Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Miliardy na hlavné mesto kultúry 2013 Košice dá aj štát (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

wauuuu jaky nadpis

nakoniec sa zistilo ze stat neda ani miliardu a dokopy to bude nieco cez dve miliardy, hlavne ze v nadpise mame "miliardy" :)))
 
Hodnoť

 

Ach bože, hlavne že Košice majú jediné kino; a ak by aj mali "plexy" - myslíte, že tie budú uvádzať "kultúrny film"?
 

 

a co ma kino a toboz multiplexy s kulturou? to ako prides do auparku a "chcem jednu kulturu za 160" ? (ci kolko stoji listok)
 

 

Pre Vás nemá EHMK zmysel ani len v úvahách; ak by ste tušeii, aj film je umenie, ale filmu tohto druhu sa v "plexoch" nenapozeráte...
 

 

filmklub na dominikanskom snad este funguje
 
Hodnoť

KE

Nakoniec nadíde čas, kedy domorodci prestanú volať vlastné mesto "Bazmek city". Dúfajme, že kultúra dosiahne aj na Luník IX.
 

prestan klamat uboziak,

v zivote som to ziadneho domorodca nepocul povedat, jediny krat som to videl tu na diskusiach od jedneho nedomordca ktory zavidel tak ako asi aj ty...
 

 

mozem potvrdit
 

KE_domorodcovi

Cestoval som v električke spolu s vysokoškolákmi. Boli to chalani z Košíc a sami riekli ako sa mám na Košice pozerať. Nemám vo zvyku klamať. Chalani neboli maďarsky hovoriaci. Naznačili, že po skončení štúdia opustia toto mesto. Asi sa im vo vlastnom meste čo to nepáči. Jedna malá hlavná ulica je pekná. Poloha je dobrá. Možno im to k spokojnému životu v meste nestačí. Osobne som sa nikdy nezamýšľal hrnúť sa bývať do Košíc. Chodil som tam na služobné cesty ale nerád. Záležitosti sa tam vybavovali veľmi ťažko hlavne s ľuďmi hovoriacimi slovensko-maďarsky. Dobre sa vybavovalo na západ od Martina až po Aš.
 

uderník

ten Tvoj nick je priliehavý. To čo tam chodíš vybavovať do Košíc ? Povedz , pomôžem Ti. Ak prekonať rekord pri sústruhu vybavím tréning. Naozaj.
Ale tu je reč o niečom inom. Asi Ti ušlo. Vyhraje nejaké mesto na Slovensku nejakú súťaž a už je problém. Na toto zdochneme.
 

 

Áno, problém je - so slovenskými prístupmi, veď aj tu sa EHMK už stotožňuje s "developerskou" výstavbou ("rozvojom") - v skratke -, a dokonca aj so zatepľovaním bytoviek...
Ad) súťaž - nie je súťaž ako súžaý, veď v 2013 bola určená ako nositeľ SR, takže bolo treba skôr niekomu prideliť, - hoci je pravda, že projekty 'kultúrneho programovania' od iných boli ešte scestnejšie, so znásobením chaosu a malosti.
Je však základnou otázkou - či sme na takéto podujatia/"ocenenia" dorástli, a či sa neprehlušia každodennými problémami, zápasmi a malosťou. Či jednoducho nejde o dovozový implantát EÚ-kultúrnosti do prvotnoposlpolného (slovenského!) prostredia...
 

Aký problém?

Nerozumiem prečo píšeš o probléme. Veď pôvodne som napísal, že nastane čas, kedy vlastní obyvatelia KE začnú mať svoje mesto radi a nebudú ho volať "Bazmek city". Ja osobne by som bol najradšej, keby sa každý vo svojom meste cítil dobre. Vám Košičanom situáciu znepríjemnili klany Rezešovcov, Majských, Schusterovcov...To že prídu z EÚ peniaze vám prajem. Mestu to prospeje. Keď sa primátor baskického Bilbaa s poslancami rozhodli postaviť v meste Guggenheimovo múzeum moderného umenia v čase krízy a nie lacné (Gehry projektuje drahé stavby), všetci sa chytali za hlavu. Po realizácii stavby návštevnosť Bilbaa stúpla trojnásobne, z čoho profitujú hoteliéri, obchodníci a mestská kasa. Bilbao sa v oblasti umenia stalo pojmom. Image múzea v tomto roku trochu pokazil jeho finančný riaditeľ , lebo podľahol hegemónii peňazí a trochu si urval. V prípade KE bude efekt krátkodobý, no nové budovy treba postaviť tak, aby v budúcnosti mohli mať po menších úpravách multifunkčné využitie. Za socializmu architekti KE spackali čo sa dalo, je čas naprávať.
 
Hodnoť

 

som z KE kraja, ale radsej to mohol vyhrat presov, to mesto ma ducha.
 

 

a aj jezisa :)
 

 

presov je presov :)
 
Hodnoť

EHMK 2013 - UTOPIA ci NEZODPOVEDSOST ???

Košiciam, ktoré ešte pred pár rokmi stáli pred hrozbou nútenej správy, sa i dnes len tažko horko darí splácat 1,6 miliardovú sekeru z čias vlády súdruha R.Schustera. Po cca 10 rokoch je sekera "len" 1,2 miliardy. Mesto za 10 rokov splatilo iba 400 milionóv. V hre je súdna dohra (v neprospech mesta) za 400 milionóv za aféru Strelingstav + ďaľšie súdne spory. Každý normálny subjekt by si v takej vážnej situácii veľmi zvážil každý výdavok navyše. No, a Košice sa rozhodli, že si urobia karneval za 500 milionov !!!! Odkiaľ ?! Ja tento krok, v tejto ekonomickej situácii mesta, považujem za výsledok populistickej a nezodpovednej politiky pánov v meste.
Mesto doslova sedí na holej ***** ale páni sa idú zabávať. Úplne ich chápem - bude to dobrý reklamný ťah v blížiacích sa komunálnych voľbám na voličov, ktorí nemajú ani šajnu o tom, v akej situácii sa mesto nachádza.
Qua, veď sme vyhrali titul !!! Celá Európa bude o nás počuť !!! Naozaj? Bude o nás počuť presne tak isto, ako sme mi o iných mestách počuli v predošlých rokoch..............
 

chlieb a cirkusy

to priemernemu volicovi staci
 
Hodnoť

fajna suma

...za nu bude hrat asi v byvalom Slovane Rolling Stones kazdy vecer...
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME