(2:2, 0:0, 1:1, 0:1)
Po predĺžení

MS v hokeji 2023: Lotyšsko v zápase o bronz zdolalo USA a získalo prvú medailu

USA - Lotyšsko, ONLINE prenos zo zápasu o bronz na MS v hokeji 2023 LIVE.
USA - Lotyšsko, ONLINE prenos zo zápasu o bronz na MS v hokeji 2023 LIVE. (Autor: Sportnet)
Sportnet|28. máj 2023 o 11:30 (aktualizované 28. máj 2023 o 17:05)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos zo zápasu o bronz na MS v hokeji 2023: Lotyšsko - USA.

TAMPERE. USA a Lotyšsko dnes hrali zápas o tretie miesto na MS v hokeji 2023. Duel hostila Nokia Arena vo fínskom meste Tampere.

Lotyšskí hokejisti sa postarali o ďalšiu senzáciu a po triumfe 4:3 po predĺžení získali vôbec prvú medailu na svetovom šampionáte.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos. Pozrite si aj program šampionátu, výsledky a tabuľky.

ONLINE: USA - Lotyšsko, MS v hokeji 2023 (LIVE)

Majstrovstvá sveta O 3. miesto 2022/2023
28.05.2023 o 14:20
USA
3:4
62' minúta
Ukončený
Lotyšsko
Prehľad
Góly a asistencie: 10. Grimaldi (Perunovich, Bjork), 20. Grimaldi (Perunovich, Coronato), 47. Coronato (Samberg, O'Connor) – 8. Ro. Bukarts (Ri. Bukarts, Dzierkals), 17. Jaks (Ri. Bukarts), 55. Rubins (Ločmelis, Ri. Bukarts), 62. Rubins (Daugavinš, Jaks). Rozhodca: Hribik, Sewell – Hautamaki, Wyonzek.
Prenos
Američania vyhrávali v tretej tretine 3:2, no Rubins sa najprv postaral o vyrovnanie a následne rozhodol aj v predĺžení. Lotyšsko poráža USA 4:3 a teší sa z historickej medaily, ktorá má bronzový lesk!
Koniec zápasu.
61:22
61:22
goalLotyšsko dalo gól!
Výborný odvážny prienik predviedol kapitán Lotyšov Daugavinš, ktorý prekorčuľoval protihráča, jeho prihrávka za seba sa odrazila od korčule brániaceho Garlanda na hokejku KRISTIANSA RUBINSA a ten z pravého kruhu k bližšej žŕdke ponad rameno prestrelil DeSmitha a stáva sa hrdinom!
Asistencie Kaspars Daugavinš, Janis Jaks.
61:07
Úvod predĺženia je opatrný. Lotyši držia puk na hokejkách. Jaks zacúval.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Po troch tretinách je skóre v zápase o bronz medzi USA a Lotyšskom nerozhodné 3:3. O malú chvíľu uvidíme 10-minútové predĺženie.
60:00
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:53
importantAbols v nájazde zo strany, dostal sa cez Mackeya, prehodil si puk na forhend, no DeSmith zasiahol vyrážačkou!
59:16
Coronatovu strelu kryje nadvakrát Šilovs.
59:05
Ťažká prihrávka Abolsovi, ktorý sa puku nedotkol. Icing.
58:28
Lotyši v prečíslení, Indrašisovu strelu z ľavého kruhu DeSmith kryje, prerušil hru.
58:00
58:00
Samberg nebezpečne vypálil z prvej od modrej, skóre sa nemení.
57:39
Perbixova strela presvišťala vedľa pravej žŕdky lotyšskej bránky.
56:29
Grimaldi sa vytiahol na modrú čiaru, puk poslal na zadný mantinel, no Garlanda čisto odzbrojil Čukste.
55:33
Ďalšia prihrávka prešla do bránkoviska, Abols a Balcers sa snažili dorážať, Američania puk odpálili.
54:43
importantLočmelis vystrelil na DeSmitha, ktorý vyrážal pred seba, obrovská skrumáž pred ním, Lotyši nedorazili puk do bránky!
54:21
54:21
Jednoduchá situácia, hráč pred brankárom, DeSmith nič nevidel a presná strela KRISTIANSA RUBINSA skončila za jeho chrbtom na vyrážačkovej strane.
Asistencie: Dans Ločmelis, Rihards Bukarts.
53:53
Grimaldi prihrávkou spoza bránkovej čiary hľadal Bonina, puk ale zachytili Lotyši.
52:45
Tynan zapojil do akcie, Hutsona ktorý rozhýbal brániacich hráčov a dostal sa k strele, ktorú Šilovs nepustil za seba.
51:39
51:39
Vylúčenie v tíme USA:
Rocco Grimaldi – 2 min., filmovanie pádu.

Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Oskars Batna – 2 min., podrazenie.
50:55
Čukste zachytil puk na útočnej modrej a nahodil ho na DeSmitha, ktorý hru prerušil. Nasleduje reklamná prestávka.
49:37
Hutson dokázal udržať puk a spoza brány prihrával bekhendom pred ňu Bjorkovi, ktorý sa ale do zakončenia nedostal.
48:08
Batnova strela išla tesne vedľa. Lotyši už nemajú na čo čakať.
47:23
Abols strieľal z bezprostrednej blízkosti, DeSmith dobre zasiahol svojím pravým betónom.
46:19
46:19
goalUSA dalo gól!
Američania vyhrali buly v útočnom pásme, Samberg puk hneď nastreľoval od modrej, trafil svojho spoluhráča MATTA CORONATA., ktorý sa rýchlo zorientoval a dostal puk do odkrytej bránky.
Asistencie: Dylan Samberg, Drew O´Connor
45:08
Bonino posielal puk na bránu, v nej miesto neho skončil Brown. Hra je prerušená.
44:49
Lotyši sa k ničomu nedostali, ani nevystrelili, USA odpaľujú všetky puky.
44:05
Skrátená lotyšská presilovka už začala, ale Lotyši nemajú pásmo, Samberg vyhadzuje.
42:56
42:56
Nick Bonino – 2 min., hákovanie.
42:32
Batna utiekol v oslabení a bol faulovaný!
42:07
Bonino dával spoza brány Gauthierovi, ten na os Perunovichovi, no puk mu preskočil hokejku.
41:40
Komplikácia pre Lotyšsko, Američania hrajú presilovky veľmi dobre.
41:33
41:33
Rihards Bukarts – 2 min., hákovanie.
41:09
Garland posielal puk na bránu z ľavého krídla z veľkého uhla, ten skončil na bočnej sieťke.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine boli hladnejší po góle Američania, neskóroval však ani jeden tím, preto stále platí nerozhodné skóre 2:2.
Tretia tretina sa začne o 16:08.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:43
Na druhej strane práve Garland zblokoval strelu Ri. Bukartsa z osi klziska.
38:11
Garland strieľal po prudkej prihrávke O´Connora, ale to bolo z ťažkej pozície.
36:42
Grimaldi opäť predviedol svoje umenie, keď si v útočnom pásme robil, čo chcel, jeho strela však zapadla do lapačky Šilovsa.
35:30
Ri. Bukartsovi nevyšla prihrávka na Ločmelisa, ktorý číhal pred bránou, Američania pohrozili rýchlym vysunutím, hráč ale nespracoval ťažký puk.
34:16
Lotyši dlho kombinovali v útočnom pásme bez streľby, Balinskis prihral Daugavinšovi, ten už strieľal, ale strelu mu zblokoval Samberg.
32:59
32:59
Connor Mackey – 2 min., podrazenie.
32:52
32:52
Mackeyovo nastrelenie vypadlo Šilovsovi, Lotyši sa ale ubránili.
31:50
Smola na strane Lotyšska, ktoré bolo v prečíslení tri na dva, Batna strieľal z osi klziska a zlomil pri tom hokejku. DeSmith tak poľahky zasiahol betónom.
31:44
Tuchovo nastrelenie zblokoval Balcers na ochrannú sieť. Vhadzuje sa pred Šilovsom.
30:46
Šilovs mal odkrytý výhľad, strelu Bjorka od modrej bez problémov zastavil.
30:17
Hrá sa na oboch stranách klziska, stále sa niečo deje.
28:45
Abols dostal prihrávku a ohrozil bránu z prvej, DeSmith vyrazil.
28:00
importantPo Bjorkovej strele zachránila Lotyšsko žŕdka.
27:25
DeSmith s nie najlepšou rozohrávkou na zadnom mantineli, Lotyši ju ale nepotrestali. Strelu z úrovne bránkovej čiary neskončila v bránke.
25:55
Lotyši vyrazili v trojici dopredu, puk ťahal Batna, prihrával popri mantineli, chvíľu nato sa Batna dostal do koncovky medzi kruhmi, no jeho bekhend po ľade bol slabý.
24:45
importantBonino zostal úplne voľný na pravom kruhu, mal čas vystreliť a takmer aj dorážať vlastnú strelu. Výborný Šilovs.
24:12
Tuchova strela z veľkého uhla, Šilovs ju schytal do masky a pri zákroku posunul bránu.
23:33
Pálil Kleven, v páde sa snažil dorážať Coronato. Američania sú nebezpeční.
22:28
Jaks nakrátko oslobodzuje svoj tím spod amerického tlaku.
21:54
O´Connor vystrelil z bodu na vhadzovanie, tesne minul bránu.
20:59
Američania hneď v prvom striedaní zovreli Lotyšov, k dorážke sa nedostal Tuch.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Lotyši dvakrát viedli, no Američania dva razy vyrovnali a tak máme po úvodnej tretine nerozhodný stav 2:2.
Druhá tretina sa začne o 15:17.
20:00
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
importantRi. Bukarts mal šancu dostať svoj tím opäť do vedenia, ale DeSmith sa mu hodil pod nohy, vystrčil hokejku, cez ktorú Ri. Bukarts prepadol a nezasunul puk za bránkovú čiaru.
19:04
19:04
ROCCO GRIMALDI využíva presilovú hru strieľa druhý gól v zápase. Dostal nabité od Perunovicha a z bodu na vhadzovanie trafil presne vzdialený horný roh brány.
Asistencie: Scott Perunovich, Matt Coronato
18:26
Tynanova prihrávka Perunovichovi, ktorý trafil brániaceho Balinskisa.
17:38
Perunovich s Gauthierom si vymenili zopár prihrávok, zakončoval druhý menovaný z prvej, Šilovs pripravený.
17:19
17:19
Kristians Rubins – 2 min., podrazenie.
17:15
Jaks schytal tečovaný puk priamo do úst, na ľade je aj krv.
16:08
16:08
Lotyši znova vedú! Gro práce urobil Ri. Bukarts, keď uspel v súboji jedna na jedna, po jeho zakončení zblízka nemal DeSmith puk pod kontrolou, pri žŕdke ho rýchlo dorazil JANIS JAKS.
Asistencia: Rihards Bukarts.
15:49
Ločmelis zachytil prihrávku a rútil sa na DeSmitha, ktorý jeho strelu zlikvidoval.
15:13
importantVeľmi pekná a rýchla kombinácia USA, z pravého kruhu zakončoval Coronato, Šilovs predviedol úspešný zákrok.
14:43
Veľký tlak USA, tlačia sa do koncovky, majú dobrý pohyb. Po strele sa Lotyšom podarilo oslobodiť.
14:02
Perunovich našiel krížnou prihrávkou Gauthiera, ktorého strelu zastavil Šilovs.
13:34
13:34
Ralfs Freibergs – 2 min., nedovolené bránenie.
13:06
Na druhej strane mal Šilovs plné ruky práce, keď viacerí Američania pred ním dotierali, prikryl puk pred Tuchom.
12:33
Ri. Bukarts hľadal pred bránou Keninša, ten sa ale do koncovky nedostal, puk prešiel cez bránkovisko.
11:57
Jaks v plnej rýchlosti vošiel do pásma, jeho zadovku ale prečítal kapitán USA Bonino.
11:10
Po zblokovanej strele Balcersa Američania vyhadzujú.
10:27
10:27
Alex Tuch – 2 min., vrazenie na mantinel.
10:27
importantTuch dohral Čuksteho blízko mantinelu, lotyšský bek tvrdo narazil chrbtom. Situácia bude posudzovaná aj na videu. Čukste medzitým za pomoci odchádza do šatne.
09:45
09:45
Američania veľmi rýchlo vyrovnávajú. ROCCO GRIMALDI dostal výbornú prihrávku medzi kruhy, potiahol si puk na pravý kruh a puk z jeho hokejky zapadol k vzdialenejšej žŕdke.
Asistencie: Scott Perunovich, Anders Bjork
08:31
Lotyši sú riadne povzbudení a donútili Američanov k ďalšej chybe, vytvorili si náznak šance.
07:49
07:49
Lotyši vylákali Američanov k mantinelu, potom si to prihrali a priamo spred brány zakončil pod hornú žŕdku ROBERTS BUKARTS. Využitá presilová hra.
Asistencie: Rihards Bukarts, Martins Dzierkals
07:15
Pas na Keninša, ktorý strieľal z prvej z medzikružia, DeSmith predviedol prvý vážny zákrok.
06:54
Američania dobre bránia modrú čiaru, Bonino vyhadzuje.
06:30
Brown vyhadzoval puk o plexisklo, ten s dostal medzi divákov.
06:02
06:02
Carter Mazur – 2 min., podrazenie.
04:40
Američania sa usadili v útočnom pásme, ale sú vytláčaní k mantinelu a nedostávajú sa do streleckých pozícií.
02:20
Zile dostal prihrávku a z prvej puk nahadzoval, no trafil brániaceho hráča, ktorý puk vytečoval do stredného pásma.
01:51
Pokračuje sa ďalej, nevylučuje sa.
01:41
Freibergs vchádzal do útočného pásma, no rozhodcovia hru prerušili, nejednalo sa o ofsajd, pri mantineli totiž ostal ležať zranený Ri. Bukarts.
00:27
Zakázané uvoľnenie Lotyšov, tí ale vyhrali buly a rýchlo vyvážajú puk.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

USA: DeSmith (Petersen) – Samberg, Perbix, Kleven, Perunovich, Thrun, Mackey, Hutson – Grimaldi, Bonino (C), A. Tuch (A) – Eyssimont, O'Connor, Garland (A) – Gauthier, Tynan, Mazur – Farrell, Brown, Coronato – Bjork.

Lotyšsko: Šilovs (Gudlevskis) – Zile, Balinskis, Jaks, Rubins, Freibergs, Čukste, Cibuļskis – Balcers, Abols (A), Daugavinš (C) – Ro. Bukarts (A), Batna, Dzierkals – Krastenbergs, Smirnovs, Andersons – Ri. Bukarts, Ločmelis, Indrašis – Keninš.

Rozhodca: Hribik, Sewell – Hautamaki, Wyonzek.
Pred nami je posledný deň MS, čaká nás už iba súboj o tretie miesto a finále. O bronz si od 14:20 zahrajú tímy USA a Lotyšska.

Američania včera v semifinále už v 4. minúte vyhrávali nad nemeckom 2:0, no Nemci v závere tretej tretiny dokázali vyrovnať na 3:3, zápas dospel do predĺženia, v 68. minúte rozhodol Tiffels a USA tak budú bojovať "iba" o bronzovú medailu.

Domáci Lotyši dosiahli fantastický úspech postupom do semifinále, čo sa im podarilo vôbec poprvýkrát. Švédov zdolali v štvrťfinále 3:1. Včera nestačili na Kanadu, ktorá zvíťazila 4:2 a poslala Lotyšov do boja o tretie miesto.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:20.

Domov»MS v hokeji 2023»MS v hokeji 2023: Lotyšsko v zápase o bronz zdolalo USA a získalo prvú medailu