Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Chybné sú už aj produkty, ktoré nerobia takmer nič (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

Suhlasim

Ten chlapik ma veru pravdu. Mam pocit, ze kazdy novy software co vyjde od renomovanej firmy, je horsi ako jej predchadzajuci.(cest vynimkam). A cim dalej viacej sa mi zda, ze v jednoduchosti je naozaj krasa a vela krat aj funkcnost.
 

 

neviem ale ked porovnam W98 a WXP tak novy produkt bol o tri kategorie kvalitnejsi a menej chybný
 

To mozno suvisi aj s tym

ze WinXP uz bol operacny system.
 

to suvisi s tym

ze XPcka su pokracovanim NTciek ktore sa pisali od zakladu a robil to tim ludi kupeny od Digitalu ktory kedysi robil VMS (nie babraci co roky bastlili W95/98)
 

bezchybny software moze byt

aj velka firma moze vyprodukovat bezchybny software, len to musi niekto zaplatit - ale nikto taky sa momentalne nenajde, vsetci sa totiz snazia spravat "ekonomicky racionalne".
.
Ale v urcitych uzko specializovanych oblastiach je sanca ze produkt bude bezchybny, ale tam naozaj do toho ide vela penazi - vacsinou z vreciek nic netusiacich danovych poplatnikov
 

.

Jasne...ale po vsetkych zaplatach..:-)
 

W98 bola hračka

založená na neustále plátanom MS DOSe. Celé Win9X, bolo len vyčačkané GUI (grafický interfejs) nad nepodareným DOSom. Veď ešte aj ten DOS, ktorý Microsoft kúpil a predával ako svoj, nedokázali poriadne bezchybne implementovať. Na takých hlinených základoch nikdy nemôže stáť markodrap! Požiadavka trhu v neustále spätnej kompatibilite navyše neumožňovala základy zásadnejšie prebudovať.
WXP je založený na Systémoch WNT, ktoré dosiahli vrchol verziou Win2000, pričom verzia XP im pridala lepšiu multimediálnu podporu a Vista išla v tomto ešte ďalej. WNT boli od samého začiatku programované ako róbustné operačné systémy pre podnikovú sféru a pre účely kompatibility MS DOS iba emulovali, nebol teda ich priamou súčasťou.
Steve Balmer sa kedysi preriekol, keď na novinársku otázku ohľadne nestability W98 a nemožnosti serióznej práce povedal, že na seriózne aplikácie si je treba kúpiť WNT. Kontrovali mu otázkou, ktoré aplikácie potom podľa neho nie sú seriózne.
V MS už dávno vedeli, že W9X sú cestou do pekiel, len sa ich nevedeli elegantne zbaviť. Aj W2k bol totiž v porovnaní s W98 multimediálne chudobný. Práve WXP boli prelomom, ktorý umožnil tieto systémy poslať na smetisko dejín.
 

Ale len vďaka tomu, že im to robili

vývojári z Digital-u, vedení Dave-om Cutler-om, ktorí použili prvky a znalosti z ich skutočných OS: VMS and RSX-11 ;-)

Microsoft okrem svojho DOSu vlastne nič moc nespravil ;-)
 

Kdeže

Ani ten DOS oni neurobili :-)
Kúpili ho a upravili. A ešte k tomu zle.
 

re:

suhlas, vid ibm websphere.
 

re:eriskoo

Keby len WebSphere :(
 

re:

to bolo len tak nahodne - zrovna sa s jednou takou trapim :(
 

Súhlas

Nedávno som upgradoval Corel z verzie 9 na X4. Zistil som že Corel nielen že neodstránil mnohé chyby vlečúce sa už od verzie 5, ale dokonce niektoré veci, ktoré v 9 fungovali v X4 nefungujú tak ako majú. Vedel som, že je tam problém už vo verzii 11 a preto som s upgrade 5 rokov otáľal, ale šokovalo ma, že za ten čas ich to nenapadlo odstrániť. Samozrejme že následoval môj dosť podrobný príspevok na ich technickú podporu, lenže to môžem čakať až v budúcej verzii X5, že to možno opravia. Preto dodnes paradoxne na niektoré veci používam jednoduchučký Corel 3 z roku 1992!
Čo je príčinou? Corel je nútený každý rok dávať na trh novú verziu bez ohľadu na to, či je po všetkých stránkach vyladená alebo nie. Pripadá mi to akokeby oni si niečo vyvíjajú a potom raz do roka príde šéf a spýta sa: "Tak chlapci zajtra mi dajte Vaše rozpracované projekty a my z toho vyskladáme ďalšiu verziu!" Potom nastúpi "čačkovací" tím, ktorý tomu dodá mierne iný dizajn (nová verzia musí predsa vyzerať lepšie a krajšie), zlinkujú to a dajú dokopy inštalátor. Samozrejme, že nezabudnú pritom trochu pozmeniť formát súborov *.CDR, aby sa to v starších verziaách nedalo otvoriť. Bohužiaľ tejto činnosti (každoročnej finalizácie novej verzie) sa venuje veľká čast vývojarov, a tým aj finančných prostriedkov. Nezostáva potom ani čas ani peniaze na opravu chýb - opravujú sa len tie najokatejšie, alebo také, na ktoré niekto upozorní. Už ani príručky nepíšu tak ako kedysi, Je to útla knižka s 200 stranami (kde ale polovica strán je ten istý text v Polštine), v ktorej je v niekoľkých kapitolách vybraných pár tém (možno zaujímavých), nie je to ale návod, podľa ktorého sa dá v tom programe naučiť pracovať od píky. Však načo sa trápiť, veď on sa už niekto nájde v nejakom vydavateľstve a napíše niečo lepšie - zo starany tvorcu programu mi to pripadá ako úplná rezignácia. Hlavne, že sa sypú peniažky za nové licencie.
Zobral som si na mušku jeden produkt jednej firmy, ale situácia je veľmi podobná (len v ružovom) aj u iných top SW výrobcov. Podobne Autocont so svojim AutoCADom zaspal dobu a noname čínski programátori dnes dodávajú produkt kompatibilný s ich DWG formátom, ktorý má tie isté funkcie za desatinu ceny. MS Office zas šliape na päty opensourceový OpenOffice, aj keď popravde OO má na poli kompatibility s MS Office ešte čo doháňať. Lenže dnes už je natoľko rozšírený, že onedlho sa bude môct na kompatibilitu s ním vykašlať - v to dúfam. Ale OO nie je typickým predstaviteľom OneManSWDesign, čo mal na mysli Steve Wozniak. Opensource projekty sú v mnohých ohľadoch na tom ešte horšie ako komerčné softy od veľkých SW domov.
 

off topic

Dear Tech Support,

Last year I upgraded from Boyfriend 5.0 to Husband 1.0 and noticed a distinct slow down in overall system performance, particularly in the flower and gifts applications, which operated flawlessly under Boyfriend 5.0.

In addition, Husband 1.0 uninstalled many other valuable programs, such as
· Romance 9.5 and
· Personal Attention 6.5, and then installed undesirable programs such as
· NBA 5.0,
· NFL 3.0 and
· Golf Clubs 4.1.

Conversation 8.0 no longer runs, and Housecleaning 2.6 simply crashes the system.

· Please note that I have tried running Nagging 5.3 to fix these problems, but to no avail.

What can I do?

Signed,

Desperate.DEAR DESPERATE,

First, keep in mind,
· Boyfriend 5.0 is an Entertainment Package, while
· Husband 1.0 is an operating system.

Please enter command: ithoughtyoulovedme.html and try to download Tears 6.2 and do not forget to install the Guilt 3.0 update.
· If that application works as designed, Husband 1.0 should then automatically run the applications Jewelry 2.0 and Flowers 3.5.

However, remember, overuse of the above application can cause Husband 1.0 to default to Grumpy Silence 2.5, Happy Hour 7.0 or Beer 6.1.
· Please note that Beer 6. 1 is a very bad program that will download the Farting and Snoring Loudly Beta.

Whatever you do, DO NOT under any circumstances install Mother-In-Law 1.0 (it runs a virus in the background that will eventually seize
control of all your system resources.)

In addition, please do not attempt to reinstall the Boyfriend 5.0 program. These are unsupported applications and will crash Husband 1.0.

In summary, Husband 1.0 is a great program, but it does have limited memory and cannot learn new applications quickly. You might consider
buying additional software to improve memory and performance. We recommend
· Cooking 3.0 and
· Hot Lingerie 7.7.

Good Luck Babe!

Tech Support
 

Toto poznám a nielen ja!

Neviem načo si to sem celé citoval. Stačilo povedať, že je to podobné ako upgrade milenky na manželku a akždy si spomenie na text ktorý koloval po e-mailoch.
Možno som ten príspevok napísal príliš obsiahly a príliš sa zameral na jeden produkt (to mal byť ale príklad - aj pri iných mám podobné skúsenosti). Podstatou bola moja úvaha ohľadne generovania každoročných nových verzií, len aby boli. Aj za cenu, že prakticky prinášajú len minimum inovácií a ani tie staré chyby neodstránia. Je to tlakom trhu, akcionárov a neviem čoho ešte. Ale tým programom to vyslovene škodí.
Prečo sa o Coreli tradovalo, že jeho nepárne verzie sú OK a tie párne stoja za h... ? Jednoducho nedokázali každý rok vypustiť rovnakú kvalitu, jeden rok to ušili horúcou ihlou a ďalší to poopravovali. Ale to potom nemala byť nová verzia, ale len SP. Ale načo SP? Je predsa lepšie ak zákazník znova zaplatí, či nie. A tých čo váhajú donútime novým kozmeticky upraveným, ale určite nekompatibilným formátom CDR. Úplne takisto, ale v ružovom je to aj pri Adobe - aby niekto nepovedal že kritizujem, len jednu stranu.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

mozno

ale na de Billa je kratky
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Omyl, vazeny

Bill Gates je jednym z poslednych skutocnych programatorov (pre definiciu skutocneho programatora odporucam hodit si do Googlu "Opravdoví programátoři nepoužívají Pascal"). Toto o Gatesovi napisal jeden britsky novinar:
"The first commercial program he wrote, in 1975, was a BASIC interpreter (a program that translates higher-level instructions into assembler) for the then-new Altair PC. It fitted into less ROM than others because it used all sorts of smart jumps within the assembler code into parts of other routines that would finish doing the processing begun earlier. (And he did it without ever touching one of the machines. It had to run first time, and he never got the chance to debug it directly.) That Basic interpreter fitted into 4 kilobytes with room to spare for programs to do some extra work."
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME