Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tobiáša L. oslobodili v kauze Rašelina Quido (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Poznám,

blízko bývam. Hľa, to je naša spravodlivosť.
 
Hodnoť

Za tie štyri objednané vraždy

mu asi povedia nonono. Aby nebolo porušené jeho právo na osobnú slobodu. Sudcovia v tejto spločnosti sú skutočne najnedôveryhodnejší.
 
Hodnoť

 

Zda sa ze pre nasich mafianov je najdolezitejsie nepravnu vladu jednoducho premarodit, a cakat na tu spravnu.
A sudcovska mafia zariadi ostatne.
 

 

nespravnu
 

 

co tu trepes za somariny, ani za jednej ani za druhej vlady sa zazraky na sudoch nediali, takze problem bude niekde inde a nie v tej ci onej vlade
 
Hodnoť

 

Ja ti neviem, ale tolko gaunerov akosi nebolo oslobodzovanych. Alebo si myslis ine.
 
Hodnoť

Čarnogurským divadielko nevychádza

Kdekoľvek je zapletený Čarnogurský ml. za tým je treba vidieť niečo nekalé. Stačí sa pozrieť na valné zhromaždenie zorganizované v Poltári na schodoch, kauzu aquapark Tatralandia a podobné machinácie. Rašelinište nie je o ničom inom, tu sa im dokonca podarilo s pomocou polície nafingovať neexistujúcu vraždu, to už je fakt high-level podvod.
 

Tu sú aj odkazy:

http://tyzden.sk/sk/archiv.php?idart=5023&idiss=99&w=art
http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php3?sub=3.5.2005/53429O

 

Čo je skutočne za tým ?

Úroveň profesionálneho spracovania tohoto článku dokumentuje veta : „Tobiáša L. pôvodne obžalovali z trestných činov podvodu podľa paragrafu 250 a paragrafu 9.“ Dodatok „a paragrafu 9“ znamená, že T.L. bol stíhaný ako „spolupáchateľ“ k trestnému činu podvodu, tj. v danom prípade tento podvod mali spáchať spoločným konaním najmenej dvaja páchatelia.
Ďalšia časť článku je ešte zaujímavejšia : „Prokurátor však zdôraznil, že vyššia inštancia Krajský súd nariadil práve konfrontáciu v záujme odstránenia rozporov medzi výpoveďami. Advokát zase argumentoval, že nemožno nútiť obžalovaných, aby boli konfrontovaní, keď to odmietajú a aj vzhľadom na to, že konfrontovaní už raz boli.“ Z obsahu vyplýva, že prokurátor napriek faktu, že obvinení odmietli sa konfrontovať „trval“ na tomto úkone, keďže to nariadila vyššia inštancia Krajský súd. Je neskutočné, keď si dovolí zástupca „štátu“ na verejnom súdnom pojednávaní použiť argument, ktorý je v rozpore s Trestným poriadkom. V trestnom konaní platí zásada, že nemožno stranu či účastníka konania „nútiť“ k výsluchu, rekognícii, konfrontácii … ak on rozhodne, že sa tohoto úkonu nechce zúčastniť. Tu platí zásada dobrovoľnosti, pričom akýkkoľvek nátlak štátneho orgánu na túto osobu v procesnom postavení, aby zmenila svoj názor je konaním v rozpore so zákonom. A to snáď prokurátor nevie ?
Nie je tých tých nezákoností voči Tobiášovi L. skutočne až príliš veľa ?
Hovorí sa, že za všetkým je žena, na Slovensku však to treba zmeniť, za všetkým sú peniaze.
S úctou
 

Ďakujem za podporu

Myslím, že obidvaja vieme, čo je za tým. Obrovský boj o ovládnutie rašelinového biznisu. Len jedna strana má v tomto boji na strane aj OČTK a druhá nie.
 

nafingovana vrazda

bola nafingovana,akurat ze si ju mal Loyka objednat;-)
 


Najčítanejšie na SME