Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Trebišovčania odmietajú elektráreň (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Mozu sa MZP, MH a CES aj potrhat, elekraren v meste nedovolime.

Sak nas uz pochovavaju do hrobu, SNS nam uz ja dvojkriz postavila na cerhove. Vyroba aut a LCD televizorov na zapad, chemko, bukoza, tepelna elektraren a tazba uranu na vychod. To nie je zmazanie regionalnych rozdielov. Toto je zmazanie celych regionov.
 

 

co sa vzrusujes? Asi tam klesnu ceny nehnutelnosti :-)
 

Nechcu oni ti SNSaci

znicit vystavbou tepelnej elektrarne v Trebisove madarsku Tokajsku oblast? :D To by im celkom bolo podobne...

Inak nechapem, preco uz ked niekto tuzi postavit si tepelnu elektraren v TV, si nevyberie kus volneho pola pri elektrarni Vojany a nepostavi to tam... tam je aj vlecka, aj je tam VVN vedenie, aj je tam uz jedna tepelna elektraren. Preco to musia stavat v okresnom meste...?
 
Hodnoť

Vyhodniari si to asi predstavuju nasledovne:

Elektrarne by mali byt zasadne iba na zapadnom slovensku. Na vychode nie a ani ziadny priemysel, lebo aj ten ma vplyv na zivotne prostredie.
 

luborko zobuď sa!

Čo to splietaš, že Východňari nechcú ani elektrárne a ani žiadný priemysel. Na Východe už desaťročia znečisťuje ovzdušie veľká tepelná elektráreň vo Vojanoch, len 20 km od Trebišova.
A priemysel tu máme prevažne taký, ako hore píše Hurvik - produkujúci samé jedy...
Veď len zásluhou Chemka Strážske je Zemplín najviac zamoreným regiónom PCB látkami v Európe. Bukocel Hencovce a Chemes Humenné sú ďalší veľký znečisťovatelia. Máme tu trojuholník smrti..., tak nám treba ešte pridať?
 

 

Vo všetkom súhlas, len sa chcem zastať El. Vojany. Z 12tich blokov idú možno len dva, aj to su napojené na odsirenie. Takže to znečistenie už nieje take ako predtým. Alebo len minimálne.
 

situaciu tam dobre nepoznam

len som chcel zdoraznit, ze bez energetickych zdrojov sa oblast rozvijat neda. Ked sa povie A, malo by sa aj B. Teda, navrhnut dajaku lokalitu, kde bude mozne elektraren postavit. Pokial viem, ani Kecerovce nemaju nadej.
 

 

Takže ešte raz, asi 20-25km od Trebišova je najväčšia elektrareň v strednej europe EVO Vojany a ide na 10-20% výkonu. Treba teda postaviť ešte jednu ? Aký to ma zmysel a dôvod ?
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

V čom je zastaralá ? Je tam 6 blokov na plyn a 6 na uhlie. Pokial viem tak boli kompletne pred par rokmi zrekonštruované a je tam napojené odsirenie ktoré dramaticky znižuje emisie vypušťané do ovzdušia.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Charakteristika - Tepelné elektrárne Vojany

