Ján Mikula, SITA|7. aug 2012 o 18:22

Dráhová cyklistka Houvenaghelová zo Severného Írska cíti krivdu v britskom tíme. Vraj ju obrali o zlato.

Agentúrne spravodajstvo sme nahradili autorským článkom denníka SME.

LONDÝN. Britská dráhová cyklistka Wendy Houvenaghelová má zlé srdce na zlomyseľné praktiky v tíme na olympiáde.

Tridsaťsedemročná pretekárka zo Severného Írska je trojnásobnou majsterkou sveta v stíhačke družstiev a bola pôvodne členkou tímu v disciplíne, ale na olympijskom ovále nedostala príležitosť v žiadnej časti súťaže a prišla o možnosť prispieť k zisku zlatej medaily.

Britky slávili úspech v zložení Dani Kingová, Laura Trottová, Joanna Rowsellová, pričom vo finále proti USA utvorili nový svetový rekord 3:14,051 min.

Obchádzali ju

Houvenaghelová tvrdí, že mala absolvovať semifinále, pretože Rowsellová sa necítila dobre. Pripravená bola zastúpiť ju aj vo finále, ale šance sa nedočkala.

„Organizácia, ktorej som obetovala šesť rokov, so mnou nezaobchádzala tak, ako som si zaslúžila. Nedovolili mi odjazdiť tri minúty pretekov, ktoré by som zvládla aj so zatvorenými očami. Bola to zlomyseľnosť. Na tréningoch bol tím so mnou rýchlejší. Odopreli mi šancu priniesť zlato do Severného Írska. Posledné vybojovala v roku 1972 v Mníchove Mary Petersová v päťboji,“ sťažovala sa.

Úspešná zubárka

Wendy Louise Mc Leanová, vydatá Houvenaghelová, vyrástla v Maghere pri Upperlandse v kraji Londonderry.

Vyštudovala zubné lekárstvo v Dundee, kde stretla manžela. Stala sa zubárkou v Royal Air Force a začala pracovať v miestnej organizácii s cieľom financovať svoje cyklistické záujmy.

V rokoch 2008, 2009 a 2011 bola členkou víťazného tímu Veľkej Británie na MS, má štyri strieborné medaily zo svetového šampionátu a takisto striebornú na 3 km z olympiády v Pekingu.

Domov»Ďalšie športy»Olympijské»Severoírska cyklistka je znechutená z britskej zlomyseľnosti