadzbe a nebude odkázaný na úvery bank.
 

Fruni

zaruceny vynos? Dufam, ze aspon 50%. Ze Fruni?
 

Môj názor

Vieš ta koľký ľudia by boli spokojný keby dostali úrok naviazaný na diskontnú sadzbu NBS plus 1%. Boli by na tom oveľa lepšie ako keď dopadli tak, že v DSS majú mínus 8%.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME