I. tretina
Slovensko vedie 1:0 po využitej presilovke v 7. minúte zápasu.
V 10. minúte hráme oslabení, vylúčený je Zedník.
V 10. minúte dáva Žigo Pállfy druhý gól.
V 12. minúte sme takmer inkasovali po tom, čo Ita netrafil odkrytú Rybárovu bránku.
Okamžite nato Saito dáva prvý gól Japonska. Japonci využili presilovku.
V 14. minúte Pállfy ohrozil japonskú bránu, gól nepadol.
V 15. minúte stále útočíme, bez úspechu.
Stále útočíme, akcia Orságha a Šatana však v 16. minúte nevyšla.
Japonský protiútok v 16. minúte ohrozil Rybárovu bránu.
V 17. minúte dáva Žigo Pálffy gól, svoj dnešný druhý a piaty na šampionáte, asistoval Višňovský.
V 18. minúte hráme opäť oslabení, Švehla je vylúčený.
Posledná minúta, sme v zovretí Japoncov.
Skončila sa prvá tretina.

II.tretina
Začala sa II. tretina.
V 1. minúte okamžite aktívne útočíme, Japonci sa však úspešne bránia.
V 3. minúte budeme hrať presilovku.
Nedarí sa nám presilovku využiť. Japonci úspešne vyhadzujú. Pállfy dal takmer tretí gól! Ešte minúta presilovky.
Takmer sme v 4. minúte vsietili ďalší gól, ešte 38 sekúnd presilovky.
Presilovka sa skončila.
V 5. minúte Laco Nagy zvyšuje na 4:1 po pekne premenenom nájazde!!!
V 6. minúte Stumpel dáva ďalší gól po prihrávke Pálffyho! Japonci gól reklamujú, uznajú ho rozhodcovia?
Rozhodcovia sledujú video. Miro Šatan si prišiel pre vysvetlenie. Gól neuznali!!! Puk údajne opustil hraciu plochu.
Okamžite po rozohrávke sme ostali v ohrození, Rybár však zareagoval. V 7. minúte nás Japonci niekoľkokrát ohrozili.
V 8. minúte Hlinka dáva ďalší gól po spolupráci s Nagyom!
V 10. minúte budeme hrať presilovku, vylúčený je Saito.
Na konci 10. minúty pekná akcia pred japonskou bránou, držíme pásmo. Ešte 30 sekúnd presilovky.
V 12. minúte Pállfy má šancu! Znova Pállfy! Zedník!!! Nedal!!!
Drvíme Japoncov, drvíme...
V 13. minúte šanca Lintnera, no Japonci prechádzajú do protiútoku, pásmo držia až do 14. minúty.
V 15. minúte dávame ďalší pekný gól - Branko Radivojevič!!!
V 16. minúte vyvíjame na Japoncov silný nátlak.
V 16.minúte je to 7:1!!! Zedník!!! Vyzerá to, že do konca tretej tretiny to bude vari aj 26:1 v tomto tempe :-)))
V 17. minúte sa na ľade objavil Dušan Milo.
Na konci 17. a na začiatku 18. Japonci v silnom protiútoku, no puk sme im vzali a opäť sme pred japonskou bránou, no neúspešne.
V 19. minúte sa Japonci zúfalo snažia udržať skóre.
V 20. minúte dáva Višňovský po nahrávke Pállfyho gól.
Skončila sa II. tretina, v posledných sekundách sme mohli dať pekný deviaty, ale akcia nevyšla. Nuž, dovidenia po prestávke...

III. tretina
Tretia tretina sa začala.
V prvých sekundách sme pri chuti, Japonec však chytá.
Hossa experimentuje s zostavami, prehadzuje krídla.
V 2. minúte protiútok Japoncov, úspešne bránime.
Už v 2. minúte päť zvierame Japoncov. Sú pod neustálym tlakom, naši sa zjavne neuspokojili s výsledkom. Budeme hrať presilovku po faule na Radivojeviča, sedieť pôjde opäť Saito, autor gólu Japoncov.
Nagy! Japonci sú v kotli! V 4. minúte Radivojevič strieľa, Japonci sa ubránili, no prešujeme ich. Laco Čierny strieľa od modrej! Neúspešne.
Nagy! 5. minúta. Strela nevyšla, Radivojevič! Góooooool!!! Branko Radivojevič dáva dnes druhý gól, ešte 17 sekúnd do konca presilovky.
V 6. minúte sme opäť pred japonskou bránou, Japonci vyhadzujú.
Ďalšia naša šanca!
V 7. minúte stav nemenný. Hráme pekný pohodový hokej.
V 8. minúte sú Japonci zasa pod našim tlakom. Šatanovej formácii sa však strelecky nedarí.
V 9. minúte krásna šanca Hlinku! No japonského brankára neprestrelil.
Višňovský páli! Neúspešne.
Japonci sa v 10. minúte snažia o protiútok, no naša obrana puk vracia, Lintner dáva v protiútoku 10. góoooooooooll!!!!
Sme pri chuti, neustále útočíme.
V 11. minúte sú Japonci v našom pásme ale zúfalo sa im nedarí :-)
V 12. minúte sa naši s Japoncami hrajú pred ich bránou, vyzerá to, ako by sme hrali presilovku. Obdivuhodné je, že sa Japonci ani pri takomto skóre nezložili a húževnato sa snažia hrať. Sporadicky vyrážajú do útoku, no naša obrana ich spoľahlivo eliminuje.
Ups, na konci 12. minúty Japonci ohrozili Rybára! Znovu Japonci dorážajú!
Fuuha, Japonci nám teraz dávajú, bude sa vylučovať, sedieť pôjde Čierny.
V 13. minúte hráme v oslabení.
Japoncom sa zatiaľ nedarí. Ofsajd. V 14. minúte šanca Japoncov! Sme však úspešnejší. Ešte 40 sekúnd.
V 15. minúte ďalšia šanca Japoncov, Rybár chytá.
Ešte 6 minút do konca.
Na ľade je nové zloženie - Šatan, Radivojevič a Zedník.
V 16. minúte budeme hrať presilovku.
V 17. minúte sú Japonci v kotli, Vaic má šancu, ale Japonec chytá.
Kotol je tu znova, Višňovský! Ešte minúta presilovky.
V 18. minúte Japonci vyhadzujú, ale sme tam zase, Milo!
Presilovka sa pomaly končí, asi ju nevyužijeme.
Presilovks sa skončila, 19. minúta, Majeský! Nagy!!! Nie je to gól. Tak toto bol zázrak že nebol.
V 19. minúte prečíslenie Japoncov, Orságh, nedal...
V 20. minúte šanca Mira Šatana, no nezakončil.
Zedník!!! Zasa nič.
45 sekúnd do konca.
19 sekúnd pred koncom má Rybár prácu.
Zápas sa skončil, vyhrali sme s pekným skóre 10:1. Ďakujeme za pozornosť.

Najlepší hráči: Takeshi Saito, Žigmund Pállfy (ocenenie preberá Šatan, Žigo po II. tretine už nehral)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovensko - Japonsko 10:1