Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vláda a premiér menia dejiny (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Jeden národ,

jeden ľud, jeden vodca!!!

 

jeden staroslovensky

.....
 

Ak ste náhodou nevedeli,

tak už aj Adam bol starý Slovák...
http://cerven.blog.sme.sk/c/127170/Uz-Adam-bol-stary-Slovak.html
 

 

Nie padre, najstarsim Slovakom bola ta opica na strome niekde v Afrike, z ktorej vznikol clovek.
 

Phillippus

Aký že vodca? Kráľ slovenského ľudu nie. To nevieš, že v Žochárovciach sa povráva, že najstarším slovákom bol dochtorkov prapra......starý otec na ktorého sa zabudlo a oni na to teraz prišli, istý si touto správou však nie sú. Bol to náš nekoruvaný kráľ, taktiež ako je ním náš dochtorko, kráľ z vôle ľudu slovenského. A čo nás po dákom Ríme či ho korunovať bude alebo nie, pre nás je našim kráľom. Komunisti prekrúcali historiu jedna radosť a tak sa zdá, že v tom prekrúcaní ďalej pokračujú. Však už nám je tak dobre, že sa o iné veci starať nemusíme. To som zvedavý na čo ešte prídu naši z červenej gardy.
 

Sociológia a psychológia sú vedy

vďaka nim vieme, čo a ako má fungovať, aby bolo optimálne, napr.:
.
Aby bol jedinec sebavedomý, zrelý, svojbytný, ..., nevyhnutne nutne potrebuje niekam patriť - myslí sa tým osobná história (rodina, mesto, štát) a história spoločnosti, v ktorej vyrastal.
.
Ak má mesto, či štát zakomplexovanú históriu, aj jedinec bude zakomplexovaný. Ak je mesto, či štát suverénne (napr. USA - je tam nacionalizmus ako vyšitý, vyvraždené pôvodné obyvateľstvo, ...), tak aj jedinec je suverénny.
.
Slovensko nemá o nič horšie dejiny ako Maďari, USA, GB,..., rozdiel je len v tom, že oni sú na svojich "otcov národa" hrdí (aj keď to v skutočnosti boli vrahovia), my sa za svojich otcov a dejiny hanbíme (aj keď neboli vrahovia, dejiny nám boli podané skreslene).
.
Fico sa pokúša o nemožné - zo zakomplexovaného národa urobiť sebavedomý. Chyba!!! Oni sami (zakomplexovanci) budú prví, čo budú na neho útočiť (opäť sa odvolávam na psychologické výskumy).
 

Ja sa na žiadne výkumy nepotrebujem odvolávať:

.
Som natoľko hrdá a sebavedomá, že som dobrým človekom, nikomu som nič zlé neurobila, nepriala, nikoho som neokradla, žijem slušný život. A som natoľko hrdá, že k tomu, aby som vyjadrila svoj názor, nepotrebujem si robiť alibi odvolávaním sa na psychológiu, sociológiu,či robiť odvolávky na dosiahnuté vzdelanie, výšku IQ a podobne.
.
Dejiny boli naozaj skreslené, ale asi to skreslenie chápeme rozdielne. O II.svetovej vojne a našej účasti v nej boli skreslené tak, aby sme z tých udalostí vyšli krajší. To je môj pohľad.
.
Som hrdá na ľudí, čo sa nenechajú ohlúpovať politikmi, ich agitatórmi a dokažú si urobiť vlastný názor. Hrdý by mal byť každý predovšetkým na
seba, na to čo dokázal, ako žije!
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

hej Dag

o čom to tu točíš, ak tu je dakto zakomplexovaný skús sa pozrieť na seba. Tebe nevadí, že tu dakto skáče z témy do témy len aby bol pre tých 40% ľudí ktorí ho obdivujú ešte väčším idolom a aby získal ešte dákych ďalších 12%? Ty si myslíš, že akože útočím na dochtorka z komplexu národnej menejcennosti? Zabudni, ja sa cítim byť dosť sebavedomým slovákom bez toho aby mi tu niekto podsúval jeho bludy ktoré su pre normalne mysliacich ľudí neprijatelné. Vieš ja mám len taký zlý pocit z ľudí ktorí si myslia, že keď sú pri moci môžu vymýšlať a prekrúcať našu históriu, toto robili dochtorkoví súputnici po "1948" a on to začína v roku "2008" asi v tom je dáka zhoda náhod. Od toho sú tu ľudia ktorí sa tematikou histórie zaoberajú a nie dáky dochtorko práv alias červenokňažník. A s tou tvojou psychológiou choď k Dr. Mráčkovi.
 

