Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Požiadavky zakarpatských Rusínov Ukrjaina vníma ako separatistické (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Vsak aj my sme boli ich koloniou, tak preco nie ?
Timmy_A
< 1 2

Aj Finsko a Polsko

boli ich koloniou, ale pokus vojensky ich obsadit by vyvolal prilis vela protiruskych nalad, ekonomicke sankcie Zapadu a partizansku vojnu, ktora by Rusov dost ruinovala. Vojensky by Zapad na to samozrejme kaslal a najnebezpecnejsie by asi na rusky utok reagovalo Svedsko, ktore by vystupilo na podporu skandinavskych bratov :-) Podobne Slovensko ma pre Rusov vyznam ako tichy spojenec, ktory spolahlivo zabezpeci tranzit ruskych surovin na zapad a ktory nedovoli americkym vojskam vybudovat zakladne na svojom uzemi. Preto to bude o diplomacii a podpore slovenskych politikov, ako su Fico, Slota a pod.
 

 

Ale aj z Polska aj Finska si kus odstipli. :)
 

 

Švédsko je vo vzťahu k Rusku skôr v averznej polohe minimálne neutrálnej...o spojenectve medzi Švédskom a Ruskom sa nedá hovoriť ani na pragmatickej úrovni.
 
Hodnoť

Sú už mapy?

Alebo bude platiť česoslovenská hranica?
 
Hodnoť

žeby bulo dobre pokukac še na vec ...

žeby bulo dobre pokukac še na vec aj z druhoho boku a rozobrac plnenie Juščenkom šľubov, co dal Rusnakom zoz Zapadnej Ukrajiny, kotry žiju v Amerikoj ešte pered pomarančovou revolucijou, bo oni mu ich teraz pripomenuľi. A ešte na jedno še treba posmotrec, že najvekši Rusnak je Maďar, kotry mat ženu - rusnačku z okresu Humenne, profesor ukrajinčiny na univerzite v Toronte, kotreho rusnacka mama nikgda nekojila, kotry nigdaňepil rusnacke macerinške mľiko,kotry chodzi po Bratislave, Prešove i Medzilaborcoch a rozoštvava ľudzi, piše knižky o Rusnakoch a prezentuje ich i tlačove konferencie mat v Užhorode i Kyjeve a tyž še posmotrice, chto financuje rusnacke organizacije či Rusko abo Amerika, či rubliky abo doľariky. A tomu, chto mat barz kurtu pamäc, treba pripomenuc, že už v 1990 r. bula v Bratislave vyhlašena vlada republiky Ruslandia - a bula i mapa - ňe ľem Podkarpatska Rus do nej patrila, ale aj časc Poľska, Československa, Maďarska i Rumunska. Ľen na našo ščesce začala Jugoslavia a Ukrajina še na druhy rok osamostatnila, ta še to na čas ucišilo. To šicko je realizacija planu nebožtika Regana, ňech mu je žem ľechka, i jeho ministra zahraničných veci na ľikvidaciju sociaľizmu, ľem teraz ho kuščička poupravovaľi, bo im ňe treba mac v Europe poriadok i pokoj, bo jak by potom mohľi rozkazovac. A teraz budze mudri, vy šicky, co šicko znace a všadze sce buľi. Co vy nato, ha?
 

< 1 2

Najčítanejšie na SME