Štvrtok, 27. február, 2020 | Meniny má Alexander

O Slotových príjmoch nerozhodli

Majetok predsedu SNS zrejme preskúma prokuratúra v Žiline.

BRATISLAVA. Generálna prokuratúra ani po troch týž­dňoch nerozhodla o ďalšom postupe v kauze majetkových pomerov predsedu SNS Jána Slotu. Podpredseda OKS Ondrej Dostál podal naňho ešte 16. decembra trestné oznámenie pre podo­zrenie zo spáchania trestného činu krátenia dane a poistného.

Hovorkyňa Generálnej prokuratúry Svetlana Močková tvrdí, že prokuratúra sa oznámením zaoberá a „v najbližších dňoch rozhodne o postúpení oznámenia vecne a miestne príslušnej zložke prokuratúry, ktorá bude vo veci ďalej konať“.

Podľa informácií SME by malo ísť o krajskú prokuratúru v Žiline, ktorá zrejme prípad posunie na okresnú prokuratúru. Tá má potom 30 dní na rozhodnutie, či začne trestné stíhanie, alebo trestné oznámenie na Jána Slotu odmietne. V Žiline, kde sídli aj okresná prokuratúra, bol predseda SNS dlhé roky primátorom.

Dostála viedli k podaniu oznámenia zistenia SME, podľa ktorých Slotov majetok a nákladný životný štýl nezodpovedá príjmom, ktoré má ako verejný činiteľ. SNS tvrdí, že Dostál sa chce len zviditeľniť, preto odmieta jeho kroky komentovať.

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy