Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Barack Obama v obrazoch: slzy, dôležité podpisy aj smrť bin Ládina

Pozrite si výber fotografií, ktoré dokumentujú posledné roky Obamovej politickej kariéry.

Americký prezident Barack Obama obhájil svoj post a vo voľbách porazil republikánskeho súpera Mitta Romneyho. Pozrite si výber agentúrnych fotografií, ktoré dokumentujú posledné roky Obamovej politickej kariéry.

16. októbra 2007 - Senátor Barack Obama predstavuje neďaleko Fairfaxu v Iowe svoj program s názvom "Skutočné vedenie pre americký vidiek". (AP Photo/David Lienemann)
14. novembra 2007 - Barack Obama reční na podujatí pre sponzorov v San Franciscu. (AP Photo/Noah Berger)
8. decembra 2007 - Obama máva svojim prívržencom v Des Moines, štát Iowa. Spoločnosť mu robí Oprah Winfrey. (AP Photo/Charlie Neibergall)
10. decembra 2007 - Barack Obama na ďalšom z mnohých stretnutí so sponzormi, tentokrát v kalifornskom Universal City. (AP Photo/Kevork Djansezian)
16. decembra 2007 - Obama na rannej omši v Mason City. (AP Photo/Charlie Neibergall)
31. decembra 2007 - Obamovo vystúpenie počas kampane v meste Jefferson, štát Iowa. (AP Photo/M. Spencer Green)
28. augusta 2008 - Kandidát na prezidenta Spojených štátov Barack Obama počas prejavu na nominačnom zjazde Demokratickej strany na futbalovom štadióne Invesco Field v Denveri. (AP Photo/Alex Brandon)
28. augusta 2008 - Zaplnený futbalový štadión Invesco Field v Denveri počas nominačného zjazdu Demokratickej strany. (AP Photo/Ted S. Warren)
7. októbra 2008 - Barack Obama a republikánsky prezidentský kandidát John McCain počas druhej predvolebnej debaty na Belmontskej univerzite v Nashville. (AP Photo/Jim Bourg, Pool)
18. októbra 2008 - Prezidentský kandidát Barack Obama vyhadzuje do vzduchu pomaranč počas telefonovania v Kansas City. (AP Photo/Alex Brandon)
3. novembra 2008 - Barack Obama plače na predvolebnom mítingu v Charlotte v štáte Severná Karolína pri spomienke na svoju starú mamu Madelyn Payne Dunhamovú, ktorá zomrela deň pred prezidentskými voľbami vo veku 86 rokov. (AP Photo/Alex Brandon)
4. novembra 2008 - Demokratický prezidentský kandidát a senátor Barack Obama máva svojim stúpencom počas prejavu po jeho víťazstve vo voľbách v Grant Park v Chicagu. (AP Photo/David Guttenfelder)
18. januára 2009 - Budúci americký prezident Barack Obama s manželkou Michelle prichádzajú na koncert pod názvom We Are One: Opening Inaugural Celebration at the Lincoln Memorial, ktorý sa konal dva dni pred inauguráciou pri Lincolnovom pamätníku vo Washingtone. (AP Photo/Alex Brandon)
22. januára 2009 - Prezident zatvára pero po tom, ako podpísal príkaz na uzatvorenie americkej väznice Guantánamo na Kube v Oválnej pracovni Bieleho domu. (AP Photo/Charles Dharapak)
7. apríla 2009 - Americký prezident pricestoval na vopred neohlásenú návštevu Iraku. Stalo sa tak v závere jeho prvej zámorskej cesty, v rámci ktorej absolvoval summity v Európe a dvojdňovú návštevu Turecka. (AP Photo/Charles Dharapak)
17. apríla 2009 - Americký prezident Barack Obama podáva ruku venezuelskému prezidentovi Hugovi Chávezovi na 5. Summite Amerík v Port of Spain. (AP Photo/Mariamma Kambon, Summit of the Americas)
4. júna 2009 - Americký prezident Barack Obama a ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová počas návštevy Mešity sultána Hasana v Káhire. Obama predniesol na univerzite v Káhire dlhoočakávaný príhovor k moslimskému svetu. (AP Photo/Gerald Herbert)
6. júla 2009 - Americký prezident Barack Obama a jeho ruský kolega Dmitrij Medvedev si vymieňajú dokumenty pred začiatkom spoločnej tlačovej konferencie v moskovskom Kremli. (AP Photo/Misha Japaridze)
21. júla 2009 - Prezident Obama rozpráva v Ružovej záhrade Bieleho domu o reforme zdravotníckeho systému. (AP Photo/Haraz N. Ghanbari)
12. augusta 2009 - Prezident zapína medailu okolo krku pôvodnému obyvateľovi Ameriky, Indiánovi s menom Joe Medicine Crow. Obama odovzdal Prezidentské vyznamenania slobody šestnástim výnimočným osobnostiam z celého sveta. (AP Photo/Alex Brandon)
24. augusta 2009 - Americký prezident šoféruje golfový vozík v areáli golfového klubu Farm Neck v Oak Bluffs na ostrove Martha´s Vineyard v štáte Massachusetts. (AP Photo/Steven Senne)
11. septembra 2009 - Obama si utiera z tváre dažďové kvapky počas stretnutia s rodinnými príslušníkmi obetí pri príležitosti 8. výročia teroristických útokov na Svetové obchodné centrum a Pentagón vo Washingtone. (AP Photo/Charles Dharapak)
21. septembra 2009 - Americký prezident s moderátorom Davidom Lettermanom počas prestávky pri nakrúcaní nočnej tolkšou komika Davida Lettermana v televízii CBS. (AP Photo/Charles Dharapak)
29.októbra 2009 - Prezident salutuje pri vojakoch, ktorí prenášajú truhlu s pozostatkami dôstojníka Dala R. Griffina, ktorý zahynul v Afganistane. (AP Photo/Susan Walsh)
10. decembra 2009 - Americký prezident Barack Obama sa podpisuje počas slávnostného ceremoniálu v Nobelovom inštitúte v Oslo. Obama získal Nobelovu cenu za mier za jeho "výnimočné úsilie o posilnenie medzinárodnej diplomacie a spolupráce medzi národmi". (AP Photo/Susan Walsh)
25. januára 2010 - Americký prezident Barack Obama drží loptu s podpismi hráčov Los Angeles Lakers vedľa Kobeho Bryanta počas prijatia úradujúcich šampiónov zámorskej NBA v Bielom dome. (AP Photo/Charles Dharapak)
23. marca 2010 - Americký prezident Barack Obama podpisuje v Bielom dome zákon o reforme systému zdravotnej starostlivosti, ktorá rozšíri nemocenské poistenie na takmer všetkých obyvateľov. (AP Photo/J. Scott Applewhite)
19. novembra 2010 - Prezident Obama sa rozpráva s britským premiérom Davidom Cameronom v spoločnosti generálneho tajomníka NATO Andersa Fogh Rasmussena a nórskeho premiéra Jensa Stoltenberga počas úvodného dňa dvojdňového summitu NATO v Lisabone. (AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)
19. novembra 2010 - Americký prezident Barack Obama, nemecká kancelárka Angela Merkelová a francúzsky prezident Nicolas Sarkozy pózujú na skupinovej fotografii počas summitu NATO v Lisabone. (AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)
12. januára 2011 - Obama objíma astronauta Marka Kellyho, manžela kongresmanky Gabrielle Giffordsovej, na spomienkovom zhromaždení za obete streľby v arizonskom Tucsone. Členka Snemovne reprezentantov Gabrielle Giffordsová bola v kritickom stave v nemocnici po tom, ako ju Jared Loughner 8. januára v Tucsone strelil do hlavy. (AP Photo/Chris Carlson)
1. februára 2011 - Americký prezident počas prejavu k situácii v Egypte v Bielom dome vo Washingtone. (AP Photo/Evan Vucci)
20. marca 2011 - Barack Obama máva z vozidla pri odchode zo slumu Cidade de Deus (Mesto bohov) v brazílskom Rio de Janeiro. (AP Photo/Felipe Dana)
1. mája 2011 - Americký prezident Barack Obama, viceprezident Joe Biden a ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová sledujú spolu s ostatnými členmi národného bezpečnostného tímu v priamom prenose vojenský zásah proti Usámovi bin Ládinovi v Bielom dome vo Washingtone. (AP Photo/The White House, Pete Souza)
1. mája 2011 - Obama podáva v Bielom Dome ruku náčelníkovi generálneho štábu americkej armády Mikovi Mullenovi po tom, ako v televíznom prejave oznámil zabitie Usámu bin Ládina americkým komandom v Pakistane. (AP Photo/The White House, Pete Souza)
18.mája 2011 - Americký prezident Barack Obama beží z lietadla Air Force One ku skupine prívržencov na letisku v Bostone. (AP Photo/Josh Reynolds)
