Hantuchová skončila v 2.kole

TASR|25. jún 2003 o 21:41

Londýn 25. júna (TASR) - Slovenská ženská tenisová jednotka Daniela Hantuchová skončila svoju púť na grandslamovom turnaji vo Wimbledone už v druhom kole.

Turnajová deviatka ani po veľkom boji nedokázala zdolať nenasadenú Japonku Šinobu Asagoeovú, ktorej za 2:46 hodiny podľahla v troch setoch 6:0, 4:6, 10:12. Rodáčka z Popradu tak nezopakuje minuloročné štvrťfinále a príde o body do rebríčka WTA.

Úvod stretnutia mala dvadsaťročná Slovenka trochu nervózny, keď hneď v prvej hre musela pri svojom podaní odvrátiť tri brejkbaly. V ďalšom priebehu prvého setu už bola jasne lepšou na rýchlom trávnatom podklade, keď dokázala až trikrát získať podanie súperky a vyhrala prvé dejstvo za 21 minút celkom hladko 6:0.

Po uštedrení nepopulárneho kanára sa Slovenka aj v druhom sete ujala vedenia 1:0. Až za tohto stavu si svoju prvú hru uhrala snaživá Japonka a vyrovnala na 1:1. Od stavu 2:2 sa Asagoeovej podarilo dvakrát za sebou brejknúť slovenkú jednotku, čo jej vynieslo vedenie v pomere 5:2. Asagoeová však v ôsmej hre nezvládla psychický tlak, keď mohla pri svojom podaní získať druhý set vo svoj prospech, čo využila Hantuchová, ktorá znížila stav na 3:5. V deviatej hre mala 9. hráčka sveta možnosť brejku, ktorú však nevyužila a Japonka si potom nenechala ujsť hneď prvú šancu na zisk druhého setu, ktorý vyhrala za 41 minút 6:4.

V rozhodujúcom sete si až šiestej hry držali obe hráčky svoje podanie a práve v šiestom geme bola tou šťastnejšou hráčkou slovenská tenistka, ktorá tak upravila stav na 4:2 a po vyhratom vlastnom servise už na 5:2. Potom sa však k výbornému výkonu vypla drobná Asagoeová, za stavu 3:5 dokázala odvrátiť dva mečbaly Slovenky a vyrovnala na 5:5. Za stavu 7:7 si už zlomená Hantuchová, ktorá pokropila londýnsku trávu aj slzami, po štvrtý raz prehrala svoje podanie a umožnila Japonke podávať na víťazstvo v zápase. Slovenka však pozbierala aj posledné psychické sily a dokázala vyrovnať na 8:8. V neuveriteľne dramatickej 21. hre sa podaril 26-ročnej Japonke rozhodujúci brejk a v nasledujúcej hre využila po 166 minútach hneď prvý mečbal a postúpila tak do tretieho kola, kde sa stretne s Taliankou Francescou Schiavonieovou.