Piatok, 29. máj, 2020 | Meniny má VilmaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Petíciu proti skládke odpadu v Pezinku zašlú do Európskeho parlamentu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

To je spravne!Poslite ju aj Putinovi.
Mam otazku:
Odkial viete,ze rozhodnutie o skladke je protizakonne?
 

 

lebo o zákonnosti rozhoduje smatana.
zkysaná. z považskej bystrice
 
Hodnoť

 

"Je to obsiahly spis, ktorý musí minister preštudovať. Rozhodnutie musí byť objektívne a nezávislé," uviedol pre agentúru /Višváder/. Zároveň sú si vedomí, že pri posudzovaní tejto veci nemajú žiadne termíny, kedy by malo byť konanie ukončené,"

1. Na rozhodovanie veci v mimoodvolacom konaní, ani v žiadnej inej správnej veci, rozhodovanej na úrovni ministerstva, nie je minister príslušným orgánom; minister bude môcť spis prípadne skúmať, ak bude proti rozhodnutiu ministerstva (sekcie, príp. odboru) podané odvolanie - rozklad. Minister ako vedúcu ústredného orgánu ŠS, ktorý nemá nadriadený orgán (orgán vyššieho stupňa) je výlučne odvolacím orgánom (§ 61 SprPor), a zákon neustanovuje inak.
2. Aj na mimodovolacie konanie sa vfzťahuje ustanovenie § 49 SprPor o lehotách na vydanie rozhodnutia - berme, že ide o zložitú vec: maximálna prípustnosť 60 dní. Predsa len, ak ministerstvo (sekcia) má problém a rozhodnúť "nemôže", môže požiadať ministra (nadriadený orgán) o primerané predĺženie lehoty na rozhodnutie; o dôvodoch nemožnosti rozhodnúť(!) ako aj o predĺžení lehoty je správny orgán povinný upovedomiť účastníkov konania.
 

ANO ALE

1. suhlas
2. Konanie podla 65tkz nie je navrhove konanie, ale konanie ktore zacina SO ex offo. Konanie sa zacina preto okamihom, kedy SO urobu voci ucastnikom prvy ukon (oznamenie o zacati konania). To je podla medializavanych info 30.10.2008. Dnes je 14.11 teda cca 2 tyzdne. Za dva tyzdne sa neda vec rozhodnut zakonne, nakolko sa ucastnici nestihnu vyjadrit k podkladu rozhodnutia. Len dorucovanie zaberie tyzden. Lehota 60 dni, kedze ide ako hovori MZP o zlozitu vec plynie od 30.10.2008. Rozhodnut musi sekcia MZP teda do konca roku 2008.

CO ZAS TI DVOJPRECENTNI CHCU???
 


Najčítanejšie na SME