Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Miroslav Matiaško získal juniorské striebro

KOSCIELISKO - Slovenský biatlonový reprezentant Miroslav Matiaško si vybojoval na majstrovstvách sveta juniorov v poľskom stredisku Koscielisko vo vytrvalostných pretekoch na 15 km striebornú medailu. O 35 sekúnd ho predstihol Fín Jouni Kinnunen. Tretiemu

Čechovi Moravcovi sa k bežeckému času pripočítali až 3 trestné minúty za rovnaký počet chybných výstrelov. Ďalšie umiestnenie Slovákov: Matej Kazár skončil na 24. mieste, Peter Regúly o päť priečok za ním, Dušanovi Šimočkovi po zbabranej streľbe (7 trestných minút) patrila vo výsledkovej listine medzi 77 pretekármi 60. pozícia.

Dorastenci bežali 12,5 km. Titul majstra sveta patrí Francúzovi Simonovi Fourcademu, najlepším Slovákom bol Peter Vozár na 32. mieste. Tomáš Sanitra skončil o dva stupienky za ním, Michal Kic obsadil 43. priečku, Mikuláš Schön v 85-člennej výsledkovej listine figuroval na 69. pozícii.

Posledné majstrovské tituly v individuálnych disciplínach si potom na MSJ vybojovali vo vytrvalostných pretekoch medzi juniorkami na 12,5 km trati Nemka Ute Niziaková, ktorá dominovala už v stíhacích pretekoch. Výborne si počínala Slovenka Janka Gereková, ktorá napriek štyrom trestným minútam za rovnaký počet chybných výstrelov na strelnici obsadila vynikajúce 4. miesto, čo bolo najlepším umiestnením ženskej časti výpravy na šampionáte. Ďalším slovenským biatlonistkám sa už tak nedarilo. Lepšou z dvojice junioriek bola Zuzana Hasillová, aj ona však mala štyri nepresné výstrely a so stratou 4:12,1 min na víťazku obsadila až 16. miesto.

Juniori (15 km): 1. Kinnunen (Fín.) 46:55,7 min (1 trestná minúta),… 24. Kazár +3:52,3 (3), 29. Regúly +4:21,0 (1), 60. Šimočko (všetci SR) +8:08,1 (7). Dorastenci (12,5 km): 1. Fourcade (Fr.) 44:19,5 min (1),…32. Vozár +5:48,4 (5), 34. Sanitra +6:10,8 (6), 43. Kic +7:12,7 (5), 69. Schön (všetci SR) +10:29,4 (10).

Juniorky (12,5 km): 1. Niziaková (Nem.) 47:25,9 min (0),…16. Hasillová +4:12,1 (4), 49. Poliaková (obe SR) +9:33,8 (4). Dorastenky (10 km): 1. Hlavsová (ČR) 45:08,7 min (1), 2. Šipulinová (Rus.) +54,0 s (4), 3. Jungová (Nem.), 4. Jana Gereková +2:50,4 (4),… 40. Gröneová +8:52,6 (7), 59. Švikruhová +13:18,4 (10), 63. Švejkovská (všetky SR) 15:37,5 (10). (sita)