mas pravdu

a s tvojou reakciou suhlasim. ale k dr. mrackovi nie, toho treba utopit.
 

všetkým v dialógu so mnou

aj agresívnemu. Ja argumentujem vedou!, to nie sú moje pocity. Prosím, pre jasnosť komunikácie vynechajte nepoznané a teda aj nekontrolované emócie a používajte argumentáciu.
.
Agresia nie je sebavedomie! Je jej opakom!
.
Agresívny jedinci bývajú bazálne neistý, krehkí a majú veľké obavy z odmietnutia, zo zmeny, z kroku do neznáma - čo pre nich môže predstavovať práve "zmena" pôvodne prezentovaných dejín na historicky prezentované dejiny.
.
Dejiny boli menené, ale v neprospech Slovákov. Učebné texty podliehali kontrole z Prahy:))
 

 

Vedátor ja neargumentujem vedou ale skúsenosťou s ľudmi ako je ten koho obhajuješ. Ten tvoj idol už potáral dosť bludov a zdá sa, že mu ich mnohí berú. Dejiny boli menené v neprospech Slovákov, pretože sme sa podriadili stále tým s ktorými sme boli v pakte. Tý čo nás mali zastupovať dostali dáke fleky a bolo po národnej hrdosti. Treba sa pozrieť späť do histórie, počnúc slovenskými zemanmi končiac členmi UV KSČ. Dnešná národná hrdosť našich volených zástupcov je závyslá od hrubky peňaženky a výhod vyplývajúcich z funkcie.
 

buntaro

Oceňujem, že si preexponované útoky na mňa obmedzil. V komunikácii s Tebou sa už cítim príjemnejšie.
.
Fico nie je môj idol. Plne súhlasím, že v našej histórii (či už individuálnej alebo federatívnej) sa diali odsúdenia hodné veci. Bohužiaľ, aj veľa skreslenia našich - slovenských dejín, a to práve tých, na ktorých sme mohli stavať svoju národnú hrdosť - nezávislosť. Z dejín vieme, kto sa na tejto práci podieľal a prečo.
 

Gratulujem

Dag, trafil si presne do čierneho.
Lepšie sa to vystihnúť ani nedá ako si napísal.
 

Dag

Ak chce premiér Fico od Slovákov, aby si vážili dejiny, tak nech nedáva za vzor lúpežníka. Slováci mali svojoch dejinách veľa skutočných osobností. Nepotrebujeme mať ako historickú osobnosť, národného hrdinu alebo dokonca ako vzor zlodeja a lúpežníka.
 

No, všetko je o informáciách

a výpovednej hodnote symbolu.
.
Ak berieme Janošíka ako zbojníka - máš pravdu. Ak ho vnímame, že bohatých (rozumej hlavných lupičov) obral o to, čo im nepatrilo (ale patrilo tým, čo sa nadreli), tak Jánošík bol spravodlivý.
 

hmmm...

a bol spravodlivý?...nenechal si vsetko,co nazbijal?...nebol to prvy komunista a prvy pokus o znarodnenie?
 

Toť otázky na zamyslenie

všetko je možné, dejiny (tak ako aj móda sa viac-menej opakujú).
 

Dag

Väčšina jeho obetí boli buď zemania, mešťania a tiež aj farári a bohatší sedliaci. Vo väčšine prípadov Slováci. Boli to napríklad slovenskí zemania ako zeman Radvanský z Radvane zo Zvolenskej stolice, zeman Zmeškal z Leštín na Orave, zeman Ottlýk z Horných Ozoroviec v Trenčianskej stolici, slovenskí mešťania Skalka a Šípoš zo Žiliny a niekoľko ďalších mešťanov zo Žiliny, ktorých mená nepoznám, ale isto to boli Slováci, Žilina bola v tom čase prakticky čisto slovenské mesto. ďalej to bol farár Vrtík z Doamniže, ktorý na následky zranenia pri prepade zomrel. Okrem toho prepadli aj osamelú ženu, sedliačku zo Žaškova na Orave, ktorú tiež olúpili. Taká je pravda o Jánošikovi, bez príkras a legiend o ňom.
 

 

prosím ťa, ktoré štúdiá toto vravia? o zakomplexovanosti, vodcovi, čo prekrúca históriu a najmä o "otcoch národa" - nevrahoch? mám podozrenie, že ak niečo podobné existuje, bude to dotované maticou slovenskou.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME