Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

ZO ZÁKULISIA

M. Lemieux vynechá jeden zápas, Hedbergov stav je vážnejší

PITTSBURGH – Aktuálne najproduktívnejší hráč NHL Mario Lemieux z Pittsburgh Penguins (20+48) vynechá proti Torontu pre zranenie slabín prvý zápas v tejto sezóne. Tučniakom však väčšie starosti robí zranenie brankárskej jednotky Johana Hedberga, ktorý pre fraktúru kľúčnej kosti vynechá s určitosťou niekoľko týždňov.

Lemieux sa zranil v druhej tretine stretnutia proti New York Islanders. Hoci sa hneď po zranení ešte raz pokúsil naskočiť na ľad, po prehratom buly odkorčuľoval pre bolesti na lavičku a do hry sa už nezapojil. „Je to prvý raz v mojej kariére, čo musím pre takéto zranenie vynechať zápas,“ povedal Lemieux. Držiteľ zlatej olympijskej medaily zo Salt Lake City by sa mal na plochy NHL vrátiť v sobotňajšom zápase proti New York Rangers, no iba v prípade stopercentného zdravotného stavu: „Najhoršia vec by bola, keby som sa opäť zranil“.

Po vyradení Hedberga bude ležať najväčšia ťarcha na náhradnom brankárovi Jeanovi-Sebastienovi Aubinovi. „Bude mať veľkú zodpovednosť a my potrebujeme, aby bol dokonale pripravený na každý zápas. Musí nás práve v týchto momentoch podržať,“ povedal ruský útočník Penguins Alexej Kovaľov. Vedenie Pittsburghu povolalo na miesto zraneného Švéda z farmárskeho tímu Wilkes-Barre (AHL) gólmana Sebastiena Carona. (tasr)

Varaďa si nezahrá pre zranenie kolena štyri týždne

BUFFALO – Český útočník Buffalo Sabres Václav Varaďa si v NHL nezahrá pre natiahnuté väzy v pravom kolene minimálne štyri týždne. Varaďa sa zranil v druhej tretine zápasu proti Philadelphii, ktorý šable prehrali 2:3, keď ho nevyberaným spôsobom narazil na mantinel Jeremy Roenick. Na miesto českého útočníka, ktorý v 40 zápasoch sezóny strelil 5 gólov a pridal 9 asistencií, povolalo vedenie Buffala z farmárskeho Rochestru (AHL) jeho krajana Jaroslava Kristeka. Buffalu stále chýbajú zranení Jochen Hecht (hlava), Rhett Warrener (slabiny) a Maxim Afinogenov (otras mozgu). (tasr)