24. mája 2011 - Americký prezident Barack Obama s manželkou Michelle v rozhovore s britským princom Williamom a jeho manželkou Catherine v Buckinghamskom paláci v Londýne. (AP Photo/Charles Dharapak, Pool)
24. mája 2011 - Prezident Obama počas prehliadky čestnej stráže v Buckinghamskom paláci v Londýne. (AP Photo/Alastair Grant)
12. júla 2011 - Prezident podáva ruku poddôstojníkovi Leroyovi Petrymu, veteránovi z Afganistanu, po udelení najvyššieho vojenského vyznamenania na slávnostnej ceremónii v Bielom dome. (AP Photo/Charles Dharapak)
9. augusta 2011 - Americký prezident na palube helikoptéry Marine One pred Bielym domom vo Washingtone. Obama odcestoval na leteckú základňu Dover východne od Washingtonu na poslednú rozlúčku s vojakmi, ktorí zahynuli pri zostrelení vrtuľníka v Afganistane. (AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)
8. novembra 2011 - Obama žartuje s dievčatami, ktoré sa hrajú so stavebnicou Lego počas návštevy regionálneho predškolského vzdelávacieho a komunitného centra v Yeadone, štát Pennsylvánia. (AP Photo/Charles Dharapak)
11. decembra 2011 - Americký prezident Barack Obama, prvá dáma Michelle Obamová s dcérami Sashou a Maliou vítajú pri vianočnom stromčeku deti prezlečené za škriatkov počas nakrúcania tradičného koncertu "Vianoce vo Washingtone". (AP Photo/Jacquelyn Martin)
26. marca 2012 - Americký prezident Barack Obama a ruský prezident Dmitrij Medvedev na konci bilaterálnych rokovaní na summite o jadrovej bezpečnosti v Soule. (AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)
15. apríla 2012 - Prezident sleduje prejav kolumbijskej popovej speváčky Shakiry na Americkom summite v kolumbijskej Cartagene. (AP Photo/Carolyn Kaster)
2. mája 2012 - Obama počas prejavu na afganskej leteckej základni Bagram. (AP Photo/Kevin Lamarque, Pool)
29. mája 2012 - Americký prezident Barack Obama dekoruje Medailou slobody rockovú legendu Boba Dylana vo Východnej pracovni Bieleho domu vo Washingtone. Obama odovzdal prezidentské vyznamenanie slobody trinástim osobnostiam za ich výnimočný prínos národu a ľudstvu. (AP Photo/Charles Dharapak)
31. mája 2012 - Bývalý americký prezident George W. Bush a súčasný prezident Barack Obama, nasledovaní prvou dámou USA Michelle Obamovou a bývalou prvou dámou Spojených štátov Laurou Bushovou prichádzajú na oficiálne odhalenie Bushovho portrétu v Bielom dome. (AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)
18. júna 2012 - Americký prezident Barack Obama a ruský prezident Vladimir Putin si podávajú ruku počas bilaterálneho rokovania na summite najväčších ekonomík sveta G20 v mexickom Los Cabos. (AP Photo/Carolyn Kaster)
25. júna 2012 - Obama si pochutnáva na zmrzline počas krátkej zastávky v mliečnom bare UNH Dairy Bar v Durhame v štáte New Hampshire. (AP Photo/Carolyn Kaster)
23. júla 2012 - Americký prezident počas prejavu v rámci jeho kampane v americkom Oaklande. Obama tam okrem iného vyhlásil, že sýrsky prezident Bašár Asad bude bratý na zodpovednosť, ak urobí "tragickú chybu" a použije chemické zbrane. (AP Photo/Paul Sakuma)
5. septembra 2012 - Bývalý americký prezident Bill Clinton (vpravo) sa ukláňa americkému prezidentovi Barackovi Obamovi na nominačnom zjazde Demokratickej strany v americkom Charlotte. Clinton oficiálne nominoval úradujúceho prezidenta USA Baracka Obamu za demokratického kandidáta v novembrových prezidentských voľbách. (AP Photo/J. Scott Applewhite)
31. októbra 2012 - Guvernér štátu New Jersey Chris Christie (vľavo) víta amerického prezidenta Baracka Obamu pri príchode na letisko v Atlantic City. Obama pricestoval do regiónu na leteckú prehliadku pobrežia Atlantického oceána v New Jersey, kde ničila superbúrka Sandy. (AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu