Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Bondra sa vrátil a zabodoval

NEW YORK. Slovenský hokejista Peter Bondra sa vrátil po štvorzápasovej absencii do zostavy Chicaga a pomohol zastaviť hrozivú šnúru prehier svojho tímu. Tridsaťosemročný krídelník, ktorého trápilo zranené rameno, asistoval pri prvých dvoch góloch jastra

Útočník Chicaga Peter Bondra (vpravo) sa pozerá na ležiaceho obrancu Calgary Andreja Zuzina v stretnutí Chicago - Calgary 4:3 po predĺžení.Útočník Chicaga Peter Bondra (vpravo) sa pozerá na ležiaceho obrancu Calgary Andreja Zuzina v stretnutí Chicago - Calgary 4:3 po predĺžení. (Zdroj: REUTERS)

bov v súboji s Calgary a po stretnutí ho vyhlásili za tretiu hviezdu stretnutia. V ďalších štyroch stretnutiach zámorskej NHL boli v akcii ešte dvaja Slováci, no Marián Hossa ani Marek Svatoš sa bodovo nepresadili a ich tímy prehrali.

Zápas v Chicagu sledoval aj český prezident Václav Klaus, ktorému pred úvodným buly zahrali aj českú hymnu.

Detroit prestrieľal Colorado pomerom striel 41:12, no o svojom víťazstve rozhodol až v samotnom závere. V bránke Colorada chýbal po dvanástich zápasoch v rade Peter Budaj, keď príležitosť dostal tentoraz Jose Theodore.

Nedávny líder súťaže z Anaheimu sa už aj s trojicou uzdravených opôr - Giguere, Pronger, Beauchemin opäť vrátil na víťaznú cestu. Káčeri po štyroch prehrách v rade zdolali na domácom ľade pomerne hladko silného súpera z Dallasu. V poslednom nedeľňajšom stretnutí si Vancouver vďaka výbornému brankárovi Luongovi poradil so žralokmi zo San Jose. Canucks sa tak opäť prepracovali na čelo veľmi vyrovnanej Severozápadnej divízie. (sita)

CHICAGO - CALGARY 4:3 pp

(1:0, 1:2, 1:1 - 1:0), góly: 10. Wisniewski (Ruutu, BONDRA), 23. Hamilton (Sharp, BONDRA), 60. Archipov, 63. Archipov - 32. Langkow, 34. Huselius, 57. Tanguay, diváci: 11 182. Slovák v zápase: Bondra (CHI) - minutáž 13:41, 0 gólov, 2 asistencie, +2 (+/-), 3 strely, 2 trestné minúty.

ATLANTA - PHILADELPHIA 1:2

(1:0, 0:1, 0:1), 12. Kovaľčuk - 32. Carter, 59. Carter, 18 598. Slovák v zápase: Marián Hossa (ATL) - 23:01, 0, 0, (0), 7, 0.

DETROIT - COLORADO 3:1

(0:0, 1:0, 2:1), 30. Dacjuk, 55. Holmström, 59. Maltby - 55. Šťastný, 20 066. Slovák v zápase: Svatoš (COL) - 11:40, 0, 0, (0), 1, 0.

ANAHEIM - DALLAS 4:1

(2:0, 0:0, 2:1), 10. McDonald, 10. Penner, 50. McDonald, 51. Selänne - 48. Lehtinen (tr. str.), 17 331.

VANCOUVER - SAN JOSE 3:1

(0:0, 2:1, 1:0), 33. Pyatt, 35. D. Sedin, 60. Morrison - 22. Pavelski, 18 630 divákov. (tasr)

1. Ako si zabezpečiť krytie liečby a karantény v zahraničí?
  2. Poznáte horúci trend interiérového dizajnu?