Schmiedlová končí v osemfinále, proti favoritke však statočne bojovala

Anna Karolína Schmiedlová.
Anna Karolína Schmiedlová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|5. jún 2023 o 17:52

Napriek prehre si na tohtoročnom Roland Garros vylepšila svoje kariérne maximum.

Roland Garros 2023

Ženy - dvojhra - osemfinále:

Cori Gauffová (USA-6) - Anna Karolína Schmiedlová (SR) 7:5, 6:2

PARÍŽ. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v osemfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

Šiestej nasadenej vlaňajšej finalistke Američanke Cori Gauffovej podľahla 5:7, 2:6. Napriek prehre dosiahla na parížskej antuke životný úspech.

Po prvý raz v kariére postúpila na niektorom z podujatí veľkej štvorky medzi elitnú šestnástku.

Z francúzskej metropoly si odnáša prémiu 240.000 eur pred zdanením a 240 bodov do svetového rebríčka WTA, v ktorom zaznamená výrazný posun dopredu. V jeho onlajn vydaní figuruje na 74. mieste.

Štatistiky Anna Karolína Schmiedlová - Cori Gauffová

Priebeh zápasu

I.set:

Schmiedlová po štyroch nevynútených chybách hneď v úvode zápasu stratila servis. Američanka následne potvrdila brejk a ujala sa vedenia 2:0.

Za stavu 4:2 nevyužila štyri brejkbaly, no napokon opäť zobrala Slovenke podanie a išla servovať na víťazstvo v sete.

Schmiedlová však nezložila zbrane a v ďalších minútach vďaka zlepšenej hre vyrovnala na 5:5.

Striasla zo seba nervozitu, dokázala s favoritkou držať krok v dlhých výmenách a profitovala aj z toho, že Gauffovej v silnom vetre odišlo prvé podanie.

Američanka sa však v závere setu dokázala opäť skoncentrovať, v jedenástom geme Schmiedlovú brejkla a úvodné dejstvo zakončila čistou hrou.

II.set:

Na začiatku druhého dejstva Schmiedlová zaskočila súperku sériou roztočených víťazných úderov, po ktorých si od divákov na kurte Philippa Chatriera vyslúžila búrlivý potlesk.

Za stavu 2:2 však opäť prišla o podanie a Američanka už zápas dotiahla do úspešného konca.

V ôsmom geme premenila hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu so Schmiedlovou na 2:0.

Vlani na turnaji v Madride jej dovolila uhrať iba dva gemy. Vo štvrťfinále Roland Garros nastúpi Gauffová proti víťazke zápasu medzi najvyššie nasadenou obhajkyňou titulu Poľkou Igou Swiatekovou a Ukrajinkou Lesiou Curenkovou.

Gauffovú prekvapili podmienky na kurte.

"Nečakala som, že bude tak veterno. Najmä na jednej strane dvorca fúkal veľmi silný vietor. V prvom sete ma to vyviedlo z miery a z 5:2 bolo razom 5:5, no koncovku som našťastie zvládla.

Teší ma, že som opäť vo štvrťfinále. V utorok si príliš neoddýchnem, lebo po boku Jessicy Pegulovej nastúpim vo štvorhre.

Budem sa snažiť nečítať, čo o mne píšu v médiách a pracovať na francúzštine.

Už som sa naučila jednu vetu - Paríž mám veľmi rada," uviedla 19-ročná Američanka v prvom pozápasovom interview.

Domov»Tenis»Schmiedlová končí v osemfinále, proti favoritke však statočne bojovala