Závod Elektrárne Vojany sa nachádza na východnom Slovensku v okrese Michalovce. Pozostáva z dvoch energetických výrobní: Elektrárne Vojany I (EVO I – 6 x 110 MW) a Elektrárne Vojany II (EVO II – 6 x 110 MW). Výhodná poloha v blízkosti ukrajinských hraníc, maximálne skrátenie širokorozchodnej trate poloantracitového uhlia z Donbasko-Kuzbeckej ťažobnej oblasti a možnosť odberu chladiacej vody z Laborca boli najdôležitejšími hľadiskami pre rozhodnutie o výstavbe tepelnej elektrárne.Elektrárne Vojany pracujú v elektrizačnej sústave (ES) v základnom, pološpičkovom a špičkovom režime (EVO II). Dôležitým prínosom SE – EVO pre ES Slovenska je široký rozsah regulačného výkonu predovšetkým blokov výrobne EVO II a obnovených blokov č. 5 a 6 EVO I. Svojím inštalovaným výkonom 1 320 MWe predstavujú približne 20% inštalovaného výkonu akciovej spoločnosti Slovenské elektrárne.EVO II predstavuje regulačnú elektráreň, ktorej výrobné bloky sa zaradzujú do prevádzky v prípade plánovaných, alebo neplánovaných výpadkov na iných zdrojoch.Požiadavky na dodržanie legislatívy v oblasti ochrany ovzdušia, nevyhnutnosť modernizácie a zvýšenia ekonomiky prevádzky existujúcich výrobných zariadení viedla v rokoch 1997–2001 k realizácii rozsiahleho programu Obnovy a rekonštrukcie SE – EVO. Rozhodujúce investičné projekty – Odsírenie a denitrifikácia blokov č. 1 a 2 EVO I, Obnova blokov č. 5 a 6 EVO I a Výmena horákov EVO II za nízkoemisné umožnili celkové zníženie produkcie oxidov dusíka (NOx) o viac ako 35 %, oxidov síry (SOx) približne o 60 % a tuhých úletov takmer o 30 %.Na všetkých ekologizovaných blokoch v SE – EVO sú nainštalované kontinuálne monitorovacie zariadenia emisií znečisťujúcich látok (TZL, SO2, NOx, CO) s prenosom údajov na orgány štátnej správy.


Parametre - Tepelné elektrárne Vojany
EVO I EVO II
Inštalovaný výkon 660,00 (6x110) MW 660,00 (6x110) MW
Počet blokov 6 6
Palivo čierne uhlie zemný plyn, mazut
Uvedenie do prevádzky bloky 1-4 / 1966 1973 - 1974
bloky 5-6 po obnove /2001
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Tak podla teba tzv. nova elekráreň pri Trebišove by nemala emisie ? Čo ta vedie k tomu že by bola lepšia ? Veď výroba el. enerie pomocou spalovania uhlia alebo plynu by bola taká istá. Alebo sú nebodaj už nové technologie ? Bez emisii. A dalšia otázka maš predstavu kolko by stála výstavba takejto elektrárne na zelenej lúke ?
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

re:luborko

Nie nepoznas, tak sa radsej nevyjadruj, lebo od teba to je jedna blbost za druhou.
.
Nejde o nic ine iba o prachy a o fakt, ze je blizko Ukrajina s uhlim, ktore by do Trebisova dovazali za lacno, ale elektriku za draho.
.
O nejakom rieseni energetickej krizy sa neda hovorit, to je strasiak, ktory sa velmi dobre pouziva. Ukrajina ma elektriny nadbytok, stacilo by napojit kable a elektriky je az moc a mozno by bola od nich lacnejsia ako od CEZu z teplarenskej elektrarne.
.
Luborko, ty debilko , mi mame Slovensko celoplosne uz tak zasrane od rozneho priemyslu, chore lesy, ze pri reakcii takeho debila ako si ty mi kypi krf.
 

PS

Ministerstvo Zivotneho Prostredia je pravdepodobne najviac skorumpovane.
Robila tam jedna znama na pravnom odeleni a nevydrzala to, nemala na to chrbtovu kost, tak odisla. Lebo nebrala uplatky a bola medi ostatnymi ako mimozemstan.
Tam sa uplacaju kontroly vo velkom style, vsetko sa ututlava. Takze ma ich skorumpovana reaklcia, kde schvalia takuto hovadinu neprekvapuje.
.
Ved to cele riadi SNS na cele s panom Ing. Architektom. Je to banda skorumpovanych hajzlov, ktora urcite odklepne neskor aj tazbu uranu a zlata, staci im len spravna suma na stul.
.
Cely turizmus na Slovensku moze ist do prdele, vybagrovat a vytazit a hlavne nech na tom zarobia zahranicne firmy. Tak to je spravne pre Slovaka, tak to je vzdy. Nam staci uplatok a zapredame aj vlastnu mater.
 

 

V kontexte si treba predstaviť zámer postavenia elektrárne v území Petržalka - Chorvátske rameno...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME