Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
PREDSEDA ANO TVRDÍ, ŽE V POLITIKE NEKONČÍ A DÚFA, ŽE USPEJE VO VOĽBÁCH. VRAJ PRIŠIEL LEN O KRESLO, ÔSMICH POSLANCOV A NIEKOĽKÝCH KAMARÁTOV - ROŠÍRENÁ VERZIA PRE ČITATEĽOV SME ONLINE

Pavol Rusko sa vracia a hovorí: Nie som na dne

Vyzeralo to, ako keby sa nič nezmenilo. Pavol Rusko sedel vo Fajn klube vedľa televízie Markíza so svojou švagrinou ...

Pavol Rusko pred svojím "dieťaťom", ktoré mu už nepatrí. Starých zvykov sa stále nezbavil, fotografku oslovil macko. FOTO SME - MIROSLAVA CIBULKOVÁ

Vyzeralo to, ako keby sa nič nezmenilo. Pavol Rusko sedel vo Fajn klube vedľa televízie Markíza so svojou švagrinou Magdou Vyletelovou, ktorá sa stala vďaka nemu známa. Pri vedľajšom stole sedel Jožo Pročko. "Aj ja chcem byť niečoho riaditeľ," kričal na Ruska. Pri ďalšom stole sedeli Starosta, Mejkpísová a Papuľa z Mojsejovcov s Vilom Rozborilom a tiež sa občas hlučne smiali. Všetci Ruska úctivo zdravili, on si s väčšinou ochotne podával ruky. Ku koncu rozhovoru prišiel do Fajnu advokát Peter Filip, pozdravil sa s Ruskom a čakal pri vedľajšom stole. Filip obhajuje napríklad Jozefa Majského. Po škandále so zmenkami, s prevodom jednej miliardy, streľbe uňho v garáži a týždňoch strávených v nemocnici sa predseda ANO PAVOL RUSKO vracia do médií a je ochotný odpovedať na niektoré otázky. Pri rozhovore sedel jeho poradca Maroš Havran. Gestami niekedy svojmu šéfovi naznačoval, či a ako odpovedať.

Kde ste urobili chybu?

Tú najväčšiu? Asi v máji 2001 pri výbere najbližších ľudí do politiky. Žiadny líder sa chybám nevyhne, ale ak má okolo seba tých najbližších v situácii, že len čakajú, ktorá z chýb bude taká, že mu zlomí väz, tak sa takmer s istotou raz dočkajú. Ak by mal Dzurinda okolo seba takých ľudí ako ja v kauze vláčiky alebo v kauze skupinka, už dávno by nebol premiérom.


Oznámili ste, že chcete pokračovať ďalej v politike sami. Myslíte si, že teraz si vyberiete správnych ľudí a že ich vôbec stihnete zohnať?

Tento problém majú všetky politické strany. Svoj podiel na tom má spoločenská klíma a často aj médiá, pretože tí menej odolní sa boja vstupovať do politiky pre stratu súkromia. Ja som sa vlastne s nikým z tých ľudí nikdy nepohádal. O ich krokoch som sa dozvedel z médií.


S vami sa dá aj hádať?

Prečo nie?


Nehrozí potom dotyčnému pomsta?

Nikdy som nepatril medzi ľudí, ktorí si vedú ticho záznamy, kto ma koľkokrát nahneval. Ako rýchlo vzbĺknem, tak sa zase vrátim do pôvodných koľají. Nikdy som nebol človek, ktorý by tajne niečo vracal zákulisným spôsobom.


To hovoríte aj teraz po tých tajných nahrávkach?

To nie je otázka vracania, to je otázka pravdy. Vtedy títo ľudia už neboli moji kolegovia. Viem, že je kontroverzné urobiť to, ale považujem za smiešne odsudzovať metódu, keď si nevšímam obsah.

Vy ste padli z vrcholu na dno, prišli ste o všetko...

Funkcia ministra nie je všetko. Naozaj si myslíte, že to je zmysel môjho života? Mám úžasnú rodinu, po predaji Markízy finančne zabezpečenú, som úplne spokojný. Prišiel som o ministerské kreslo, ôsmich poslancov a niekoľkých kamarátov, ktorí ma zradili a s tým súvisia všetky straty.


A ešte ste prišli o Markízu.

To je úplný nezmysel. Markízu sme predali z vlastného rozhodnutia. Ak viete počítať, musíte vedieť, že by sme to urobili bez ohľadu na to, aká je politická situácia alebo či je ANO v koalícii. Nebol by som taký hlúpy a naivný, že by som to neurobil.


Uvedomovali ste si, že by ste tú licenciu za súčasnej politickej situácie a zloženia licenčnej rady nedostali?

Platí, že Markízu by sme predali tak či tak. O dôvodoch mi dovoľte hovoriť až potom, keď celá transakcia bude ukončená.


Veď už je.

Ešte nie sú zápisy v registroch.


Hovorí sa, že človek, ktorý padne na dno sa poučí. Poučili ste sa?

Stále ma tlačíte na dno, ale ja sa tam naozaj necítim. To musí byť hrozne nešťastný človek, ktorý spája svoje dno s tým, či je alebo nie je minister.


Stále máte ochranku, načo?

To je šofér. Už nie je zamestnancom sbs-ky. Tí ľudia boli u mňa desať rokov. Využívali sme, že to bola sbs-ka, ktorá chránila Markízu a kým som bol v Markíze a kým bola moja žena v boarde, platila to Markíza. Od 1. januára nič také neexistuje. Je iba firma, ktorá nám zabezpečuje dopravu.


 
Po niekoľkých rokoch Markíza minulý týždeň neprišla na vašu tlačovú besedu. Aký to bol pocit?

Bolo to absolútne neprofesionálne. Komerčnú televíziu musí zaujímať návrat takého kontroverzne vnímaného človeka ako som ja na politickú scénu po troch mesiacoch. Ak tam bol nejaký trucpodnik, je to vec ich svedomia. Berte to ako dôkaz, že ten predaj je definitívny a nie je fingovaný. Keď sledujete súčasné spravodajstvo, vidíte, že sa boja tém s politickým nádychom. Mojím odchodom stratili určitú istotu a možno trochu potrvá, kým ju nadobudnú.


Henrichovi Krejčovi, ktorý dočasne vedie spravodajstvo televízie, ste poslali nie najslušnejšiu SMS. ("To im už môžeš dovoliť aj srať po kútoch, lebo na hajzel to majú dosť ďaleko. Vidím, že si fakt schopný šéfredaktor. Pekné sníčky, pán Krejča.") Prečo?

Povedal som na WC. Bola to reakcia na jeho výrok na porade, že ruší zákaz sedenia na stoloch. Som pomerne energický človek. Čo som mal v súkromnom rozhovore s človekom, ktorého poznám desať rokov, napísať namiesto srať kakať? Stojím si za tým, že je absurdné, aby ktokoľvek z vedenia televízie rušil zákazy dotýkajúce sa ničenia majetku. Okrem toho je to podľa mňa neúcta k firme, v ktorej pracujú.


Veď ten majetok už nebol váš. Stále sa neviete udržať nezavolať tam?

Bola to vec, ktorá sa ma dotkla. V tej telke si nikto nedovolí odhodiť papier na zem, čmárať po stenách. Je to určitá kultúra. Mňa sa to dotklo, ako keď ublížia dieťaťu, ktoré má osemnásť a už od vás odišlo. Už si nenárokujete ho ovplyvňovať akýmkoľvek spôsobom, ale keď mu niekto odtrhne gombík od košele alebo mu inak ublíži, chcete ho brániť. Dotkne sa vás to.


Správajú sa k vám ľudia z Markízy po predaji inak?

Vilo, že ako pozorujem správanie sa ľudí po mojom odchode z Markízy? (Pavol Rusko zakričal na Vila Rozborila a on odpovedal). Ja na Pala s jemným sentimentom. (Pokračuje Rusko) Normálne pozdraví, nepľuje na mňa. Boli takí, ktorých sa dotklo, že som im to vopred nepovedal, ale bola to dohoda so CME.


Rozmýšľali ste o tom, že tí ľudia budú musieť po vašom odchode možno tiež odísť?

Nerozmýšľal. Je absurdné, aby sa televízia zbavovala z vlastnej vôle dobrých ľudí len preto, že sa so mnou poznajú.


Hovoria to však ľudia, ktorí majú na televíziu vplyv.

Dovoľte mi, aby som po desiatich rokoch vedel, kto má na tú televíziu vplyv.


Podľa časopisu Týždeň má vaša manželka pol ročnú externú zmluvu s Markízou. Je to súčasť vašej kúpno-predajnej zmluvy?

Zmluvu má so CME. Vy myslíte, že ona nerozumie televízii?


Na Markízu bolo od začiatku napojených viacero vašich firiem. Ako to bude teraz?

Nerozišiel som sa so CME tak ako s Malchárkom a Lintnerom. Tam, kde to bude ekonomicky výhodné, zostaneme. A neboli to žiadne vyciciavače peňazí, keď sa na to pýtate. Každá koruna bola odobrená CME.


Začína sa éra digitálneho vysielania, uvažujete o tom?

V roku 2012 prejde na digitálne vysielanie Európska únia. V tom momente nebudú podstatné frekvencie, nebude podstatná rada, ktorá bude povoľovať licencie. Našťastie, žiada sa mi dodať, ale nič som nepovedal. Uvažujem o tom, že treba zachytiť nové trendy v televíznom vysielaní.


V sobotu vyšiel posledný krát denník 24 hodín. Nedalo sa to utiahnuť?

Nemám informácie, prečo nevychádza.


Nedalo sa to utiahnuť?

Treba sa opýtať tých, čo to ťahali.


Veď sa pýtame.

Čo myslíte? Čo som mal ťahať?


Ten denník.

24 hodín končí svoje pôsobenie na mediálnom trhu, zaregistroval som to tak, ako vy a myslím, že je to logické vyústenie situácie na trhu.


Neboli ste za tým denníkom?

Kto ho vydával? Čeredejev. Kto je za vašim denníkom?


Mali ste vplyv na ten denník?

Čo je to vplyv?


Muž v pozadí?

Bol som jedným z ľudí, ktorí sa na jeho začiatkoch podieľali, ale v priebehu pol roka sa ukázalo, že to nepôjde a úspešnejšie aj do budúcna budú skôr veľké mediálne skupiny.


Nebol to zlý odhad?

Boli tam určité dohody, ktoré sa potom čiastočne naplnili. Samozrejme, že sa zmenila aj moja osobná situácia.


Viete, že zo zákona nemôžete vlastniť aj televíziu aj denník?

Veď nevlastním.


Oficiálne.

Čo je to oficiálne a neoficiálne? Viete, kto vlastní oficiálne jednu televíziu a druhú televíziu?


Vieme. O vás sa hovorilo, že ste slovenský Berlusconi. Myslíte si spätne, že ste boli mediálne úspešný?

Národná obroda bol denník, kde bolo viac investorov. Denník je naozaj problém, všetko ostatné bolo alebo je úspešné, akurát časom vymenilo majiteľa. Či už časopis Markíza, Rádio Okey, ešte v čase keď som nebol v politike Televízia Markíza.


Priznávate sa k tomu, hoci viete, že nemôžete vlastniť naraz niekoľko médií.

Veď nikdy sme nevlastnili niekoľko médií.


Oficiálne.

Havran: Zákon nepozná oficiálne a neoficiálne. Rusko: Viete čo by to znamenalo? Že štát vám prikáže, čo nesmiete vlastniť.


Aká bola vaša motivácia podporiť 24 hodín?

Chcel som vytvoriť alebo teda pomôcť vytvoriť denník, ktorý by bol niečo medzi politikou a bulvárom. Ale tam už bol aj problém v možnosti zloženia redakcie a bolo ich viac. Toto je v tomto mediálnom priestore mimoriadne ťažký projekt. Aj keby sem prišla Mladá fronta dnes, tak by mala problém sa uchytiť.


Vaša politická situácia v tom nehrala žiadnu úlohu?

Národná obroda skončila v máji, bola tu snaha niekoľkých investorov, ale ukázalo sa to ako problém, aj s reklamou.


Mali tam napríklad celostranovú inzerciu Slovenské elektrárne, vy ste boli ministrom hospodárstva...

To neviem, ale keď nevydávate viac titulov, tak už máte problém s reklamou.


Stále si myslíte, že bolo v poriadku požičať si od podnikateľa, ktorý podniká vo vašom rezorte?

Bola to chyba, ktorej sa nedalo vyhnúť. V čase, keď som nastupoval na ministerstvo, všetky operácie už prebehli. Len sme ich na jeho žiadosť garantovali zmenkami.


Vy ste sa vtedy obhajovali transakciami, ktoré prebehli v hotovosti. Koľko sa zmestí do jedného kufríka?

Závisí od toho, aký veľký je. Maroš Havran: Neodpovedaj na otázku.


Obchodovanie v hotovosti a v takých sumách možno považovať za mafiánske metódy. Prečo sa bojíte použiť banku? Archivuje sa to tam, nie je problém to potom spätne dokázať.

To, aké sú to metódy, sa snažia vsugerovať novinári. Vy si to tiež myslíte. Niekedy je praktickejšie mať trezor. Nehovorím, že je to bežné, ale niekto to robí aj tak. Buď ich máte legálne, alebo nie. Hádam si nemyslíte, že som taký sprostý, že by som pred novinármi ukazoval falošné bloky, ktoré nie sú zaúčtované. Hneď ako som to povedal, Mikloš si to zapísal a všade prišli daňové kontroly.


A zistili niečo?

Že je všetko v poriadku. Boli to politicky iniciované kontroly, ale boli korektní, nerobili žiadnu nadprácu.


Ste ešte dnes v nejakých dlhoch?

Kedy som bol? Nemám vedomosť, ibaže zas vyšťúrate niečo, o čom by som nevedel.


Dlhujete niekomu viac ako sto miliónov?

Ježišmária, to som niekde čítal. Určite nie.


Polícia vyšetruje, či ste si dvakrát nepožičali na zmenku, na ktorej ste boli ručiteľom pôžičky 1. garantovanej pre Forzu. Tvrdí to nejaký pán Novák, ktorý prišiel za Kováčikom z Forzy a ukázal mu tú zmenku. On bol prekvapený, lebo vy ste mu vraj povedali, že ste ju dávno zničili. Aby ste ho upokojili, ukázali ste originál zmenky. Prečo ste ho nezničili, keď ste sa tak dohodli?

Teraz je veľmi dôležité ponechať veci na orgány činné v trestnom konaní. Toto je téma, ktorej sa nebudem venovať. Ja som oznamovateľ a orgány zistia, kto si čo vymýšľal, ale je absurdné, aby si niekto na tú zmenku znovu požičal.


Boli ste už vypovedať?

Keď som mal ísť, postrelil som sa. Keď si dohodneme termín, tak pôjdem. Ja som oznamovateľ, svoju výpoveď musím ísť potvrdiť.


Polícia tiež obvinila riaditeľa Agentúry na podporu malého a stredného podnikania. Čaká sa vraj len na to, či povie, že jedna miliarda neoprávnene prešla na účet súkromnej firmy na váš príkaz. Čo vy na to?

Pokiaľ viem, obvinený je aj asistent štátneho tajomníka. Nemal som kompetenciu prikázať riaditeľovi, aby poslal akékoľvek peniaze. Konal na základe podpísanej zmluvy a podľa mňa je stíhaný neoprávnene. Niekto účelovo pod politickým tlakom zmenil zápisnicu a názor niektorých členov správnej rady.


V októbri ste povedali, že ste požičali Ľubomírovi Lintnerovi na byt. On to popiera. Vaša hovorkyňa vtedy povedala, že ak sa bude zdráhať 1 a pol milióna vrátiť, obrátite sa na súd, lebo je svedok, ktorý to potvrdí. V akom je to dnes štádiu?

