Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kritizovaný školský zákon nezastavili (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Mal by najprv zohľadniť pripomienky

Sikulských Maďarov!
 
Hodnoť

Nedostatok absolventov?

Nechapem tomu, pretoze kazdy den si pozeram niektore profesijne web stranky a v kazdom inzerate jasne davaju najavo, ze pozicia nie je vhodne pre absolventov... brigady za 45Sk/hodinu su vynimkou.Tak potom o com sa tu hovori? Preto asi kazdy mlady ide radsej do zahranicia, aby si aspon na skolu mohol zarobil.
 
Hodnoť

Ked to hovori zlodej Uhrik, ze novy zakon treba a taky ako predl

Ked to hovori zlodej Uhrik, ze novy zakon treba a taky ako predlozil Mikolaj, to je o dovod viac preco ho neprijat

Predaj zváračského ústavu bol darom vlády
Pred výnosom z privatizácie dostal prednosť úklon záujmovým skupinám
[9.10.2002]


Majetok Výskumného ústavu zváračského (VÚZ) dostane združenie Priemyselný inštitút SR. Za dvadsať miliónov korún

Prvá zváračská pritom ponúkla za VÚZ omnoho viac ako Priemyselný inštitút. Na účet HVB Slovakia zaistili a vinkulovali ponúkanú kúpnu cenu 102 mil. Sk a predložili konkrétne investičné projekty za 265 mil. Sk do roku 2011. Podľa ich predstáv mala v roku 2011 spoločnosť dosahovať tržby takmer tri štvrte miliardy korún.


Majetok Výskumného ústavu zváračského (VÚZ) dostane združenie Priemyselný inštitút SR. Za dvadsať miliónov korún. Aj napriek tomu, že nedodržal podmienku, ktorú určila výberová komisia – jeho zástupcovia nedoložili výpis z obchodného registra ani živnostenský list. S ústavom získa bezmála deväť hektárov zastavanej plochy v lukratívnej časti Bratislavy i päť a pol tisíca štvorcových metrov kancelárskych priestorov.


Analýza trhu kancelárskych priestorov v Bratislave v roku 2001, ktorú vypracovala spoločnosť J&T Global, však odhaduje, že iba hlavná budova môže po rekonštrukcii mesačne inkasovať minimálne desať eur nájomného za štvorcový meter na mesiac. Všetky kancelárske priestory VÚZ by potom mohli ročne zarobiť okolo 660-tisíc eur.


Pri privatizácii VÚZ sa nakoniec stretli iba traja finalisti. Zamestnancov ústavu reprezentovala Prvá zváračská, a.s., Bratislava, za ktorou finančne stojí zahraničný partner. Druhým záujemcom bola bratislavská s.r.o. Slovreal. Trio uzavrel víťazný Priemyselný inštitút.

Ako však TRENDU povedali ľudia blízki spoločnosti Slovreal, po rozhovoroch sa dohodli nepasovať sa o ústav so skupinou reprezentovanou Jozefom Uhríkom, členom Predstavenstva Volkswagenu Slovakia, a.s., Bratislava a tiež predsedom Predstavenstva Priemyselného inštitútu.
http://firmy.etrend.sk/20177/firmy/predaj-zvaracskeho-ustavu-bol-darom-vlady

"Vedecko-technický tím roku 2006"
PRVÁ ZVÁRAČSKÁ, a. s.

Spoločnosť Prvá zváračská vznikla v roku 2001 ako manažérsko-zamestnanecká spoločnosť, ktorá mala záujem na privatizácii Výskumného ústavu zváračského. Po jeho privatizácii v roku 2003 inou konkurenčnou skupinou sa táto výskumno-vývojová spoločnosť rozhodla ísť vlastnou cestou. Dnes sa profiluje ako Centrum výskumu high-tech technológií vo zváraní
http://kariera.hnonline.sk/c6-10027980-19865660-k30000_detail-z-vyskumnika-uspesny-manazer
http://www.pzvar.sk/sk/index.shtml
 

doplnenie

Výskumný Ustav Zvaračský sa privatizoval za vlády Mikuláša Dzurindu a jeho privatizácia bola a je nehoráznosť aká nemá obdobu v dejinách organizovaného zločinu, nielenže sa predal za cca 20 mil. Sk, na účte mal pritom v čase predaja viac ako 80 mil Sk, hodnota pozemkov sa dá vyčísliť v miliardách, hodnota budov tak isto. Nikto tu aale nehovorí o odborníkoch a odbornom a ekonomickom pôsobení a legislatíve spojenou s Výskumným Ustavom Zvaračským. S každeho jedného zvaračského kurzu organizovaného kdekolvek na Slovensku, s každeho jedného preskúšania, proste s čohokolvek čo sa dotýka zvarania má Zvarák v zmysle zákona pôžitky, každá jedna zvaračská škola mu s každej aktivity odvádza ním stanovenú čiastku - jednoduch zlatá baňa DDS v živom prenose. Pohnútka Mikuláša Dzurindu predať tento klanot Europskeho významu boli a sú len a len zištné, aj za takúto privatizáciu si zaslúži Dzurinda opovrhnutie a označenie za narodohospodárskeho teroristu
 

uz nema VUZ monopol NAS-ka dla ajj PZ-ke akreditaciu

uz nema VUZ monopol NAS-ka dla ajj PZ-ke akreditaciua zvarzacske skoly si mozu medzi nimi dvoma vybrat


Len som chcel demostrovat,kto je Uhrik..
 
Hodnoť

Murovo, hovorkyna ex-ministra skolstva M.Fronca

Murová v piatok v hlavnom spravodajstve TV Markíza na otázku o meškajúcich sociálnych štipendiách pre študentov odpovedala: "Mám takú náladu, že mám sto chutí povedať, tak nech zdochne, do prdele. Doteraz jak študoval?" Minister však upozornil, že išlo o súkromný rozhovor a že sa následne ospravedlnila. Preto zverejnenie tohto výroku považuje za "neseriózne" a v rozpore s novinárskou etikou.
 
Hodnoť

???

vitaju znizeny pocet ziakov???
to akoze z nudze cnost??
rodi sa malo deti - vdaka uzasnej štátnej ,,podpore mladych rodin,, takze mudre hlavy uradnicke sa nemusia zatazovat s vymyslanim znizovania poctov ziakov... bude ich malo tak, ci tak...
Ale - asi treba vykazat najaku cinnost...
 
Hodnoť

RE:???

aj malo detí môže byť v triedach nalplnaných do 34 ako teraz alebo do 28 ako je to navrhnuté, len nebudú napr.3 triedy miesto 2
 
Hodnoť

Ruský baťuška Mikolaj


Mohol by tak ísť spolu so svojími suputnikmy tomu sobovi do prdele,aby pocitil ako ma nasraté jak on tak ako ten sob v debilných komunistických hlavách.
 


Najčítanejšie na SME