Lintner dnes nie je stredobodom môjho záujmu. Zvážim, či mi stojí za to, aby sme ho žalovali. Ale ten svedok určite je.


Milión a pol vám za to nestojí?

Je to otázne, či mi stojí za stratu času. Je u mňa tak hlboko, že možno je to prijateľná cena za to, že sa s ním už nikdy nestretnem.


Nedáte mu tak vlastne za pravdu?

Ešte som to neriešil, ale môžem vám povedať meno svedka - Dávid Dočekal.


Do ANO ste investovali veľa svojich peňazí. Ako vidíte návratnosť tejto investície?

Zoberte si, čo sa všetko za tri roky zmenilo k lepšiemu. Znížili sme napríklad daň zo zisku, zrušili daň z divident. Garantujem vám, že to malo zmysel.


Čo si dnes po tom všetkom myslíte o Mikulášovi Dzurindovi?

Je to človek neuveriteľných protipólov. Pripomína šachovnicu. Niečo je na ňom biele a niečo beznádejne čierne. Nežiada sa mi hovoriť viac.


Ako to vyzerá na takej koaličnej rade? Naozaj sa všetko rieši tam, alebo je to len divadlo?

Vzťahy v koalícii boli také problematické, že na koaličnej rade sa naozaj nerieši nič, čo by verejnosť nemohla počuť. Tam nie.


A kde sa to rieši?

Za oponou, tak ako všade na svete.


Kto je v tom najlepší?

Určite je v tom dobrý napríklad Dzurinda. Keď sme ho zachraňovali v kauze skupinka, keď sme sa pridali na jeho stranu, Lintner mi to veľmi vyčítal. Hovoril mi, veď premiér ťa podrazí, ty to vari nevidíš? A ja si ako dnes pamätám, že som mu povedal, viem, že je taký, vždy vidí len seba a že nás bude chcieť podraziť, ale spolu to, Ľubo, zvládneme. To bol môj omyl.


Vtedy ste si naozaj mysleli, že riaditeľa NBÚ Mojžiša treba odvolať, alebo ste si len pomysleli, že v tejto chvíli je dobré podporiť Dzurindu?

Vtedy som prioritne neanalyzoval to, či má, alebo nemá premiér pravdu. Bolo pre nás veľmi dôležité, aby to už stále nebolo tri k jednému. Ten rok bol veľmi vyčerpávajúci. Vnímal som to ako šancu vyrovnať skóre, stabilizovať koalíciu.


Minulý týždeň ste dali do obálky meno nejakého tendra a jeho víťaza. Zrejmem tým chcete povedať, že všetko je už dopredu dohodnuté. Teraz prebehol tender na letisko, ktorý vyhrala Penta, aj to bolo zrejme podľa vás dohodnuté. Kto to dohaduje?

To je tá opona. O to viac, že návrh predkladá pán Malchárek, ktorý bez Penty si nemení už ani pampersky. Ale to už sú otázky skôr na tú knihu.


Keď ste boli vo vláde, vtedy sa to nedialo?

Zoberme si tender na Elektrárne. Spochybnil ho niekto niekedy? Sprevádzali ho takéto škandály? Alebo tender na SPP. Takmer bez chyby.


Už keď ste vy boli ministrom, Penta získavala zdravotníctvo. Rozprávali ste sa vtedy s ministrom Zajacom?

Áno, povedal, že s nimi nič nemá a že je to preto, lebo sú dobrí. Vtedy to ešte nebolo také okaté. Teraz zisťujete, že aj nemocnice, aj záchranné služby. Z celkového počtu pridelených, polovica pre jednu firmu? To ako chce vysvetliť.


Koho vidíte na politickej scéne ako svojho partnera?

V prvom rade sme sa dohodli, že ideme do volieb. Chceme otvoriť témy ako zníženie odvodov, registrovaného partnerstva, odmietnuť vatikánske zmluvy. Pre nás je reforma školstva internet a povinná angličtina a nie povinné náboženstvo. Ak sa to nepodarí, v politike neuspejeme. Moja osobná tragédia to nebude.


Koho vidíte ako partnera?

Určite to nie je KDH, SMK či KSS. Programovo nám bude zrejme veľmi blízke SF a vo veľa veciach sa zhodneme aj so Smerom, najmä pokiaľ ide o ideologické pohľady na svet.


Tvrdíte, že vám nezostávalo v prípade kupovania poslancov nič iné ako zabezpečiť dôkazy, ak ste sa nechceli ticho prizerať. Dnes už je viac-menej jasné, že z toho žiadny dôkaz, ktorý by viedol ku konkrétnemu obvineniu, nebude. Vaši bývalí koaliční partneri sa práve na to odvolávajú. Prečo ste to nenahrali lepšie, tak, aby bolo zrejmé, kto koho uplatil?

Nemal som v úmysle nahrať niečo dobre alebo zle. Mal som v úmysle ukázať vážne podozrenie. To, čo sa povedalo, je jasný dôkaz, že niekto ponúkal a niekto zobral. Obidvaja sa zachovali tak, akoby tie ponuky akceptovali. Mal som prvé stretnutie s Elsnerom, rozprávame sa, ako by sa ho dalo podporiť, či ako župana, alebo podpredsedu strany a on na konci povie - tak ja ešte zajtra prídem a ty si rozmysli, koľko by bola záloha, dobre? Urazil ma. Povedal som si, čo dám tým, čo zostali? Keď sme spolu boli druhýkrát, už bolo jasné, že sa dohodol. V prípade Henzélyovej sú ďalší dvaja ľudia, ktorí svedčia, že im povedala o ponuke na desať miliónov korún.


Polícia začala aj trestné stíhanie vo veci vydierania. Henzélyová vám vraj na nahrávke v časti, ktorú ste nezverejnili, odkazovala, aby ste sa stiahli, lebo sa vám niečo stane. Je to tak?

Povedala, že mi hrozí smrť, pokiaľ sa nestiahnem. Že to sú takí ľudia a mám si dávať pozor na to, čo jem. Lebo som sa opýtal, ako to chcú urobiť a ona, že nezastrelia ťa, to by bolo príliš okaté. Zobral som to na vedomie. Už som si na takéto informácie viac-menej zvykol. Nebolo to po prvýkrát. Ešte keď som bol minister, polícia niekoľko mesiacov preverovala výpoveď, že si niekto za 5 miliónov objednal moju vraždu.


Zrejme sa to nevyšetrí.

Zas nerobme z ľudí hlupákov. Predsa jej to niekto musel povedať. Nemôže prísť za poslancom, povedať mu, že ho chce niekto zabiť a potom bude tajiť, kto to povedal. A kto sú naši? Predsa lintnerovci, veď ich som týmto slovom v rozhovore s ňou označil.


Koľko tých nahrávok ešte máte?

Rozmýšľam, aká odpoveď je dobrá. Nepoužíval som nahrávky ako súčasť svojej politickej praxe, ale vznikli v mimoriadnej situácii ako dôkaz, že moji bývalí kolegovia klamú verejnosť.


Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 2. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 10. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 1. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 20 025
 2. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 14 926
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 14 273
 4. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 12 934
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 674
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 12 005
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 466
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 437
 9. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 682
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 406
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 1 312 nových prípadov koronavírusu (minúta po minúte)

Celkový počet nakazených na Slovensku dosiahol číslo 45 155. Pandémia Covid-19 si doteraz vyžiadala 165 obetí.

Testovanie na nový koronavírus.
Polícia bude naďalej kontrolovať dodržiavanie opatrení.
Dnes píše Nataša Holinová

Sme jednotky. A nuly

Pri tlačovkách nepretržite schytáva občan, ktorý by milerád zabojoval proti šíreniu hnusoby.

Nataša Holinová
V piatok sa na Slovensku urobilo v súvislosti s ochorením Covid - 19 šestnásť pitiev.
Cynická obluda

Kotleba môže všetko

Keď sa novinári pýtali polície, ako budú riešiť porušenie nariadení Kotlebom, odpoveď bola, že nijako.